Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký "redakční systém"?

Já ani nevím, co vlastně hledám. Možná redakční systém, možná něco jinýho.

Hodlám provozovat web a potřebuju "to všechno okolo". Snadný přidávání článků (a vyhledávání textu v článcích), jednoduchou práci s obrázky a soubory (určené ke stáhnutí z webu), anonymní i identifikovatelný přístup na stránky (registrovaný návštěvník). Fórum s možností snadné administrace (založení rubriky, přesun dotazu do jiné rubriky), součástí webu by měl být blog. Volba jazyka stránek z více variant. Možnost začlenění textové/grafické reklamy. Rubriku novinek. Ideálně něco, na čem se dá provozovat menší eshop. A jistě budu potřebovat i pár dalších vlastností, o kterých teď ještě nevím.

Už jsem trochu samostatně pracoval a něco zjistil. Zřejmě budu potřebovat hosting s podporou MySQL a PHP.

Trošku jsem se rozhlídl po webu a našel předkandidáty (alfa-alfa výběr), jako: Joomla, WordPress, PHPbb, Drupal.

Jdu správným směrem, nebo jsem totálně vedle?

Pavel

loading...

Ano, PHP+MySQL je nezbytnost.

WordPress je vhodný spíš pro blog, neobsahuje ucelený soubor modulů. PHPbb je jen holé fórum, pokud vím, nějaké články nebo e-shop v něm nejdou. Takže zbývá výborná Joomla, výborný Drupal a několik dalších méně známých kandidátů. Každý ti doporučí to, co používá on, tak jako u všeho.

S Joomlou ani Drupalem neuděláš chybu, ale oba systému obsahují spoustu nástrah a vyžadují dost znalostí, času a trpělivosti při jejich instalaci, konfiguraci a údržbě. Hodně štěstí!

S Joomlou ani Drupalem neuděláš chybu, ale oba systému obsahují spoustu nástrah a vyžadují dost znalostí, času a trpělivosti při jejich instalaci, konfiguraci a údržbě.

Nu, marně jsem doufal, že existuje něco, co lze obsloužit stylem "přišel-instaloval-zvítězil". Právěžě tomu ponoření dovnitř, učení se atd. jsem se chtěl vyhnout - chci to jen obsluhovat.

I tak díky, počtu si o Drupalovi a Joomle.

Pavel

Systémy se stále zdokonalují, instalace je klikací, administrace samozřejmě taky. Ale běda, jak si nesedne CMS s konfigurací serveru (např. nastavení a verze PHP) nebo potřebuješ nějaké specifické úpravy, tak se bez znalostí PHP a HTML asi neobejdeš. Nechci tě strašit, jen uchránit od nějakého zklamání a rozladění.

Drupal, Jomla i ostatní větší CMS mají své komunitní weby a diskuzní fóra - i v češtině - kde najdeš spoustu důležitých a hodnotných informací. Existují i demo weby, kde si můžeš vyzkoušet administraci a různé funkce.

Já jsem teď začal provozovat jeden web s Joomla. Ono je to všechno víceméně opravdu klikací atd. Největší úskalí pro mě však je ona terminologie, kdy člověk neví, co je vlastně myšleno. Například co je sekce, kategorie, modul, komponenta... Navíc ve Foru je forum a v něm kategorie, ve kterých jsou fora...
Nainstaloval jsem si k tomu ještě demo na Webzdarma s ukázkovými daty a sosám tam rozumy :-)

ano, jen reagujuju na to, ze je to "nutnost" jako JSPéčkaře a Oraclistu mi to hostova věta zvedla ze židle (a to prosim celeho, nejen tu cast, kterou zvejdaj pornostranky, pornopovidky a jine uzitecne veci na netu). Co se tyce podpory o hostingu v dotazu nebyla rec. Trepa pipni poporuje JSP taky, ASP hosting sehnat taky neni problem. CGI jsem uvedl jen do poctu :-D ... a ohledne "overene kombinace" nevim, nevim... to uz je pomalu na flame

Drupal je poměrně ok. Pokud náhodou neobsahuje nějakou vymyšlenost, kterou požaduješ, tak bude skoro určitě dostupná v nějakém modulu.
Hosting s php a mysql doporučuju s nějakou slušnou podporou a hlavně ochotnou šťourat se v nastavení php. Většinou to mají všude v defaultu safe_mode, případně mají povypínané mraky funkcí "kvůli bezpečnosti".

Vubec to neres. Jak to zacnes resit, zjistis ze nic neumis a budes se to chtit ucit a to je sakra dlouha cesta k tomu, abys to umel ovladat dokonale. Na bezne ovladani ti bude stacit par hodin. Pokud budes hrabat do kodu a neumis to, ses v riti a minimalne mas mesice uceni pred sebou. Najdi si hosting kde ho maji nastavenej tak, jak to vyzaduje RS. Mam na hostingu asi 40RS volne k instalaci a neresim nic a funguje to vse bez problemu cca za 2 minuty po instalaci. Respektive cela instalace trva asi 1-2minuty. Delas klik klik klik a klik a hotovo. Nic neresis. Akorat si musis sehnat template(jestli chces jiny, nez standardni) a na tom zase pohorivam ja, ale pokud nechces nic extra, tak mas do 5 minut web i s nestandardnim vzhledem a muzes se ucit ovladat co k cemu je.

Safe_mode asi ani velký problém nebude, lidi, co Drupal píšou úplný blbci nejsou. (Maximálně při instalaci narazíš na chybovky, než nejde vytvořit pár složek - lze udělat ručně přes ftp klienta.) Spíš bývá problém v detailech různé (zdůvodňované bezpečností) nastavení php u různých poskytovatelů. Ale to můžeš narazit s jakýmkoliv CMS. Proto bych jen doporučoval jakýkoliv, klidně i ten nejlevnější, ale placený webhosting. Právě kvůli podpoře od webhostingu, stačí klidně podpora mailem, nebo přes ICQ. V 99% jdou všechny problémy způsobené nastavením php na serveru bleskově vyřešit.
Vyzkoušej ten Drupal, je dobrej, dostupných modulů jsou mraky, většinou i z dostupnou lokalizací do češtiny.