Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - radové číslovky pri automatickom doplnení opakuje od 1 do 12

Zdravíčko,

pri pokuse o automatické doplnenie radových čísloviek (bodka za číslom: 1.; 2.; 3.; atď), mi pri začatí číslami 1-12 (1. - 12.) excel vymaže za ďaľšími číslami bodku a čísla opakuje od 1 - 12 (viď obrázok). Myslím, že excel tieto čísla berie ako mesiace... Je možné excelu v tom nejako zabrániť? Na obrázku môžete vidieť, že mi stĺpce A a B doplnilo tak, ako som chcel a stĺpce C a D nie...

Veľmi pekne ďakujem.

https://prnt.sc/22rlt4o

V prvom stĺpci som napísal "0.", potiahol do dola pre automatické doplnenie a doplnilo mi to presne tak ako je na obrázku. Tak isto je to aj v druhom stĺpci, keď začínam od čísla 13. Pokiaľ však začnem číslom n (n >= 1 && n <=12), tak to urobí to, čo je vidieť na obrázku v stĺpcoch C a D -> v stĺpci C som začal s "12." a v stĺpci D som začal s "1.".

E: dokonca som skúšal zmeniť aj formát buniek na všeobecný, text, aj vlastný (#.) a vždy to spraví to isté

Daj vlastný formát, ale nie tebou uvedený: #. , pretože to, čo sa má natvrdo doplniť za číslom, musí byť v úvodzovkách, t.j. #"."
Musíš však zadať dve bunky, t.j. 1. a 2. (so spomenutým vlastným formátom), následne označíš oblasť s oboma týmito hodnotami (aby bol rozlíšený krok medzi hodnotami) a potiahneš za úchytový štvorček vpravo dole na vyplnenie nadol.