Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PDF x-change editace

Dobrý den,
koupil jsem PDF xchange editor a seznamuji se s tím. Nedaří se mi do hotového PDF souboru vložit text tak aby se stávající text posunul níž.
Jedná se cca o půl stránky. Vložit text jde ale za cenu vymazání části starého textu.
Je to proveditelné anebo to musím udělat v jiném editoru ?
děkuji

Pokud se ti jedná o jednu/jedinou stránku, není to až tak pracné. Pokud ale chceš přidat text na straně 6 z celkem třicetistránkového dokumentu, přímo v *pdf to nepůjde. Snad přidat prázdnou stránku mezi listy 6 a 7 a to, co přebývá po přidání toho tvého textu na šesté stránce, posunout na ten nový list 7. Ale ten text bude třeba končit ve třetině.

Pokud něco nedokážu zeditovat v PDF-XChange editoru, zkusím to v Affinity Designeru, který si také s *pdf poradí. To co chceš, ale také nedokáže, to IMHO ani Acrobat.

Jo, ale sám vidíš, že se ti to pak dále na té stránce překrývá. Stávající text prostě plynule neodsune dál, jako je tomu při vložení textu třeba ve Wordu. Až to bude nějaký pdf editor umět, bude to bomba (podle mě nikdy) - ale principiálně si myslím, že to možné není.

Automaticky to posunout jak ve Wordu nejde. Jak jsem říkal - dát Editace obsahu. Objeví se slabé rámečky. Kliknu na rámeček, který chci posunout - objeví se ouška - přesunu. Musí být samozřejmě místo kam. Začít tedy odspodu a jednotlivé odstavce posunout. Potom teprve dát Přidat text
Editovat PDF jde také v Libre Draw - ne tak dobře.

díky všem za rady, myslel jsem že koupený PDF editor to bude umět (měl jsem se zeptat dřív)
Mám ještě jeden dotaz - když vymažu obsah stránky, jak vymazat tuto prázdnou stránku ?
Je zde moc funkcí a nějak se v tom ztrácím.

Lepší editor stejně nezískáš. Adobe Acrobat pracuje stějně, jen tam jsou jinak tlačítka. Pokud se naučíš PDFx-change používat, tak je supr. Naskenované PDF nejdou skoro vůbec editovat - je to obrázek převedený do PDF.
Mazání prázdné stránky:
Nahoře Zobrazit >> zatrhnout Náhledy stránek >> označit asi prázdnou stránku >> delete

Jediné, co u PDF-XChange postrádám, je automatické vytvoření formuláře, že dokáže předpřipravit editovatelné pole do nakreslených chlívečků. Což se hodí v případě, že moudrá státní správa dá k dispozici pouze needitovatelnou verzi nějakého formuláře, který chce, abys vyplnil. Zabít málo… 3-[

No ale to online www stránku nepřeloží. A ten manuál v *pdf, co má 1200 stránek, také (najednou) ne. Psalo mi to, že soubor je moc velký, že má mát do 10MB. Tak jsem vytáhl 9MB číst a zase to řvalo, cosi ve stylu "jéjej, je to moc velké".. Dále jsem to netestoval, nepotřebuji to překládat :)