Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extrémní dropy fps CS:GO

Zdravím mám tenhle PC - 6jádrový procesor Intel Core i5-10400F (2.9GHz, TB 4.3GHz, HyperThreading),
16GB operační paměti DDR4 Frekvence paměti [MHz]: 2 666
pevný disk 1TB SSD M.2 PCIe NVMe
grafická karta MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB GDDR6
550W zdroj SilentiumPC Elementum E2,

A mám problém s fps ze 400fps mi najednou dropnou fpska na 90fps například...Nebo když vyběhne víc hráčů tak mi dropnou fps...Nebo při střelbě se mi to trhá a dropujou fps...
Vyzkoušel jsem mnoho návodu co jsem našel na googlu,ale nic nepomohlo..A jinak mam v nastavení obrazu vše na low

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

hodilo by se prozradit ještě více z nastavení hry (screen)
zkus odinstalovat a znovu nainstalovat hru, jestli máš vlastní config překontroluj a vymaž nepotřebné věci (vsadím se že ti v konzoli jezdí červený řádky jak na běžícím páse)
aktualizuj drivery
Jak je CPU a GPU vytížený jaké mají teploty? Co všechno jede v pozadí nezpomaluje ti to tam něco?
Kdy nastal problém? (výměna komponent, nainstalování programů neproběhla?)
Pokud máš zálohu vrať ji tam kde to jelo v pohodě.

Přeinstalace nepomohla to už jsem dělal..Problém už byl od koupě PC ale nějak jsem to neřešil,protože jsem si myslel že to nějak fixnu,ale stále se to nepodařilo fixnout..
v konzoli mi jezdí červený řádky,ale zas tak moc ne...
Jinak drivery mám aktualizovaný a na pozadí mi neběží nic,nepotřebný aplikace jsem vypnul.
Hodím tu ještě screeny z nastavení hry a teplot gpu a cpu..

Zkus přeinstalovat a nedávat tam žádný config jak hra pojede, uber shader v nastavení zkus dát na automatický, dělá to jen u téhle hry?
Ve správci úloh / Podrobnosti tam najdi CSGO / klikni pravým a dej nastavit prioritu / tam dej vysoká.... systém bude upřednostňovat CSGO nad jinými programy
Ty teploty jsou po hraní? hraj aspoň 30minut. (sleduj CPU a GPU při hraní co to dělá hlavně při těch dropech jestli zrovna není teplota k nebo nad 90°C)

Zkráceně Grafika nestíhá nápor dat (procesor vytížený 30% Grafika 97-100%)
obrázek zobrazuje CPU jak brzdí data do GPU tak si to dej naopak, zkus si najít co to znamená je toho na internetu spousta
[94551-cpu-bottlenecks-png]
zkus ještě změnit rozlišení na 1920x1080 při tomto rozlišení by tvoje GPU a CPU měla mít podle testů nejmenší bottleneck mezi sebou

Prdlajs, grafiku máš dostatečně výkonou na rozlišení v jakém hraješ. Tvůj procesor je schopný dodat data tvé grafice, to znamená, že procesor má ještě rezervu na výkonější grafickou kartu, ale když jede grafika na 100%, nebrzdí se, jede prostě na 100% svého výkonu. Naopak to je problém, pokud je slabý procesor, nestíhá dodávat data grafice, tak pak grafika nemusí jet na 100% svého výkonu, ale třeba jen 70% apod.

https://www.youtube.com/watch?v=WmMTZdA9H6A

Měřil jsi ty teploty při hraní hry a při těch dropech? Nemáš tam nainstalovaný nějaký antivir, nebo nějaký booster nebo nějakou jinou blbost? Můžeš zkusit povypínat vše "po spuštění" a vyzkoušet hru.

Teploty grafiky můžeš otestovat třeba FurMarkem

https://geeks3d.com/furmark/

při tom sleduj teplotu CPU, třeba tím HWMonitorem, co jsi už použil.

Prdlajs, grafiku máš dostatečně výkonou na rozlišení v jakém hraješ. Tvůj procesor je schopný dodat data tvé grafice, to znamená, že procesor má ještě rezervu na výkonější grafickou kartu, ale když jede grafika na 100%, nebrzdí se, jede prostě na 100% svého výkonu. Naopak to je problém, pokud je slabý procesor, nestíhá dodávat data grafice, tak pak grafika nemusí jet na 100% svého výkonu, ale třeba jen 70% apod.

když CPU stíhá a grafika ne tak CPU čeká na grafiku a tím se snižuje výkon a naopak když GPU stíhá ale procesor ne tak GPU nevykreslí tolik protože ji CPU brzdí, ještě jednou bych hrál klidně hodinu při dropech bych sledoval vytížení procesoru a teploty, koukej do správce úloh jestli tam při dropech náhle něco na okamžik nevyletí nějaký antivirus, může to být i malwere, virus atd. (ale jestli to dělá od zakoupení tak si nemyslím že by jsi tam dostal hned virus nebo malwere ale za zkoušku nic nedáš) osobně si prostě myslím že tam něco zatíží procesor tak že zpomalí grafiku a dropnou ti FPS

ještě můžeš vyzkoušet přetaktovat CPU nebo ramky, máš 2666mhz nebo je jen brzdí bios? Já měl defaultně v biosu nastaveno (teď si nejsem jistý jestli 2666 nebo 3200) i když ramky mam 3600 překontroluj to

Chybí mi tady údaj, na jakou rychlost běží monitor (Hz) a na jekém rozlišení hru hraješ.

Jsem přesvědčen, že karta MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB GDDR6 nemůže
na základních frekvencích mít problém s hrou jako CS: GO.

Jestliže snížíš někdev nastavení fps třeba na 144 Hz, bude to pořád skvělý zážitek a dropy nebudou.

// update

Rozlišení 1280 x 960 To je divné samo o sobě.
Něco tam nemáš v pořádku a to nejspíše softwarově.

Pokud má 144hz monitor do konzole fps_max 144 není důvod mít víc pokud má 60hz monitor tak fps_max na 120 nevím proč když jsem vlastnil 60hz a měl ve hře víc fps tak to bylo prostě plynulejší než fix na 60fps
Rozlišení 1280 x 960 (prostě 4:3) pro csgo normální díky roztáhnutí obrazu na 16:9 monitoru se ti vše roztáhne a tobě se pak lépe míří na nepřítele edit: + menší rozlišení zvyšuje FPS, hrají na tom i profesionální hráči
(taky bych dal prostě reinstal, systém bude zaplácený kravinami ale pokud mu to dělá už po koupi (teda doufám že myslel koupi nového a ne z bazaru nebo od kámoše ::) ))

Mezi špatným připojením a FPS dropech je rozdíl a když máš špatné připojení tak to poznáš na pingu a hráči se ti můžou teleportovat
teď už těžko radit
tady máš ještě drivery na tvojí desku (poradil bych ti třeba chipset driver ale tady to nějak nemají nebo se nevyznám v tom jejich označování)
Drivers B460 Phantom Gaming 4

pak třeba přeš NVIDIA Experience upgradovat software grafiky
co ten správce úloh?, nevyskakuje tam něco co náhle vezme CPU %

podle toho kolik kdo potřebuje, profi hráči hrají na 240hz monitorech tak z té hry potřebují vytáhnout 240 fps teď už to není ani tak důležité jako dřív + zmiňované roztáhnutí obrazu a kvůli poměru stran se taky dost mění manipulace s myší, to se dá taky nastavit příkazem m_yaw, je tam prostě víc faktorů a jeden z nich je i více FPS, tak to bych to asi ukončil