Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formatovanie, výsledok na základe farby buniek

Dobrý den. Viete mi prosím poradit , ako je to možné v exceli spraviť a či vôbec ? Predstavte si pod sebou 5 buniek. Každa z tychto buniek môže mať výplň červenú, zelenú, žltú. Farba tejto bunky by predstavovala akoby jej hodnotu. V prípade žltej 2, v prípade zelenej 1 a červená by bola 0. Pod tymito bunkami by bola bunka s číselnou hodnotou, ktorá by na základe farebnej škály v 5 bunkach nad nou zobrazovala vysledok. Takže mohla by nadobudať hodnoty od 0 do 10. Ďakujem za riešenie ak sa niekto nájde :-)

Ide o to, že podmienene formatovanie mi na zaklade nejakych číselnych hodnôt textu pridelí farbu bud bunky , textu, vyplne atd. Ale v mojom prípade farbu pridelujem já a na zaklade farebnej škály sa ma previesť výpočet - suma. Takže neviem, či podmienen formatovanie je ten správny názov. V tom odkeze som nenašiel čo potrebujem.

Prikladám najjednoduchšie riešenie Tvojej úlohy (pre 5 buniek pod sebou = A1 až A5)
Pre správny výsledok samozrejme musíš použiť farby, ktoré sú definované a rozlišované kódom.
Aby si nemusel tie farby triafať, máš ich k dispozícii v stĺpci E, to znamená, že pre vyfarbenie buniek A1 až A5 stačí použiť kópiu formátu buniek E1 až E3
Jednoduchou úpravou sa dá dosiahnuť to, že si určíš vlastné farby a priradenie ľubovoľných hodnôt k nim alebo upraviť rozsah, kde sa nachádzajú bunky, ktoré sa majú preskúmať, či rozsah buniek...
Kód by potom hľadal v "Legende" príslušnú farbu a zároveň by si vyčítal hodnotu priradenú k danej farbe.