Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Email.cz neumí podsložky - které email servery ano?

Zdravim.

Mám mail od seznam.cz a zjistil jsem při napojení na eM client/BirdMail/Outlook, že ten email server zřejmě neumí podsložky.
V thunderbirdu to sice fungovalo, ale měl jsem u něj technický potíže se zobrazovánim mailů a vlastně těch maličkostí bylo docela dost, tak se dívám po něčem jinym.

Problém je ten, že já tedy vytvořim složku

A
podsložku B
ale po aktualizaci klienta, což znamená dle mého chápání výměnu informací se serverem se stane z B podsložky

AB složka,
nebo A|B Složka
ale já bych potřeboval, aby to zůstalo jako rozevíratelná podsložka..
přidávám přílohy - tohle je z eM client.
V outlooku to udělá z A a podsložky B složku AB
BirdMail mi ani nedovolí podsložku vytvořit.

Tak bych rád věděl, jaký český maily to zvládají - sice třeba vidim, že outlook to zvládá, ale vzhledem k negramotnosti některých lidí a nutnosti furt někomu opakovat mail bych měl nejraději něco primitivního, co nemusim spellovat , kdy i outlook nebo gmail i se mi jeví jako opruz..

centrum to zvládá, ale prej má mizerný zabezpečení?

Nemam uplne predstavuo jakych podslozklach mluvite a jak sio predstavujete co v ktere by melo byt. Trideni mailu dle pravidel je imho ciste vec e-mailoveho klienta. Mnoho let pouzivam jako klient Foxmail, ktery tohle umi tak jak chci = dle podminky jakou si nastavim to sortuje, priklad:

(struktura - presun slozek, jejich poradi, vnoreni atd. se v pripade Foxmailu dela normalne drag-n-drop)

[1641281979-60ed5.png]

no ale to by mi potom měly ty klienti fungovat i pro mail od seznamu a nejenom od třeba outlooku nebo centrum, ne?

v tom birdmailu (se zelenou částí vpravo není ani možnost "podsložek)
v outlooku po aktualizaci (přijetí mailů, či vypnutí a zapnutí klienta, což způsobí aktualizaci složek se to takhle přepíše)..

přidávám přílohu z birdmailu, z i toho foxmailu..
z outlooku

tak nevím, kde by mohl být problém.

Seznam po nějakém redesignu to tak prostě má už dlouho (odhadem > 10 let). Složka A dřív měla podsložky B, C, D no ale pak se z toho staly složky A\B, A\C, A\D ale to je už fakt hodně dávno (používám webové rozhraní). Měl jsem tam strom, teď (už mnoho let) je z toho jen jednorozměrný seznam složek.
Koukám na centrum, tam podsložky nemám, ale je tam v nastavení možnost vytvořit podsložku (to u seznamu neni). A vypadá to, že to i funguje, asi přeorganizuju zprávy s využitím této možnosti (zvlášť jestli to umí šoupat celé složky).

Celé složky jsem kopíroval přes thunderbird ze seznamu na outlook.. bylo to docela pomalý (a nevědlě jsem, jak si dát zobrazování logu), ale nakonec to je .
ale ze seznamu holt musim pryč.. sice bych mohl zase vrátit data na seznam.cz email adresu, ale kdybych zjistil, ze bych radsi zkusil jinej email klient v budoucnu, musel bych to delat znova (bohuzel to nejde prekopcit zpet treba v eM client a pak zobrazit v outlooku. )
nevadi.

je nějaká cz email adresa, kde choděj maily hned? gmail má tušim aktualizaci každejch 15 minut?

Aktualizace GMailu by měla jít nastavit v klientu, určitě to jde v Thuderbirdu. Používám Kontakt, tam to jde taky ale ten není asi pro Widle. U jiných klientů nemohu sloužit. Mám nastaveno 15 minut, to mi stačí - zas tak nutně mail hlídat častěji nemusím. Když čekám něco, co mi právě poslali, tak si kliknu na ruční aktualizaci. Důležité je používat protokol IMAP. Contactel (razdva) umí v pohodě podlsložky i když je vyrobím v mailovém klientu. Na Seznamu (xxx@email.cz) se mi právě podařilo z klienta vyrobit podsložku v pohodě i přesunout tam něco.

//Edit: Při kontrole přes Webové rozhraní Seznamu je to tam nějaké divoké. Mám složku AAA a podsložku BBB. V klientovi je to v pohodě jako podsložka, ale Seznam to zobrazuje v nějakém svém tvaru. Mám tam složku AAA a další složku AAA/BBB. Takže podsložka tam je, jen to nějaký pilný pracovník naprogramoval, že se to zobrazuje jako pro blbce. Podotýkám, že v emailovém klientu se to zobrazuje, jak jsme zvyklí.

Email.cz neumí podsložky - které email servery ano?

Vlastni bude umet vsechno, co si sam nakonfigurujes.

Nebo, kdyz pozadujes pekne ceske jmeno, si porid vlastni peknou domenu a nejaky rozumny hosting. Jiste bude umet i podslozky. Koukal jsem na WEDOS a umeji je i na jejich webmailu. Jasne, neni to zadara narozdil od Seznam email.

Kdyz sem pastnes neco odnekud, hod vedle toho i zdroj te informace nejlepe odkazem.

Ja u centrum.cz sifrovani vidim:

https://freemail.help.economia.cz/articles/44668-adresy-postovnich-serveru

Co vim, tak Centrum spis nebylo obzvlast spolehlive nez s bezpecnostnima problemama. Centrum ale uz leta nepouzivam, tudiz aktualni stav ti nereknu. Asi ti tu nikdo na ten dotaz neodpovida proto, ze Centrum ani ostatni tady nepouzivaji.