Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký "redakční systém"?

Já ani nevím, co vlastně hledám. Možná redakční systém, možná něco jinýho.

Hodlám provozovat web a potřebuju "to všechno okolo". Snadný přidávání článků (a vyhledávání textu v článcích), jednoduchou práci s obrázky a soubory (určené ke stáhnutí z webu), anonymní i identifikovatelný přístup na stránky (registrovaný návštěvník). Fórum s možností snadné administrace (založení rubriky, přesun dotazu do jiné rubriky), součástí webu by měl být blog. Volba jazyka stránek z více variant. Možnost začlenění textové/grafické reklamy. Rubriku novinek. Ideálně něco, na čem se dá provozovat menší eshop. A jistě budu potřebovat i pár dalších vlastností, o kterých teď ještě nevím.

Už jsem trochu samostatně pracoval a něco zjistil. Zřejmě budu potřebovat hosting s podporou MySQL a PHP.

Trošku jsem se rozhlídl po webu a našel předkandidáty (alfa-alfa výběr), jako: Joomla, WordPress, PHPbb, Drupal.

Jdu správným směrem, nebo jsem totálně vedle?

Pavel

loading...

Ano, PHP+MySQL je nezbytnost.

WordPress je vhodný spíš pro blog, neobsahuje ucelený soubor modulů. PHPbb je jen holé fórum, pokud vím, nějaké články nebo e-shop v něm nejdou. Takže zbývá výborná Joomla, výborný Drupal a několik dalších méně známých kandidátů. Každý ti doporučí to, co používá on, tak jako u všeho.

S Joomlou ani Drupalem neuděláš chybu, ale oba systému obsahují spoustu nástrah a vyžadují dost znalostí, času a trpělivosti při jejich instalaci, konfiguraci a údržbě. Hodně štěstí!

ano, jen reagujuju na to, ze je to "nutnost" jako JSPéčkaře a Oraclistu mi to hostova věta zvedla ze židle (a to prosim celeho, nejen tu cast, kterou zvejdaj pornostranky, pornopovidky a jine uzitecne veci na netu). Co se tyce podpory o hostingu v dotazu nebyla rec. Trepa pipni poporuje JSP taky, ASP hosting sehnat taky neni problem. CGI jsem uvedl jen do poctu :-D ... a ohledne "overene kombinace" nevim, nevim... to uz je pomalu na flame

Drupal je poměrně ok. Pokud náhodou neobsahuje nějakou vymyšlenost, kterou požaduješ, tak bude skoro určitě dostupná v nějakém modulu.
Hosting s php a mysql doporučuju s nějakou slušnou podporou a hlavně ochotnou šťourat se v nastavení php. Většinou to mají všude v defaultu safe_mode, případně mají povypínané mraky funkcí "kvůli bezpečnosti".

Vubec to neres. Jak to zacnes resit, zjistis ze nic neumis a budes se to chtit ucit a to je sakra dlouha cesta k tomu, abys to umel ovladat dokonale. Na bezne ovladani ti bude stacit par hodin. Pokud budes hrabat do kodu a neumis to, ses v riti a minimalne mas mesice uceni pred sebou. Najdi si hosting kde ho maji nastavenej tak, jak to vyzaduje RS. Mam na hostingu asi 40RS volne k instalaci a neresim nic a funguje to vse bez problemu cca za 2 minuty po instalaci. Respektive cela instalace trva asi 1-2minuty. Delas klik klik klik a klik a hotovo. Nic neresis. Akorat si musis sehnat template(jestli chces jiny, nez standardni) a na tom zase pohorivam ja, ale pokud nechces nic extra, tak mas do 5 minut web i s nestandardnim vzhledem a muzes se ucit ovladat co k cemu je.

Safe_mode asi ani velký problém nebude, lidi, co Drupal píšou úplný blbci nejsou. (Maximálně při instalaci narazíš na chybovky, než nejde vytvořit pár složek - lze udělat ručně přes ftp klienta.) Spíš bývá problém v detailech různé (zdůvodňované bezpečností) nastavení php u různých poskytovatelů. Ale to můžeš narazit s jakýmkoliv CMS. Proto bych jen doporučoval jakýkoliv, klidně i ten nejlevnější, ale placený webhosting. Právě kvůli podpoře od webhostingu, stačí klidně podpora mailem, nebo přes ICQ. V 99% jdou všechny problémy způsobené nastavením php na serveru bleskově vyřešit.
Vyzkoušej ten Drupal, je dobrej, dostupných modulů jsou mraky, většinou i z dostupnou lokalizací do češtiny.