Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde nainstalovat Ubuntu Touch do PinePhone 64 přes ubports-installer

Koupil jsem úplně nový mobilní telefon PinePhone 64 s Majaro-ARM 64-bit Je zprovozněný a funkční. Viděl jsem několik videí, jak se instaluje z pc do mobilu Ubuntu Touch přes uborts-installer, neměl to být problém. Viděl jsem na videu, jak po vytažení mobilu z krabičky a zprovoznění ihned instaluje Ubuntu Touch do PinePhone. On to teda dělal z SD karty.

Mně to nějak nejde zatím.

V seznamu podporovaných zařízení PinePhone je https://devices.ubuntu-touch.io/device/pinephone

Ale když propojím notebook s mobilem, tak ten telefon UBports Instaler (0.8.8-beta) nenačte. Je pravda, že při ručním nastavení tam možnost PinePhone chybí.

Mám Linux Ubuntu 20.04.2 LTS, Na stránkách https://ubuntu-touch.io/get-ubuntu-touch je 6 programů ke stažení. Vybral jsem Download installer for Ubuntu (snap), kde jsem si pak přes 3 příkazy sudo ten installer nainstaloval https://snapcraft.io/install/ubports-installer/ubuntu.

V telefonu zatím nemám SD kartu ani SIM kartu, jel jsem pouze přes wifi. Nic jiného mě nenapadá. Jestli někdo umí poradit?

Takže jsem dostal odkaz z podpory, kde jsem si stáhl Ubuntu Touch do flešky.Ale nevím, jak dál?
Sice jsem si text dal do překladače, ale nevím, co s tím? Nemám s tím zkušenosti. Je schopen mi to někdo SROZUMITELNĚ vysvětlit?

Zde je odkaz https://wiki.pine64.org/wiki/PinePhone_Software_Releases#Factory-loaded_OS_builds
Je to Factory-loaded OS builds

A text:

General step:

Create a boot (from 4 MB to about 252 MB) and root (from the end of boot to the end of the card) filesystem on the SD card.
Format the boot partition with vfat, and the root partition with a supported filesystem like ext4 or f2fs.
Extract the root filesystem from your distribution's ARM image into the root filesystem on the SD card. Do not copy the partition, copy the files (in archive mode: like rsync -ar).
Edit /etc/fstab to match your partitions.
Grab megi's kernel from https://xff.cz/kernels/
Follow the README instructions, which involves copying the kernel modules into the SD card rootfs, and writing u-boot and the bootloader.

General step

To podle mne nedas.
Minimalne budes muset umet vytvorit uvedene partition coz zvladnes ale IMHO se seknes na kompilaci a ladeni jadra, pro u-boot budes potrebovat u-boot.bin, nainstalovat udev a qemu.
V podstate jde o identicky postup, jako kdys zavadis OS na linux kernel z SD na jakekoliv zarizeni ARM.
Urcite existuje snazsi postup, nebo na to maji nake jejich tools ktere uz to generuji automaticky.

V telefonu zatím nemám SD kartu ani SIM kartu, jel jsem pouze přes wifi. Nic jiného mě nenapadá. Jestli někdo umí poradit?

Ten telefon musis pripojit pres USB, namountovat tu SD a system zavest na ni nebo nechapu tu spojitost s tu Wi-Fi.

PS:
Dival jsem se na ten odkaz. To co je v Factory-loaded OS builds, jen stahnes a das na SD karu, nic vic. (tak jak kdyz davas Windows na USB kuprikladu)
To co je podtim se tyka jen toho, kdyz vyvyjis nebo chces vlastni, ci jinou verzi OS nez je predkopilovana v Factory-loaded OS builds.

Tedy :
1) Stahnes UbuntuTouch pro Pine : https://files.pine64.org/os/PinePhone/UBPorts/PinePhone-flasher-ubuntu-7b.img.gz
2) Nainstalujes ho na SD

dd if=/dev/tvoje_SD of=flasher-ubuntu-7b.img bs=4M

3) Vlozis SD do telefonu a rebootujes do UTouch.

Jasně. A ten bod 2. Já jsem ho tam pouze zkopíroval na SD kartu ten soubor. Ale musím ho tam nainstalovat.

dd if=/dev/tvoje_SD of=flasher-ubuntu-7b.img bs=4M

místo slova ,,tvoje" dám název své SD karty

V discích mi to ukazuje:

SD Card Reader
SD16G

A to pak vložím do terminálu do příkazového řádku?

Tohle?

Zařízení Zaveditelný Začátek Konec Sektory Velikost ID Druh
/dev/mmcblk0p1 8192 30318591 30310400 14,5G c W95 FAT32 (LBA)

https://ctrlv.link/Iqqj

Jinak tohle přišlo přímo z té podpory od PinePhone.

Hello,

Please flash the Beta Edition factory test OS build to microSd card and check whether able to boot up properly.
Here is the link: https://wiki.pine64.org/wiki/PinePhone_Software_Releases#Factory-loaded_OS_builds

Thank you.

Regards,

support team #4...

Jestli si ses jisty ze jde o tu SD kartu, tak otevri tu slozu kde je flasher-ubuntu-7b.img v terminalu a zadej :

dd if=/dev/mmcblk0p1 of=flasher-ubuntu-7b.img bs=4M

Jestli jsi mimo tu slozku tak budes muset pred .img zadat celou cestu :

dd if=/dev/mmcblk0p1 of=/cela/cesta_k_souboru/flasher-ubuntu-7b.img bs=4M

Enter.
Jestli jsi vse zadal dobre, dojde k extrahovani (bude to chvili trvat)

Mně to nejde. Stále to ukazuje, že problém s SD

sudo dd if=/dev///dev/mmcblk0_SD of=flasher-ubuntu-7b.img bs=4M
[sudo] heslo pro jmeno:
dd: otevření '/dev///dev/mmcblk0_SD' selhalo: Adresář nebo soubor neexistuje

Nemůžeš mi, prosím, napsat ten příkaz s tím názvem mé SD? Někdo v tom názvu asi dělám chybu.

Windowws nemám.

dd if=/dev/mmcblk0p1 of=flasher-ubuntu-7b.img bs=4M

Ale informace ktere jsi uvedl mmcblk0p1 bude spis nazev partition, ne te SD karty.
Tipuji ze se jmenuje spis /dev/mmcblk0 nebo tak nejak, coz by bylo :

dd if=/dev/mmcblk0  of=flasher-ubuntu-7b.img bs=4M

Nezapomen, ze kdyz zadavas prikaz bez cesty, musis byt v te slozce, to znamena, kdyz napises ls -l tak vidis flasher-ubuntu-7b.img

Ano, ma to trvat dele. Az to skonci, zobrazi se vysledek a ubehly cas.
Ale zavadis to na spatne misto. Mas to zavest na /dev/mmcblk0
Ty ten system zavadis do prvniho oddilu SD karty /dev/mmcblk0p1

Pisu to uz potreti, v terminalu se presun do slozky s tim instalacnim soubore a zadej :

dd if=/dev/mmcblk0  of=flasher-ubuntu-7b.img bs=4M

Jo jo, to je předchozí obrázek, teď už to mám správně

dd if=/dev/mmcblk0 of=flasher-ubuntu-7b.img bs=4M

A máš představu, jak asi dlouho to může trvat celkově? Už to běží půl hodiny. Tak jestli u toho mám sedět, nebo to může trvat klidně ještě 2 hodiny?

Koukám, že ten flasher ubuntu má 15,5 GB a moje SD karta má 16 GB. Tak aby ještě nebyl problém v tomhle?

Tak se mi to zatím nepodařilo.

JAK ROZBALIT A DOSTAT NA FLEŠKU tneto soubor? pine64-pinephone-plamo-beta-factorytest.tar.xz https://wiki.pine64.org/wiki/PinePhone_Software_Releases#Factory-loaded_OS_builds

S Ubuntu to šlo bez problémů rozbalit a vložit naa flešku, s Manjaro také, ale s beta verzí mi to nejde. Když to chci dát na flešku, hází to upozornění, ,,soubor se nezdá být komprimován pomocí XZ",

Ubuntu i Manjaro rozbalit a na flešku v pohidě, spuštění testu v pohodě, ale pak se to zaseklo při testování hned po první položce

Tady je komunikace s podporou PinePhone. Mluvím anglicky, bohužel já ne. Pouze přes překladač, takže...

Please to confirm whether you tested with BETA Edition factory test OS build from the link.

Sorry to heard that you run into issues with re-flashing your device.

We suggest you reach out for help in the community chat, as community members will be able to walk you through the process one step at a time.
And they will be able to help diagnose if it is a common issue and if it is a defective product.
If it turns out to be defective after then, we should be able to do an RMA.

If you have an issue with reflashing the factory test on that, we suggest you may seek assistance from a good technician who can help you.

Your message mentioned that the phone works for half a second. Then the screen shuts down. It appears that it is a software problem. Please get an SD card and flash the megi 15in1 build and you may try out with one of the build there. Check if it is stable for you. Here is the link:- https://wiki.pine64.org/wiki/PinePhone_Software_Releases#megi_15-in-1_multi_boot_Image_.5BSD_Boot.5D_.5B20210602.5D.  After flashing megi 15in1, you may get the below picture display then if the phone display shuts down. For that you need to connect the red USB-C cable to charge it for few hours, then you have to explore what OS is suitable for you when power on it. And please take note of the Pinephone spec that needs a 5V 3A power supply to charge.