Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova podpisových certifikátu PostSignum - po přehrání systémů

Hezký den,

bohužel po výměně discu a přehrání systémů nefungují podpisové certifikáty od PostSignum.
V PC mám zálohy, avšak iSignum stále hlásí že v PC nejsou žádné certifikáty.

Dokázal by mi někdo poradit, jak certifikáty nainstalovat znovu do PC před tím, než s tím seknu a dojdu si je znovu vyžádat? Jeden platný do 25.3. druhý cca 18.11.

Děkuji mnohokrát

Pokud certifikáty nejsou na tokenu, ale v systémovém úložišti, tak je nejprve nutné certifikáty vyexportovat (pokud jsou to Windows, vznikne soubor s příponou .CER). Z tohoto souboru je pak možné certifikát importovat na jakýkoli počítač. Pokud nemáš soubor .CER, tak máš smůlu a můžeš rovnou zažádat o nový certifikát.

Export (záloha) certifikátu je první, co se musí po jeho zavedení do systému udělat, protože vydaný certifikát (.CRT) je vázán na HW počítače, ze kterého byla odeslána žádost a jinde ho není možné použít.

Hmm. Tak CRT tu mám u obou podpisů. CER ani u jednoho :D A to ten první zálohoval nějaký týpek přes TV. Ten má přílohu PFX. Dále tu mám soubory PEM .

Bylo tedy vše žádáno a stahováno do tohoto PC. Ale ani člověk, který ho přeinstalovával a měnil disc mi podpisy nedokázal nainstalovat. Předpokládám, že tedy znovu požádám.

Děkuji

PFX je standardní přípona certifikátu včetně privátního klíče ve světě Windows.

Ten člověk by musel vědět před tím, než začne něco dělat s původním systémeme, že potřebuješ vyexportovat certifikáty.

Doporučuji to po vystavení udělat. Až je přijmeš, tak je vyexportuj (formát PFX včetně privátního klíče) a nějak si je schovej. Pak je můžeš opět jednoduše naimportovat. Jen prosím při exportu zabezpečit heslem, ne právy uživatele, které na druhém počítači nebudou.

Zajímavé- V aplikaci iSignum hlásí, že v PC není žádný certifikát. Po zadání přihlášení jak jste napsal najednou byla hláška, že je certifikát instalován.

V Adobe Readru jsem při podpisu nastavila certifikát tak, že jsem začla digitálně podepisovat a následně sice nebylo výběru jaký podpis využít, ale byla možnost nakonfigurování nového digitálního ID. Přes prokliky jsem propojila zálohu formátu pfx a najednou funguje. Jeden se propojil očividně komplet (U vydavatele je ČP) u druhého vydavatel nepropojen. iSignum avšak stále hlásí, že v PC není žádný certifikát :D :D.

Spust si IE (Internet explorer)
Vpravo nahoře kolečko / Možnosti internetu / záložka Obsah / tlačítko Certifikáty
Tam uvidíš všechny své osobní certifikáty. Ty naimportované by tam měly být vidět.

Další možnosti je spustit konzolu - start / spustit, napsat: certmgr.msc a potvrdit
Opět by měly být vidět v osobních certifikátech

V ISignum jdou certifikáty naimportovat, ale tam bych to neřešil.

A už vidím problém.
Vaše certifikáty musí být v "Osobní" ne "Ostatní uživatelé"
Takže z ostatní uživatelé smazat
Kliknout na Osobní (první položka), pravá myš a import certifikátu
Naimportovat PFX

V Ostatní uživatelé je pouze veřejná část certifikátu, tzn. jde pomocí nich ověřovat, ale nejde podepisovat. proto se ani neukazují v ISignum