Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 35 tisíc

Zdravím Vás,
kamarád by chtěl počítač protože mu starý odešel.
Koukal na tento
hal3000-mcr-finale-3-pro-3060-pchs2511
A ptá se jestli nebylo lepší ho složit..
Já upřímně nevím protože ty grafické karty jsou teď hodně cenově nahoře :)
Pokud byste mi nějaký počítač doporučily, a nebo vybrali komponenty byl bych rád :)
Nejspíš chce čistý PC bez monitoru atd :)

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

můžu se podívat večer. windows má být v ceně nebo má ?

nebo si zkus projít ten odkaz a naházet to do košíku v různých eshopech s tím že
místo desky dáš levnou https://www.alza.cz/msi-b550m-pro-vdh-d6392962.htm?kampan=adw1_komponenty_pla_all_obecna-css_zakladni-desky-amd_c_1003717___AAb550p1_414817402769_~92896240975~&gclid=Cj0KCQiAmKiQBhClARIsAKtSj-lqu0Tn3vF7tfRAMl6g1UEPVKk0micPmLmGrLAp9Y36g1Zt2InNkK4aAodbEALw_wcB
(tu desku mám doma)

a místo cpu ryzen 5600
chladič stačí to co tu je

tady je další včerejší zdroj informací
https://pc.poradna.net/questions/3126518-nove-ram-pameti-a-graficka-karta

Zkus si to sestavit sám a zhodnotit jestli to seženeš levnější než ten hall který má starý cpu.

K té skříni mám jen dvě výjimky, nevidím do toho košíku co jsi vybral dej si pozor na Zdroj protože skříň má omezený prostor pro kabely protože mezi uložením zdroje a přihrádky na 3.5 HDD je málo místa (přihrádky jdou vyndad ale nemá to vliv protože je tam stejně přepážka kterou by jsi musel přestřihat nůžkami na plech :-D ), mě se to tam všechno vešlo protože jsem si tam dal kabely jen které jsem potřeboval, a ta druhá je zadní větráček aby odváděl dost tepla musel by jsi ho mít na max otáčky a je dost hlučný vyměnil jsem ho za 120mm od Articu co jsem měl na procesoru (byli tam dva) teploty šli o 6-7°C dolů a na 50% otáček odvádí víc tepla než ten v bedně od výrobce a je tichý ještě je na cestě noctua tak uvidím pak ten PC ani neuslyším.

ještě taková menší nevýhoda podporuje vodní chlazení, já ho nemám ale co jsem měřil tak 120mm ventilátor se k ramkám vejde jen tak tak a být na tom ještě žebrování(chladič) tak se to tam přes ramky nedá maximálně jeden 140mm by tam šel ale to nemá smysl na vodní chlazení ty dva dávají smysl a spíš bych šel už do třech když už bych kupoval vodníka

Tu 5600g určitě ne ta má integrovanou grafiku ta by se hodila někomu kdo nemá dedikovanou grafiku, hluboko do kapsy a chce hrát nenáročné starší hry za pár peněž,....tak že jestli AMD tak 5600x a chlazení tam máš normální sám využívám ARCTIC Freezer 34 eSports a chladím s tím 5800x ten fortis 5 by měl být ještě o něco papírově lepší a má 140mm ventilátor nevím co se Lukas1982 nelíbí.

EDIT:ještě k té skříni (myslím tu co mam já SilentiumPC Signum SG1X TG RGB inspirace pro ostatní)možná by se ten vodník dal ještě dát tak že by se základní deska posunula co nejvíce dolů nevím ale jak tam vychází šrouby (nezkoušel jsem)
druhý EDIT: viděl bych to nějak takto - Sestava a grafiku bych kouknul na tsbohemia nebo smart jsou tam teď 3070Ti za 25000,- já ji před měsícem kupoval ještě za 33000,-
dal jsem tam SSD od samsungu, zdroj 850w od corsairu je ve slevě proč ho nevzít za tu cenu ramky jsem pozměnil na 3600Mhz jsou o 10kč dražší :-D a dal tam tu 5600x

Budnu vyber asi jaká se ti líbí grafika, chladič se ti tam vejde v pohodě a pokud vezmeš tu s velkými ventilátory ve předu tak jeden ventilátor z toho chlazení na procesor použij dozadu bedny na výfuk teplého vzduchu a kdyby tu druhou tak nám pak dej vědět co to je za ventilátory RGB jsou hezký ale většinou proženou jen málo vzduchu já taky koukal na tuhle GameMax Draco XD na konec jsem vzal SilentiumPC Signum SG1X TG RGB (dozadu jsem pak dával na výfuk taky ten jeden z chladiče na procesor a stáhl jsem to o 6-7°C v nečinnosti procesor 33-34°C

ten zdroj taky nechám na tobě ale mohl by jsi vzít zrovna ve slevě 850w a máš pak pěknou rezervu do budoucna je to taky plus gold účinnost 90% corsair rm850x 2021 ale jestli tě zajímá jen jestli ten 650w stačí tak ano a klidně ho vem