Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Youtube zatočil s ad blockem?

Zdravím, v posledních dnech se mi odmlčel na webu Youtube Adblock v Opeře a web do mě pere neúnosné množství reklam. Ještě předtím (po posledním vrtání v tom z jejich strany) mi to fungovalo, že místo reklamy byla bílá obrazovka a po chvilce se dala odkliknout. Teď dvě reklamy před videem + další to háže uprostřed videa.. Je to nějaké globální opatření, které bez premium neobejdu? Máte stejný problém? Nebo jak to pořeším, děkuji

Co se ti na Vivaldim nelibi?

Jsem fakt spokojenej uzivatel, Operu jsem odinstaloval a pocitam, ze se k ni uz nevratim.

Jinak teda me hodne potesil Microsoft, protoze ikdyz proti Vivaldi je Edge naproste becko, tak ale proti Chrome je to bozi prohlizec, tudiz v praci slo Chrome z PC ven a presli jsme na Edge.

Požíval jsem FF ještě v dobách bety, používal jsem jen v dobách největší slávy a používám jej pořád i teď. Nepotřebuji jít nutně s davem a zda jsem pro někoho proto lama, je mi u zadele :-)

YT ale sleduji minimálně a mám dojem, že uBlock Origin (nijak se o něj nestarám), funguje relativně spolehlivě. Někdy je reklama na začátku, musím pár vteřin počkat, než kliknu na "Přeskočit reklamu". Že by byla někde uprostřed si neuvědomuji. A prostor kolem je také slušně odfiltrován. Na vybraných webech mám reklamu kompletně povolenou.

Na pc používám Firefox, Edge (ten nový), Chrome a IE.
Jako primární prohlížeč používám Firefox, protože mi vyhovuje technicky, uživatelsky i politikou vývoje.
První tři s uBlockem.
IE používám proto, že na některé věci (např. mám naprogramovaný chessbot na šachové servery) používám ovládání prohlížeče přes Window Object (IE) a ještě se mi nepodařilo ty věci úplně funkčně rozjet přes WebDriver u těch prvních třech prohlížečů.
Jako lamička si nepřipadám. :-)
Takže to mám chápat tak, že já jsem lamička a ty ne? OK. Překopej mi tady to:
https://krakatoa.www3.cz/sachy/chessbot.php
z Windows Object (IE) na WebDriver (Firefox nebo Chrome nebo Edge) tak aby to bylo plně funkční. Já to překopané mám, ale pořád mi to nefunguje tak dokonale jako to přes IE.
Poznámka, v autoitu UDF na WebDriver je tu:
https://www.autoitscript.com/forum/topic/191990-webdriver-udf-w3c-compliant-version-04282021/
(kdyby ses na to vrhnul).

Takže já jsem také lama, když používám leta Mozzilu? A co seč ty? Dement že. Jediný prohlížeč který nemá žádný problém. Aspon jsem zde nečetl, že by měl někdo s Mozzilou problém.
Jasně sem tam nějaká drobnost. Ale mě funguje bez problému. A mimochodem který prohlížeč je podle tebe "cool"?

Taky mam vic a nehada se to, ten princip je celkem jednoduchy
- server ti posle stranku, kde je jak co se ma na obrazovku napsat, tak co se ma dalsiho postahovat (styly, obrazky,skripty, videa, reklamy ...)
- tyhlety blockery se podivaji, co se server chysta stahnout a proste mu to zatrhnou - nektery vidi pozadavek na reklamu A a zatrhne ho, jiny uz ho teda nevidi, ale vidi pozadavek na nejaky skript a zatrhne ho a dalsi zase z toho, co se strankou prijde, vyhazi nektere tagy, co se mu nelibi
- vysledek je ten, ze co se aspon jednomu filtru nelibi, to nedostanes, a ostatni filtry to zbytecne nedrazdi, i kdyz to treba maji taky na nejakem seznamu

- dalsi vysledek je ten, ze nektere filtry maji "whitelist na neobtezujici reklamy" (tedy vetsinou na reklamy sponzora), ktery se jim da, nebo neda zrusit. Ale pokud jsou od ruznych "sponzoru", nebo nektery umoznuje ty "whitelisty" promazat, tak i to, co by jiny s radosti pustil, prez tenhle neprojde a tak te neobtezuji ani "neobtezujici reklamy"

Já youtube už hodně dlouho neřeším, protože mě odmítá cokoliv spustit než podepíšu bianko šek (respektive zaškrtnu políčko, za kterým se skrývá tolik keců a žvástů (většina v angličtině), že snad neni v silách normálního člověka je přečíst, natož s tím kvalifikovaně souhlasit). Když náhodou potřebuju něco shlédnout, pomůže youtube-dl a to je zatím bez reklam (i když existuje parametr, který mu řekne, že má stahovat i reklamy, nezkoušel jsem ho).

Ta reklama taky nevznikla zadarmo a neni tam zadarmo umistena, tak bys na ni mel taky kliknout a nechat si zobrazit ten prislusny webovy obchod, ktery se taky nenapsal sam, tak bys tam mel i ten propagovany vyrobek koupit a kdyz k nemu dostanes reklamni letaky na slevu koncertu v Las Vegas, tak tak ty se taky nevytiskly zadarmo, tak bys mel koupit listek na ten koncert a zaletet tam a v letadle ti daji cely casopis plny reklam ... kdy ti prestane pripadat nedustojne to, jak tomu rikas "svejkovani" a reknes, ze o tento nabizeny produkt nemas zajem?

Krome toho tam urcite taky byly odkazy na nejruznejsi tematicky nesouvisejici videa, proklikal jsi poctive vsechny? A taky vsechny odkazy na tech odkazovanych strankach? A tak dal? Do kolika urovni?

Ja to beru tak, ze na nejaky server odeslu nejaka data a ten server mi neco posle zpatky, nebo taky neposle. Pokud posle, ja se rozhodnu jak si to necham zobrazit (a zda vubec - treba pokud posle obligatni Nahotinka.gif.exe ) a o ktere odkazy stojim - nektere si necham stahnout, nektere i zobrazit, a nektere holt ne.

Takže otravné a zbytečné reklamy prostě nestahuju, protože mi k ničemu nejsou a jen zbytečně otravují.

(A pokud ti jde o to, ze ten obsah, kvůli kterému jsem tam šel, nevznikl sám a zadarmo, tak na stránky tvůrce obsahu, které s youtubem nemají nic spolecneho, jsem si zašel pro vic detailu o jeho projektech a obchod jsem mu prolezl taky, akorát tam neměl nic, co bych uz doma neměl taky a výrazně levněji - ale ty stránky byly normálně příčetně zmíněné v textu, takže samozřejmě ten odkaz blokovaný nebyl)

CalebCox nesouhlasí, OK, ale docela by mě zajímal i jeho názor na to, co vše je nutno stahovat z internetu a kde on má tu hranici, co už švejkování není. Případně i nějaký komentář proč.

Já mám tu zkušenost, že jsem už přinejmenším řadu let (pokud vůbec kdy) nekoupil nic na základě reklamy nesouvisející s obsahem, takže její stahování určitě nepřinese užitek ani mě, ani jejímu zadavateli.
Na druhou stranu se mi už jeden obchod kvůli reklamě na blacklistu objevil a od té doby u něj nekoupím nic, ani kdyby to mělo být jinde nesehnatelné.

Pokud si někdo nepřeje, abych mu četl stránky, stačí tam na blokaci dát přihlášení a já mu to lámat nebudu.
Pokud má někdo na svých stránkách reklamu, která neruší, nemám potřebu ji řešit (ale většinou ani číst), pokud někdo na svých stránkách píše o zkušenostech s nějakými věcmi a dává tam odkazy, kde se dají koupit, tak je rozumná šance, že takový odkaz využiju, pokud mě věc zaujme.

Ale pokud mě nějaká reklama obtěžuje, aniž by měla nějaký vztah ke stránce, tak buď se půjde lehce té obtížné reklamy zbavit, nebo můžu jít na jinou stránku, na internetu jich příčetných je plno.

No ovšem, to že vyskočí nečekaně do přehrávaného obsahuje člověka i psychicky deptá. Kdysi tam bývaly alespoň nějaké žluté zarážky na timelajně, aby to člověka tak nezaskočilo a mohl to nějak očekávat, ale tohle je prostě svinstvo maximálně rušící a znemožňující kladného dojmu z videa.

To ze odmitas adblock je vzhledem k jeho vyvojarum taky dost sprosty, oni se s tim programujou, stalo je to more casu a to nemluvim o vytvareni filtru, dalsi spousty hodin, ktery nad tim nekdo odpracoval a pak prijde nekdo jako ty a klidne si rika, ze to pouzivat nebude, protoze mu to prijde jako svejkovani?

Ne označeny jsem je tam já neměl. Nejsem žadnej škrt, platím tuny jiných služeb co mají pro mě smysl. YT byl pro mě vždy bezplatný obsah a ani jsem doteď nevěděl, že nějaký premium má a je mi to upřímně jedno, když je možnost 3x kliknout a zbavit se problému navždy, nevidím důvod takovou společnost co se topí v penězích ještě dotovat. Vzhledem k počtu uživatelů určitě nepotřebuje 5 reklam na krátké video.
"YT jenom za příjmy z reklamy přiteklo celkem 15 miliard dolarů " (2019)