Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nová myš bezdrát vs drát.

Zdravím po letech mě začla dělat dvojkliky stará Logitech G400,tak hledám náhradu no jako nejlepší volba mě přijde Asus ,kvůli jednoduché výměně spínačů tj dlouhá životnost,o 500 dráž je bezdrátová verze která taky připadá v úvahu že je i o něco těžší.

Ještě v úvahu přichází tahle Corsair kdybych se držel dole s cennou a poslední starší verze https://www.originalky.cz/asus-rog-gladius-ii-origin-pc-p94642/ ta je težší,dobrá cena,vyměnitelný spínače,ovšem nevěřím moc tý gumě která asi moc nevydrží.

Zajímá mě jak je to s těma bateriema tam,když bude po ní pojede myš dál normálně přes USB na kabel jako třeba noťas nebo ne? Protože vyměnitelný spínače jsou sice super,jenže po 5 letech asi těžko doi ní pak seženu náhradní baterii,poř případný zkušenosti s těmato hlodavcema?

Tak sice už moc nehraju ale sem tam do budoucna budu,jde mě o ty vyměnitelný spínače, u každýho Logitechu začli dělat dvojklik dřív nebo později,u jiných značek to bude stejný. Beru rozměry a dobrej úchop/zpracování aby byl a hlavně dvě boční tlačítka musej bejt.

Mám ještě už druhej Logitech M235 (první jak jinak po záruce dvojkliky a není to jen u levnejch myší) tam je jasný vyměníš baterii která vydrží pěkně dlouho a ok,otázka ty vestavěný jak jsou na to když skončej jestli se pak neodporoučí celá myš,nebo jestli to nějak jede dál normálně jako drát.

Logitech má nějaké mizerné spínače. Měl jsem několik Logitech myší, i dost drahé a všechny po čase začaly dělat dvojkliky i vícekliky. Je hezké, že jsou někde vyměnitelné spínače (šikovný kutil dokáže vyměnit i v jiné myšl), otázka je, zdali jsou volně k sehnání. Obyčejná myš za tři kila mi nikdy nedělala dvojkliky, z jedné jsem dokonce přeletovával spínač do Logitechu.

V podstate se majitele Logitech mysi rozdelili na tabor spokojenych bez dvojkliku a nespokojencu s dvojklikem. Sam mam, jak uz jsem tu psal, G403 a G305 bez dvojkliku, kamos ma chvili G102 a uz mu to dela dvojkliky. To vypada na nejakou nestabilni radu spinacu, ktere nekdo Logitechu dodava jiste za nizkou cenu, a kdo dostane kvalitu, je spokojen, kdo kvalitu nedostane, je nasran, protoze ty jejich mysi nejsou uplne levne.

No zajímavý že třeba u SteelSeries nikde ani zmíňka o vadných spínačích jako u Logitechu kde to je sázka do loterie koukám napříč různýma modelama.Jelikož myš začíná zase blbnout tak se koupení nový nevyhnu,krom zmíněný Asus právě ještě SteelSeries nevypadá špatně s těma novýma spínačema.Cena pěkná a o polovinu levnější než ten Asus a zajímavá je i ta bezdrátová verze za ty prachy.

No co se dá dělat,vemu asi tu SteelSeries Prime Wireless nebo tu drátovou.SS moc na výběr nemaj u těch s gumou se ta guma loupe a ještě mě byla doporučená tahle jenže ta je univerzální a to asi nebude ok.No uvidíme jak na tom bude ta myš s těma novejma spínačema,holt uvidím co ty nový spínače u SS vydržej.

No ona tu je ještě možnost že ta Asus (to bych musel vzít ten drát ale) pojede i bez toho softu,na spodní straně je čudl kde se dá nastavit DPI a podsvícení,psal sem na Asus podporu abych to nekoupil a nebyla to mrtvola pod W7,v opačným případě když mě to nepotvrděj beru ten SS.W7 se zbavovat nebudu v žádným případě,u těch W10 mě pěkně ser... ty aktualizace dokola,jasný dá se odložit,jenže to je kolotoč,to aktualizuju jak zapnu ten druhej komp a za dva dny už mě tam skáčou znova aktualizace,,ma W7 mám svatej klid:-)

Neprehanej, aktualizace s restartem, kterych si vsimnu, byvaji nejmene po 14 dnech. Pokud ma clovek PC pripojene k netu s neomezenyma datama, neni s tim zadnej problem.

Jinak neni duvod, aby jakakoli mys nefungovala pod Win7, problemem je to, co se neda bez softu, takze casto ta zmena DPI, akce na nejaka dalsi tlacitka mimo ty tri standardni atp.

Jinak jeste se zajimej, jestli je potreba,aby soft bezel nebo zda ma mys pamet, kam se to programuje. Mozne jsou oba scenare. Kdyz je potreba bezici soft, tak ty akce "navic" ridi pocitac (ten soft), pokud potreba neni a ty akce "navic" i tak funguji, stacilo by mys zapojit do Win10, v softu nastavit a nasledne by to melo behat i pod Win7.

Podle recenze na Yt ten soft potřeba není myš má vlastní pamět a nastavuje se to na spodku a z vrchu lačítkama (navíc stál ten soft ještě minulej rok za vyliž a s nějakýma opravama se Asus neobtěžuje).U bezdrátu tam by asi byl problém s nastavováním ale u drátový by to mělo bejt ok.

Tak snad. Co se tyka softu, tak mne jsou trnem v oku vsechny metro aplikace, ale zase na druhou stranu ten Asus Armoury-Crate, ja to mam na druhem PC u desky a je to ok. Kdybys videl, co za totalni silenosti ted produkuje jako nastavovaci k deskam MSI, tak jako zlatej Asus. :-/

Tak sem projel recenze na Amazonu na tu novou Asus Gladius 3 ,recenzí moc není ale údajně ta 2 byla lepší,kvalitnější kabel i zpracování plastů (ta nová má ex tenkej kabel a ne moc kvalitní ten oplet což je vidět i na videích na YT),takže lepší ta dvojka jenže ta jede pouze na programu Asusu tam se s DPI nehne,takže tím Asus na W7 určitě ne a za ty prachyse to asi ani nevyplatí.Asus měl nějaký dva programy kde u jednoho ukončil vývoj proto asi taky žádná sláva,navíc mám prkno Asus ROG jenže s tím si ty myši vůbec nerozuměj ,takže několik softů od Asus k hov... pak.

Druhá co připadala v úvahu byla Corsair SABRE PRO RGB ,jako myš ok jenže plně závislá na tom jejich software CUE na kterej se moc chváli nepěje a čert ví jak by fungoval nebo nefungoval pod W7,kvalita spínačů všelijaká viz fora.

Logitech jasnej,dvojkliky a sázka do loterie.

Takže nejlepší volba bude ten SteelSeries Prime ,nebo ta bezdrát verze,soft maj dobrej s podporou W7 a myš vypadá dobře za ty prachy,tam sice údajně vrže po čase scrool kolečko někomu,jenže to by člověk pak nekoupil nic.

No když sem to tak projel ty myši tak drahá neznamená kvalitu a slušná levná může bejt ve finále lepší volba,vysypou se stejně obě po záruce ,žádná kvalita co dřív.Nicméně ta SS je za hodné dobrou cenu na CZCtak není co řešit asi.:-)

PS: Tak ještě jedna varianta ZOWIE by BenQ EC1 ,ale nevím jestli má tu cenu vysolit za ní tolik prachů když na ní nebyli schopný udělat za roky skoro nic krom že dali na jeden model opletenej kabel.Jako parametrově sedí jak ta G400 ,no ale ta cena (kvalitou to zas nebude něco ex oproti zmíněným hlodavcům který byli za podobnou cenu když přišli na trh),když se mě vysype za dva roky ta SS mám za to druhou a ještě sem na tom o dost levněji pořád.:-)

No to se týká Logitechu třeba,ten ale nechci s těma spínačema protože ten dvojklik je hodně často zmiňovanej (jako beru když mě stará G400 začne dělat dvojkliky po 9 letech,ale u bezdrátu M235 hned po záruce a to fest že je myš nepoužitelná) a to ještě když jsou myši v záruce,jako testovat jakej kousek koupím na to jim kašlu.U jinejch výrobců tohle nikdo nezmiňuje což je zajímavé.Buďto tam Logitech cpe ty čínský Omrony spolu s japonskýma nebo nevím proč ty jejich myši šli tak do háje.

No a k tomu softu,dam příklad A4 tech ten má třeba prohozený ty boční tlačítka u všech myší což mě teda vadí a dá se to srovnat právě jenom v tom jejich softu,jelikož sem jel dotěď jenom na Logitechu tak nevím jak se která myš bude chovat bez toho softu,nastavení DPI dle sebe a ne to co tam je nastavený ve 3 profilech atd.

No ta M235 byla kolem 6 stovek dřív což zas nespadá do úplně levnejch,teď mám druhou stejnou protože v tý ceně nic lepšího stejně není bohužel.

Já byh řekl že ty horší spínače cpe Logitech všude bez ohledu na cenu ne funkcema ale kvalitou a je to už pár let,zřejmě jim to jeasi fuk.

(ze specifikací jim koukám namátkově zmizlo co tam je za spínače,na rozdíl od konkurence kde se uváděj.)

Od SteelSeries jsem měl Rivala 310 a zrovna nedávno začalo blbnout levé tlačítko (po dvou letech), jakoby proklikává, možná špatně dosedá plocha tlačítka na spínač, navíc mi jednou v létě odpadla z myši postranní guma, je zvláštní že tyhle vady psali skoro všichni v recenzi na czc.cz, takže to musí být špatná snad každá myš z téhle řady, prostě za litr nic moc kvalita, ani není opletený kabel, musel jsem vytáhnou moji rezervní Motospeed V70 z číny, což je vedle jako úplně top kvalita (dokonce ferit na kabelu).

Nakonec jsem pořídil Glorious Model D Wireless, protože jsem chtěl něco jednoduchého a bezdrátového (navíc kabel jakýkoli USB-C a postranní gripy se dají taky přikoupit), jinak je dost rozdíl mezi drát a bezdrát verzí i když vypadají stejně, dokonce verze s baterkou bývají lehčí, viděl jsem to i u Logitech G502, že se nějak podařilo optimalizovat interní design, taky bývají bezdrátové verze o dost dražší...

Tak proto nechci myš z gumou od SS protože těm se loupou nebo i teče lepidlo snad všech pogumovaných v záruce ještě,nevím proč se to uvádí u myší jako plus ta guma protože se snad loupe /drolí u všech.

SteelSeries Prime /SteelSeries Prime Wireless když přišli na trh tak stáli kolem dvou litrů tak uvidíme co to bude za kvalitu,na CZC maj dobrou cenu u obou verzí.

Jako už často čtu vrzající kolečko po čase a to se zas tak dlouho neprodává, jenže to by člověk pak nekoupil nic,spínače má ty nový neotestovaný tam taky otázka co vydrží,nevím o myši kde by se něco nesralo viz recenze uživatelů na Amazonu.Snad jediná vyjímka je Benq jenže ten zas nemá takovej odbyt za tu cenu co se prodává tím pádem ne tolik negativních komentů.

No myš se vybírá pěkně mizerně dneska,blbá móda všechno ultra lehký a malý.

Sice nechapu, jak to delas, ze snimace odrovnas tak brzo. Ja bych do jine mysi nez Logitechu nesel a zvlast bezdrat maji nejlepsi, protoze dokazi mit nejmensi spotrebu energie, v tom se na ne nikdo nechyta ani omylem.

Nicmene ta Asuska spatne nevypada a kdyz se ti libi, proc ji neozkoset a treba nam sem po nejake dobe napsat, jak se osvedcila.

Jestli drat nebo bezdrat, kdyz je jeste ke vsemu o petikilo drazsi. Poloz si otazku, co ti bezdrat prinese?

Ja mam treba dratovou mys, ale k tomu jsem po case prikoupil i bezdratovou, kterou pouzivam jen obcas. Treba modelova situace. Sedim s gamepadem u Flight Simulatoru (joystick je v planu) a potrebuju se tam proklikat v menu, natahovat se ke stolu je neprakticke, hodi se mit po ruce bezdratovku.

Takze si musis zvazit, jestli mas nejakou situaci, kdy by se ti bezdratova hodila. Jestli jen sedis u PC a hrajes klasiku klavesnice + mys, tak mi prijde, ze je zbytecny si tech 500 priplacet.

Tak odrovnám spínače brzo,ta m235 dva roky vydržel spínač než začal dělat dvojklik a u bezdrátovek když sem jí kupoval a zvažoval sem si i připlatit za dražší Logitech bezdrát,co sem pročítal komenty uživatelů tak u některých bez ohledu na cenu ten dvojklik vlastnost jak to tak vypadalo,a stačí project komenty u drátu Logitech G502 Hero tam odcházeli ještě v záruce tay spínače ,ten Logitech g400 vydržel dost mám jí ca 10 let asi se to ještě neosrávalo jako dneska kurvítkama.U Asusu se mě právě líbí že ta nejporuchovější věc ve všech myších se dá bezproblémově vyměnit a otázka pár korun.

Tak sem byl rozhodnutej tu Asus koupit,nicméně sem koukal na videa na YT na repairy spínačů a jenom to maník defakto rozebral odpájel ten spínač rozebral a vyčistil WD pak mu to šlapalo.Tak mě napadlo myš obrátit a pořádně poklepat ,zatřást apod jestli v tom nebyl nějakej bordel,no a najednou dvojklik zmizel takže se koupě odkládá i když jestli se objeví znova ta Asus je jasná volba.:-)

Abych rekl pravdu, moc nerozumim tomu, jak nekdo dokaze spinac v mysi vyklikat. U kvalitni mysi by mel byt takrka dozivotni. Jedine mysi, ktere mi odesly byly A4Tech a tam odesel opticky senzor, nejspis se zaprasil a vycisteni nepomohlo. Ze se nanese bordel i do spinace je jiste mozne, ale vycistit to by melo byt o poznani jednodussi nez u senzoru.
Snad bude teda slouzit jeste nejakou dobu. ;-)

Taky nevím co se tam může dosrat v tom spínači že to dělá dvojklik,u bezdrátovky M235 Logitech mě začala dělat dvojklik hned po záruce,jako byla levná za pětikilo tak sem vzal stejnou znovu.Když sem jí kupoval projížděl sem recenze těch bezdrátovek do 2 000 a docela mě zarazilo i u těch dražších že po čase dělali dvojkliky viz recenze uživatelů kterých nebylo zrovna málo,někomu v záruce jinýmu hned po.....

Spínač osvětlení pracuje s větším napětím a větším proudem (a ještě navíc střídavým), což je výhoda, protože i když mu kontakty taky tak trochu zoxidujou, tak to to napětí propálí a proud opálí.
U spínačů pro nepatrná napětí a proudy na nějaké takovéhle samočištění není výkon. A jejich díly jsou prťavé a používané síly taky - pokud budeš mačkat myší vypínač od světla, tak sepne nejdřív myš, pak se teprve začne ten světelný spínač pohybovat a až překročí hranici, tak ho zas ta pružina silou přirazí na kontakty.
(A zase u spínačů na výrazně větší výkony je problém opačný, že se tam vytáhne oblouk, že se to svaří dohromady a tak.)

Teď jsem v jedné myši opravoval ten spínač, protože už nespínal, tak jsem ho rozebral a je tam v podstatě jen jedno zajímavě zprohýbané a prostříhané pérko, které se už jednak unavilo, jednak se ojiskřily ty kontakty a jednak se z něj časem doslova ubrousily drobné pilinky (takřka prach), co se nachytaly dole a možná tam dělaly neplechu.

No tak jsem to vyčistil, to pérko napružil, takže to už zase funguje, jen se mi ten tvar nepovedlo dokonale zkopírovat, takže to nekliká slyšitelně.

Ale vzhledem ke konstrukci je možné, že by se to zkroutilo a tím to dělalo ty dvojkliky, nebo že je to blbě ojiskřené a při tom kontaktu jak to tam dosedá, tak by to mohlo dosednout jednou částí, přejet přez ojiskřený kus a teprve pak dosednout dokonale (nebo naopak při rozpínání).

Ono ty mikrospínače fakt nejsou žádný zázrak techniky a jsou zjednodušené až na dřeň, co se montážní složitosti týče. (Teda s ohledem na montážní linku s automatikou, co toho seká milióny - naopak hrabat se v tom ručně je docela opruz.)

Takže nakonec sem vzal SteelSeries Prime na CZC za krásných 599Kč,ofic recenze slušná,pro toho kdo by zvažoval tak tahle má nejlepší odezvu ta + nejhorší.Zvažoval sem ještě Corsair Sabre PRO dobře hodnocenou,jenže těch 8 K dává záhul procesoru a údajně i na nižším rozlišení,ten soft icue asi taky žádnej zázrak.Ta Asus co sem vyčetl je lepší ta předchozí verze než ta nová kdo by zvažoval.

Zatím testuju úchop perfektí,zpracování taky za ty peníze není co řešit,jediný co si budu muset zvyknout že je lehká oproti G400.No uvidíme co vydržej ty nový spínače,ale lepší testnout ty než myš kde jsou buhvíjaký Omrony který už žádná kvalita nejsou dneska,nevím jestli jenom ty čínský nebo i ty JPN.:-)