Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel řádky / sloupce

Zdravím všechny,

mám dotaz ohledně Excelu. Řekněme že mám tabulku co má 5 řádků a v každém řádku je 40 sloupců. Ve všech buňkách jsou čísla. Chtěl bych, když označím celou oblast s daty aby mi to Excel hodil do jednoho sloupce všechno pod sebe. Něco jako hromadná funkce transponovat. Existuje něco takového?

Díky

Zkusil jsem využít tu první možnost s tímto vzorcem: =INDEX(MyData,1+INT((ROW(A1)-1)/COLUMNS(MyData)),MOD(ROW(A1)-1+COLUMNS(MyData),COLUMNS(MyData))+1)

Pojmenoval jsem i stejně oblast dat a stejně to nefunguje. Vloží se mi do buňky ten vzorec a nespustí se to.

Na výsledném pořadí buněk nezáleží?

Já bych to udělal trochu neohrabaně, ale spolehlivě: vyexportoval tabulku do *.csv, v nějakém editoru (třeba PSPad) nahradil středníky za znak konec řádku a ten *.csv zase otevřel zpátky v Excelu.