Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Funkce countif na interval čísel

Ahoj, měl bych na vás dotaz ohledně Excelu. Mám intervaly čísel, tzn. např. 40–50, 51–61, 62–72 atp. a mám mnoho dat a mým cílem je jednoduše zjistit, pomocí funkce countif, kolik čísel se mi v daném rozsahu objevuje. Zkoušel jsem to udělat pomocí funkce countif a většího a menšího znaménka, ale fůrt mi vyskakuje tabulka nedaří se mi. Za jakoukoliv pomoc budu rád, díky :)

Řešení:

Dobře, přikládám ukázkový soubor. Ve sloupci B jsou data od žen, ve sloupci D data od mužů. Mým cílem je dostat do sloupce G a H do jednotlivých buněk, kolik je v daném intervalu počtu lidí (tzn. např. v buňce G10 chci mít číslo, kolik je ve sloupci B čísel v rozmezí 129–139 atd.). Snad je to teď líp pochopitelné :)