Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace v Alze

Zelený skřet tady mnoho příznivců nemá, ale dneska se podělím o zkušenost s vrácením / reklamací.
Alza totiž zavedla samoobsluhu. Na terminálu zadáte číslo faktury, jméno, email a zvolíte jestli vracíte zboží bez vady nebo reklamujte vadu. Jelikož jsem vracel, už se to jenom zeptalo, kam poslat peníze a vyplázlo to samolepicí štítek. Ten nalepíte na krabici a strčí se to "reverzního" Alzaboxu. Než jsem dojel domů, přišla SMS, že vyřízeno a dobropis.

Zajímavé, zaslechl jsem, že něco takového mají. Díky za tip.
Přijde mi, že jestli přinesl virus a celé omezování něco pozitivního, tak donutil (větší) eshopy zamyslet se nad průběhem vracení zboží. Přibyl objem online objednávek, tím i vracení nevhodně vybraného zboží a systém "vrácení bude desetkrát složitější, než nákup a na hodinu času, aby si to lidi radši rozmysleli" narazil na svoje limity. Podobně fajn je třeba vracení oblečení přes sběrná místa PPL. Co člověk nechce, to vrátí zpátky do krabice, nalepí na ni nálepku, co přišla v balíčku, odveze na sběrné místo a o víc se nestará. Žádné "nejdřív zavolejte", "vyplňte formulář na tři stránky" a podobně.

Pekny, osobne jsem ale nemel v Alze nikdy s reklamaci vetsi problem. Mensi byly, ale vzdycky byly nakonec vyreseny k me spokojenosti. Tim se jine obchody pochlubit nemohou.

Momentalne me Alza sere, ze absolutne nestiha plnit dodavky v cas, ktery sami stanovi. Pritom kdyby nelhali, nemel bych s tim problem a klidne si pockal.