Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Provozní teplota základní desky

Jaká je přijatelná hranice pro teplotu na základní desce ?
Řešil jsem tady nedávno problém s hlasitým větrákem na desce, postupně odchází - napadlo mne jestli nenechat desku bez větráku - pasiv ofukuje větrák na grafice, ale nevím jesli by to stačilo.

Kam se ten ventilátor dává ? Na původní chladič? Pokud jde je o chlazení skříně, psal jsem už v otázce, že mi desku ofukuje chladič z grafiky (je na ní "normální" velký ventilátor, určený pro case).Takže určitě není problém koupit ventilátor, ale pokud se dává "někam" do case, bude tam už třetí.

Já měl ten větráček vždycky chycený vruty přímo na původním ježatém chladiči čipsetu. Vypadalo to pak nějak takhle:
Akasa
(ta Akasa je víceméně náhodný obrázek, vypadá to všechno stejně)
Chlazení jsem vždycky začal řešit, když se mi na některý desce teplota začala šplhat přes 55 stupňů. Ale je to podle typu čipsetu a nevím, co máš za desku.....