Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém se skenováním po přechodu na Win11

ahoj vsem,

rad bych se poradil. presel sem se svym notebookem na Win 11. dosud, ve Win 10 jsem ke skenovani pouzival tiskarnu Samsung Xpress M2070 a program NAPS2. ve Win 10 vse fungovalo, ted ve Win 11 funguje tisk ze vsech programu, ale scan v NAPS2 nefunguje. pise to hlasku "Vybraný skener je vypnutý". coz samozrejme neni. nejde mi ani pridat novy profil, kde bych tiskanu znovu pridal.

je neco, co s tim muzu udelat? snad to neni na novou tiskarnu? ikdyz pravda, uznavam, tuhle uz mam dlouho. presto, rad bych to rozchodil.

diky moc za vase typy

ok, takže ukvapeným přechodem na win11 jsi přišel o funkční ovladače pro win10 a teď můžeš skener vyhodit.
win10 sice mají mít podporu ještě několik let, ale tys musel být mezi prvními dětmi s win11, však on ti někdo koupí nový skener.
výrobci periferií jsou proslulí tím, že ovladače pro nové systémy nevydávají. chcou prodat nový hw, ne udržovat starý naživu. dělají to tak asi 20 let - kdes žil celou dobu?

zkus ten krám odinstalovat a jestli mají w11 režim kompatibility, nainstalovat staré ovladače v něm.
bohužel ovladače pro skener budou nejspíš v balíku se setup.exe, který má vlastní kontrolu systému a dá se čekat, že instalace zase selže.

nezlob se, ale jestli narazis na muj vek, jako na dite, tak te ubezpecuju, ze vekem jsme na to my dva zhruba stejne.

a jestli se s tim da neco delat se radsi zeptam treba i zde na foru, protoze nesnasim plytvani ikdyz si skenery a notebooky a cokoli jineho kupuji sam uz dlouhou radku let..

i tak diky za radu, vyzkousim

m$ pro win10 a 11 vydava a bude vydavat stovky nahodne nekompatibilnich aktualizaci, jejichz konflikty opravi az nekdy za pul roku - za rok, nebo nikdy.
ve ktere davce aktualizaci doslo k chybe byva tezke odhadnout, ani jejich odinstalace uz nemusi odstranit zmenene vadne nastaveni.
z toho hlediska chapu zasadni rez jako upgrade systemu, to ovsem nevylucuje podobnou chybu v budoucnu.
lepsi moznost je mit rozumne caste zalohy celeho systemu a mit se moznost vratit.
anebo kaslat na zbytecne a konfliktni automaticke aktualizace a davkove instalovat jen security baliky, coz m$ dodnes nepochopil.

Řešil jsem to samé po přechodu na W10. Scanner začal fungovat, když jsem nainstaloval tento Path. Jestli pomůže i u W11 nevím, nicméně po zazálohování systému by to za pokus stálo.
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_SEC&CttFileID=7039669&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=SL-C480&VPath=SW/201805/20180530152054554/win10_rs4_patch_adding_pcfax-fix.zip&OriginYN=N