
Reklamace v Alze
Zelený skřet tady mnoho příznivců nemá, ale dneska se podělím o zkušenost s vrácením / reklamací.
Alza totiž zavedla samoobsluhu. Na terminálu zadáte číslo faktury, jméno, email a zvolíte jestli vracíte zboží bez vady nebo reklamujte vadu. Jelikož jsem vracel, už se to jenom zeptalo, kam poslat peníze a vyplázlo to samolepicí štítek. Ten nalepíte na krabici a strčí se to "reverzního" Alzaboxu. Než jsem dojel domů, přišla SMS, že vyřízeno a dobropis.
Ja som s alzou spokojen, najmä reklamace sú v poho
Zajímavé, zaslechl jsem, že něco takového mají. Díky za tip.
Přijde mi, že jestli přinesl virus a celé omezování něco pozitivního, tak donutil (větší) eshopy zamyslet se nad průběhem vracení zboží. Přibyl objem online objednávek, tím i vracení nevhodně vybraného zboží a systém "vrácení bude desetkrát složitější, než nákup a na hodinu času, aby si to lidi radši rozmysleli" narazil na svoje limity. Podobně fajn je třeba vracení oblečení přes sběrná místa PPL. Co člověk nechce, to vrátí zpátky do krabice, nalepí na ni nálepku, co přišla v balíčku, odveze na sběrné místo a o víc se nestará. Žádné "nejdřív zavolejte", "vyplňte formulář na tři stránky" a podobně.
mě zaujala ta rychlost
Konečně kromě uřvaných kritiků někdo, kdo dokáže i pochválit, když něco funguje jak má.
Tak to je pecka. Proti Alze jako obchodu nemám nic, jen mě serou ty jejich uřvané reklamy se zeleným zmrdem. A nejsem to jen já. Kolik by si "přivolali" zákošů, kdyby toho potrata eliminovali!
Pekny, osobne jsem ale nemel v Alze nikdy s reklamaci vetsi problem. Mensi byly, ale vzdycky byly nakonec vyreseny k me spokojenosti. Tim se jine obchody pochlubit nemohou.
Momentalne me Alza sere, ze absolutne nestiha plnit dodavky v cas, ktery sami stanovi. Pritom kdyby nelhali, nemel bych s tim problem a klidne si pockal.