Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalacia win 7

Zdravim, rozhodol som sa preinstalovat win na lenovo g50-30 80g0. Bol tam win 8, chcem win 7
v biose som OS optimized z win 8 na win 7, ulozil som, rebootol sa
teraz sa nemozem dosta znova do biosu (fn+f2), naskoci akoby prazdny prikazovy riadok- cierna obrazovka s podtrznikom
ked ho necham zapnut normalne tak sa raz rebootne, napise "pripravuje sa automaticka oprava" a potom skoci do obrazovky "vyber rozlozenia klavesnice" a tam na nic nereaguje, neda sa ani vypnut zapnut capslock numlock, usb nesvieti
diky za kazdu radu

Změna kategorie, původně: Software (host)

Podarilo sa , jedine mozne riesenie bolo:
nainstalovat win7 s ovladacmi usb 3.0 (tobynet), instalacia prebehla uspesne, aktualizoval som bios (z lenovo webu) aby som sa tam uz vedel dostat. Toto pomohlo, do biosu sa uz dostanem, ale do windowsu zase nie :.(. Windows nejde spustit, mam na vrchu cerveny pruzok, problem presne ako popisuje niekto v tomto linku, akurat riesnie som nenasiel, Vedel by mi niekto poradit? diky
i-get-a-red-bar-when-trying-to-install-windows-7-dvd-and-it-freezes

nie som uplne znaly, myslis teraz ten windows ako je nainstalovany?
nechcem kecat, ale myslim ze som nechal v Rufusovi zakladne nastavenie (kazdopadne instalacka je rovnako, a so starym biosom som ju v pohode nainstaloval)
secure boot je disabled a rezim je ahci (druhu moznost compatible som neskusal)
Inak som skusal boot mode uefi/legacy ale rovnako ako v tom linku, ani v jednom nastaveni som to nerozbehol

V biosu příkazový řádek nespustíš. Já myslel, že už máš Win nainstalovaný - četl jsem jen začátek věty "Podarilo sa...". :-)

Celé vlákno už je dost nepřehledné, popravdě moc nechápu, co pořád řešíš. Jak vytvořit instalačku Win7, jak nabootovat a nainstalovat ti už kolegové výše napsali....