Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Natívny prekladač MS Edge

Dobrý deň. V nejakej blízkej retro minulosti, ak sa kuknem cca 48 hodín vzad, mi z jasného neba prestal automaticky prekladať cudzojazyčné stránky MS Edge na OS W7/W10/W11. (Gúgl stránky prekladá, FF od Mozilla a spol., detto).

Objaví sa vysúvacie okno v hornej lište Edge s ponukou na preklad do mnou nastaveného kodifikovaného jazyka (prípadne do iného zvoleného jazyka), ale zároveň v okne oznámi: "Túto stránku sa nepodarilo preložiť. Skúste znovu".

Nefunguje nastavenie; https://winaero.com/enable-translator-in-microsoft-edge-chromium/

Stalo sa tak na mojej hromádke nešťastia ihrajúc sa lopatečkou na pieskovisku úplne z čistého, jasného neba bez nejakých zásahov, čističov, tunítiek, preinštalácií OS u súčasného providera - optika od Telekom.

Preto sa pýtam, kladiem dopyt, či nemá Edge nejaký bug, nenapadli tento browser americkí, západní, dekadentní, hackerskí kapitalisti a tak MS túto možnosť vypol, prípadne vstavaný translator MS Edge nefunguje výhradne iba u mňa a vám ostatným šťastlivcom, spokojným užívateľom MS Edge (Dev, Beta, Canary verzie 97.0.1070.0, x64) fachčí ako raketa, ako delo.

S pozdravom, Karel, v.r.

M$ Edge je síce na chromiu, ale pre preklad (natívny) používa svoj server a BING. Teda preklad je de facto naprd - nepoužiteľný, alebo nefunguje.
Ani mne to nefunguje, ale na toto používam iné doplnky - od Google Translator a teraz posledne DeepL - nielen v Edge (ten však používam zriedkavo - nie je to celkom dokonalý prehliadač), ale i v Chrome, na sedmičkách mám FF a i tam preklad funguje (natívny) dobre.

Automatický preklad MS Edge bez nutnosti klikania mi náramne vyhovoval. Dovčerajška.

čitateľ, si veľmo chápavý, zľatý, slušný, poctivý, pracovitý, vzdeľaný, inteligentný občan, ale obnovil som spred dvoch mesiacov úplne čistú, originál bitovú Image zálohu z originál ISO W10 spolu s origoš Edge.

Zdôrazňujem pre nechápavých v tvojom prípade, obnovil som bitovú, netunenú zálohu, ale nepomohlo. MS Edge neprekladá, neprekladá, just neprekladá.

(Zálohy ISO OS mám z čistých OS na interných
úložiskách vždy k retroaktívnej obnove pripravené okamžite po ich vzídení na trhu pripravené pri zmene HW. Nemám problém s kapacitou interného "skladišťa" na veľkokapacitných xindloch).

Pozn.: Ako bonus som zmenil dynamické adresy, tiež som zmenil MAC ID HW.

Nepomohlo.

----------------------------
Zrejme nechcený pološašo, polobázon Matovič celú situáciu na eštébákmi prešpikovanom, skomunizovanom Sľovensku s americkým, Soros_MS Edge, nezvláda.

Ako bonus som zmenil dynamické adresy, tiež som zmenil MAC ID HW.

změň si nick, protože se rozhodně nenudíš.

k tématu nemám nic, vůbec netuším že edge umí cokoli překládat, s doplňkem nebo bez. toleruju jeho použití když potřebuju jiný přístup ke konkrétní stránce, jinak je k ničemu.

Edge je normalni prohlizec, ktery umi vsechno, co umi jine bezne prohlizece. Navic funguje rychleji nez bfuckovske Chrome a ani tak nezasere PC. Jiste pisu to ted na Vivaldi, ale to je snad jediny lepsi prohlizec nez prave Edge.
Nuda si instalnul neodladenou betu z dev kanalu a divi se, ze mu tam nejaka drobnost nefunguje, to mluvi za vse.