Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10, nelze vytvořit novou složku

Dobrý den.
Potřeboval bych poradit. Když chci vytvořit novou složku a kliknu levým tlačítkem myši, tak na možnost vložit (a následně nová složka) nejde kliknout. Nefunguje ani zkratka Ctrl+Shit+N.
Nevíte, co s tím?
Děkuji

Změna kategorie, původně: Software (host)

podle screenu jsi asi v rootu disku e:\ ... nejspíš externí usb disk, formátovaný na jiném pc.
a protože tam máš souborový systém ntfs a disk vyrobil jiný uživatel, nemáš k němu přístupová práva.
na externím disku je doporučuju nastavit práva pro "everyone", ostatní uživatele vyhodit:
https://pc.poradna.net/articles/1526421-windows-opravneni-a-vlastnictvi-objektu

shit, to je screen od iq37, ty jsi zdechlý napsat kde přesně jsi. podruhé a naposled:

takže asi přesně záleží, v jakém místě adresářové struktury se to pokoušíš vytvořit.
ta cesta sem jde zkopírovat z adresního řádku průzkumníka

tam máš určitě přístupová práva, v tom problém není. v tomto století už i windows zvládají diakritiku.
co se stane, když v příkazovém řádku (win+r: cmd.exe) zadáš příkazy:

chcp 1250
md C:\Users\Gamer\Documents\Škola\new
dir C:\Users\Gamer\Documents\Škola

vypíše to nějakou chybovou hlášku, nebo se vytvořil nový podadresář "new"?

takže to funguje, složku vyrobíš v jakémkoliv normálním správci souborů (salamander, double commander, total commander).
pak existují i jednookenní náhražky, na rozdíl od průzkumníka bez znefunkčňujících doplňků "shell extensions".

teoreticky i okně průzkumníka -> pravým myšem -> nový adresář/složka, ale to je stupidní nástroj.
asi by nebylo na škodu projet ten pc nějakým antimalwarem.

můžeš zkusit adwcleaner, ale je už profláklý a připadá mi, že šiřitelé různého spyware na něj své "produkty" testují.
dalším nástrojem je jrt. neudělá radost uživatelům vnc, blbě ho léta považuje za nežádoucí sw. nikdo není dokonalý.
ještě znám kaspersky kvrt, proti zmíněným antispywarům je to obludně velký a obludně pomalý program, ale funguje.

jednoduchý test je taky klik pravým myšem na plochu nebo na souborovou strukturu v průzkumníku a dívat se, co se v menu objeví za cizí položky, které nejsou součástí instalace ms windows.