Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel rozdělení textu do buněk a následné sloučení

Ahoj,

měl bych takovou prosbu. Už si tady s tím lámu asi hodinu hlavu, tak se zeptám. Jelikož mě nic nenapadá a strýček google taky nepomáhá...

Mám text v jedné buňce Excelu "9HU5563V9|0080|0182|0077|0048|0250|0251|0238" a potřebuju dostat každé sériové číslo do své extra buňky. Tzn. 9HU5563V90080; 9HU5563V90182, 9HU5563V90048;.... Že ta první část je začátek seriového čísla a to, co je za tím oddělovačem, tak je poslední 4číslí.

Jak tohohle mohu dosáhnout? Já vím, jak si rozdělit pomocí rozdělovače ty jednotlivé "části" a pak si na konci udělat funkci, která mi to zase seskládá dohromady do celé té podoby seriového čísla. Bojuju ale s tím, že když si to "rozkouskuju" do jednotlivých buněk, tak mi mizí nuly z těch 4číslí? Zkoušel jsem jiné formáty těch buněk, všechno možné. Ale vždy mi ty nuly zmizí. I když se tváří, že tam jsou, tak když si to tou funkcí seskládám dohromady, tak mi tam chybí ty nuly.

Dokázal by mi někdo poradit? Případně poradit jiný a jednodušší způsob?

Děkuju mnohokrát!

Funkci Concatenate používám na následné slepení dohromady.

A neuvažovat 0048 jako číslo, ale jako text

To je to, co mi dělá asi problém. Asi nedokážu rozdělit první buňku s tím "slepencem" tak, aby mi v těch buňkách s těma 4číslíma zůstaly i ty nuly. Když použiju formát "Text", tak mi ty nuly stejně zmizí.