Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prava na relacni tiskarnu

Dobry den,
mam problem s udrzenim prav na relacni tiskarne ve w2003.
Potrebuji aby prihlaseny uzivatel mohl tisknout u druheho uzivatele pres server.
Pokud pridam uzivateli 2 prava aby mohl tisknout u uzivatele 1 tak je to ok az do odhlaseni uzivatele 2.
Jak mam udelat, aby po prihlaseni mel uzivatel 2 prava na tisk u uzivatele 1?

Diky

Jde vlastne jen o pripojeni pres RDP ke vzdalenemu pc s W2003. PC neni v domene. Nasdilena tiskarna je.
Jde mi v podstate o to, jak pridat automaticky do Opravneni k tiskarne i uzivatele 2. (Na tiskarne Vlastnosti>Zalozka Zabezpeceni>a sem pridat toho uzivatele) - pokud to udelam rucne tak tam bydrzi jen do odhlaseni.

Aha - to ale nemá s Win2k3 nic společného, to je jen problém debilního způsobu mapování tiskáren u RDP protokolu. Problém je v tom, že virtuální tiskárny se vytvářejí ad-hoc, tedy přidání práv na virtuální tiskárnu nic neřeší. Řešení je podle mě jediné: protože PC není v doméně a práva na tiskárnu je třeba nastavit u fyzické tiskárny, bude nutné na PC povolit účet guest a přidat práva pro účet guest na tisk na této tiskárně. Pak by mělo všechno fungovat. Nejsem si jist, do jaké míry se u RDP virt. tiskáren kopírují práva z původní tiskárny, ale i kdyby se tam nastavil default, tak tam bude pro Everyone (tj. všechny ověřené uživatele) právo tisku a mělo by to z této strany (tj. ze strany domény) stačit a fungovat.

Tak jako tak je tohle pěkná divočina :-) - sdílet do sítě tiskárnu za RDP tunelem... :-)