Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako pripojit reproduktory k Samsung smart TV

Zdravim mam Samsung ue55tu8072 uhd Smart TV a rad by som si k nemu pripojil reproduktory.
V stene mam pripojku na kable (https://asset.conrad.com/media10/isa/160267/c1/-/sk/737780_BB_00_FB/image.jpg?x=600&y=600) a zo stropu mi ide vyvod kablov na napojenie reproduktorov.
Vie mi niekto mne ako dementovy vysvetlit ako prepojit TV s reprakmi ktore viem na tieto kable napojit?
Vopred dakujem za trpezlivost a ochotu.
PS: v telke vidim pripojenie reproduktorov cez bluetooth ale taketo nechcem
Diky

Televize nemá žádný analagový výstup pro připojení čehokoliv, nevidím v parametrech ani vývod na sluchátka, který tam ale možná bude. Takže klasické reproduktory - aktivní - připojit nelze. Klasické reproduktory pasivní, pro které by šly použít ty svorky z odkazu, pak nebudou fungovat vůbec, protože televize nemá žádný zesilovač, který by takové připojení umožňoval.
Jediná možnost je použít buď reproduktory s optickým vstupem, ty ovšem přes dané kabely a propojky nepřipojíš, nehledě na to, že budou muset být aktivní, tedy ještě k nim musíš dostat přívod elektřiny a nebo se připojit optikou/hdmi na zesilovač a k němu pak připojené reproduktory.

Možná by stačila prodlužovačka Master-Slave a repro se zesilovačem...

Jedna z 6 zásuvek je označena jako master, zbývající zásuvky jsou označeny jako slave. Pokud do zásuvky master zapojíte nějaký spotřebič, který nebude odebírat energii, ostatní zásuvky slave, v kterých jsou připojeny další spotřebiče, nebudou fungovat. Teprve při odběru energie v zásuvce master dojde k aktivování zásuvek slave.

Som prekvapeny kolko odpovedi sa tu dostavilo. Problematice nerozumim ale zacinam chapat kedze sa tomu zacinam venovat, je to pre mna nove a vsetky rady mi nieco dali.
Tak ako ste mi tu pisali, ano manual som nasiel v TV a vidim ze sa da pripojit cez HDMI, optiku, jack alebo mnou nechceni bluetooth.
Asi najjednoduchsie pre mna by bolo pripojit soundbar cez hdmi ale rad by som vyuzil tie kable kedze som ich pri prerabke natiahol pod omietku. Ale tak ako mi pisete bolo by treba nejaky zosilovac, ktory by asi nebol lacna zalezitost plus tie reprobedne.
Tak clovek caka ze nejaky ten reprak navyse bude prenho lacna zalezitost ale vyzera to nejaku tu stovku evri urcite ked nezoberiem nejaky ten soundbar z bazaru.
Diky este raz