Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VPN IP Pool

Ahojte,
mám TP Link ER7206
Nastavujem VPN IP Pool. Chcem nastaviť IP adresy VPNka aby boli v rovnakej sieti ako LAN IP adresy. DHCP mám nastavený od 192.168.0.100-192.168.0.199.
IP Pool nastavujem na 192.168.0.200-192.168.0.250
Vyhodí mi však chybovú hlášku.
https://ibb.co/72QzkT8
Funguje, iba ak nastavím napr. na 192.168.1.200-192.168.1.250.
Viete mi poradiť?
Ďakujem

Vedel by som nastaviť priamo na Synology PPTP server, ale príde mi jednoduchšie/lepšie mať VPN server, konkrétne PPTP na routri. Aby som bol v LAN sieti a mohol si robiť čo chcem. :D Mám na PC nastavené WOL, čiže by som si ich chcem zapnúť a potom klasika Vzdialená pracovná plocha sa k nim pripojiť.
Takže mi zariadenia v sieti budú komunikovať, len treba vyskúšať to NASko, ako vravíš?

Pravdepodobne nemám nastavenú vpn bránu ako default routru, no nevšimol som si, kde sa to u mňa nastavuje, teda či sa to vôbec dá.
Hľadal som to, nenašiel.
Ako keď si na vzdialenom PC nastavím, že chcem používať predvolenú bránu vzdialenej siete, tak mi zariadenia, relatívne, komunikujú (niektoré veci nefungujú).
https://emulator.tp-link.com/er7206_un_1.0/index.html - Tu je emulátor, vedel by si mi, prosím, pozrieť, čo by som mal nastaviť?
Ďakujem

Toto je obsiahla tema, ktora sa tazko vysvetli v jednom vlakne.
Nepises aky typ vpn pouzivas, na vzdialenom pc nastavovat nic nemusis, ved jeho brana je zaroven vpn branou (aspon predpokladam), takze branu potrebujes na svojom pc, pretoze to ma (mozno) dve brany.
Neviem, co vies o routovani, ale ak nieco heja pouzijes logiku prides na to preco ti to nefunguje aj sam;o).

No nevidím tam rozdiel, chýba tam druhá gateway. Určite je tá VPN pripojená?
V podstate ide len o to, že ten vzdialený subnet sa bude routovať vpn bránou. Bude tam vidno, že táto a táto siet ide touto bránou. Toto všetko sa normálne nastaví automaticky po aktivovaní vpnk-ky. A aj v závislosti od parametrov vpn servera, ktorý si môže tie routy vynútiť.

Ten tvoj TPlink nepoznám, ale podľa gúgla zvláda niekoľko režimov vpn servera, tak by nemal byť problém to všetko v ňom nastaviť. A z klienta sa už len pripojiť.

No moment, voľáky som z toho zmätený, pán generál :)
Odkiaľ kam sa chceš pripájať?
Pretože tie obrázky nastavenia pptp klienta (ak sa nemýlim) tie sú určené pre tplink v roli klienta, čiže v prípade ak sa tplink pripája do inej vpn siete.
Ja som to pochopil tak, že ten tplink router je domáci vpn server v tvojej lokálnej sieti, do ktorej sa chceš pripájať externými klientami (keď si mimo domova, práce.. neviem kde sa to nachádza), typicky windows počitač a jeho vpn klient.

ešte pridám taký všeobecný postup, čo som pre tplink našiel https://www.tp-link.com/us/support/faq/1545/

:D :D :D vyzerá to tak, že som to úplne domochlil. Ale pripojenie mi reálne funguje.
moja sieť vyzerá tak, že mám 2 providerov, SWAN a Telecom
Telecom s routrom Huawei LTE CPE B2368-66. Mám tam pridelenú verejnú dynamickú IP adresu. Mám ju zaregistrovanú na DDNS a to no-ip.com
SWAN mi mi dal iba privátnu IP adresu, tajže to nič.
Oba mám nastavené ako Load Balansing na TPLinku.
Za Huawei routrom mám TPLink ER7206. Ako WAN IP mu Huawei router pridelil 192.168.1.29
no a na tomto tplinku chcem nastaviť vpn server, aby som sa ja vedel pripojiť do lokálnej siete a komunikovať so všetkými zariadeniami. A aby sa moje kolegyne vedeli dostať do synology servera.
Posielam ešte 2 fotky, možno viacej povedia ako ja.

Ak si pripojený k vpn, potom by si mal v pc vidieť dve živé sieťovky. Každá s vlastnou adresou a bránou. A to som v tom výpise nevidel. Jedna vlastná lokálna, a druhá čo dostane od vpn, to je ten pool ktorý si nastavil. Dal by som iný rozsah, napríklad 192.168.11.x, aby sa to nestretalo s klasickými domácimi adresami.
A adresa 192.168.56.1 mi tam nepasuje, to je nejaký pozostatok čohosi.
Domáca adresa je predpokadám tá z obrázku 192.168.0.156.

Aha, ja že to už vybavil fleg.

Takže podľa toho posledného obrázku:

192.168.0.x - sieť za vpn serverom
192.168.1.x - vpn pool
192.168.1.1 - sieť doma

A to je tá chyba o ktorej od začiatku hovoril fleg, nemôžeš mať rovnakú sieť aj doma aj vo vpn poole. Ten pool zmeň napriklad na 192.168.11.x. a snáď sa to už pohne.

Ten prechod z Huawei routera na ďalší Tplink to trocha komplikuje, ale tam asi problém nebude keď sa pripojíš.. (asi si použil portforward, alebo celý huawei sa možno dá prehodiť do bridge režimu)

V podstate tu stačí dodržať jednu zásadu, aby sa žiadne zo sietí nestretli, čiže každá sieť musí mať svoju vlastnú adresu. Lokálna, vzdialená, vpn pool, aj tá pomocná z huaweiu. Čiže 192.168.1.x môže byť iba jedna, každá ďalšia musí byť iná.