Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký "redakční systém"?

Já ani nevím, co vlastně hledám. Možná redakční systém, možná něco jinýho.

Hodlám provozovat web a potřebuju "to všechno okolo". Snadný přidávání článků (a vyhledávání textu v článcích), jednoduchou práci s obrázky a soubory (určené ke stáhnutí z webu), anonymní i identifikovatelný přístup na stránky (registrovaný návštěvník). Fórum s možností snadné administrace (založení rubriky, přesun dotazu do jiné rubriky), součástí webu by měl být blog. Volba jazyka stránek z více variant. Možnost začlenění textové/grafické reklamy. Rubriku novinek. Ideálně něco, na čem se dá provozovat menší eshop. A jistě budu potřebovat i pár dalších vlastností, o kterých teď ještě nevím.

Už jsem trochu samostatně pracoval a něco zjistil. Zřejmě budu potřebovat hosting s podporou MySQL a PHP.

Trošku jsem se rozhlídl po webu a našel předkandidáty (alfa-alfa výběr), jako: Joomla, WordPress, PHPbb, Drupal.

Jdu správným směrem, nebo jsem totálně vedle?

Pavel

Ano, PHP+MySQL je nezbytnost.

WordPress je vhodný spíš pro blog, neobsahuje ucelený soubor modulů. PHPbb je jen holé fórum, pokud vím, nějaké články nebo e-shop v něm nejdou. Takže zbývá výborná Joomla, výborný Drupal a několik dalších méně známých kandidátů. Každý ti doporučí to, co používá on, tak jako u všeho.

S Joomlou ani Drupalem neuděláš chybu, ale oba systému obsahují spoustu nástrah a vyžadují dost znalostí, času a trpělivosti při jejich instalaci, konfiguraci a údržbě. Hodně štěstí!