Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kritické bezpečnostní upozornění

Pokus o přihlášení byl zablokován. Někdo právě použil vaše heslo a pokusil se přihlásit k vašemu účtu z aplikace třetí strany. Google tento pokus zablokoval, ale měli byste zkontrolovat aktivitu. Zkontrolujte aktivitu na účtu a zajistěte, aby neměl přístup nikdo cizí.
Už delší dobu se mi to ukazuje. Nechápu tu aplikaci z třetí strany. Co to může být? Díky.

Jak jsem napsal tady v jiném postu. Gůůgl je čím dál víc paranoidní a jdu od něj pryč a hledám jiné free maily. Takhle jsem přišel už od tři účty od Gůůglu. Zablokoval a nešlo prostě vůbec odblokovat, nabízel jen důvěryhodné zařízaní, nějaký starý tablet - nevím jak na to přišel, že je důvěryhodné, který je moc let někde na skládce směsného odppadu v Modřanech.

Můžu doporučit freemail outlook.com od Microsoftu, je to o několik tříd jinde oproti Googlu. :-)

Edit: Nicméně Google umi autentifikaci přes autentifikační klíče pomoci standardu TOTP a HOTP. Není třeba tedy používat debilni aplikaci Google Autentifikátor, která nefunguje, ale třeba já i na Google účet používám Microsoft autentifikátor. Takže stačí mít do aplikace na mobilu nahozený účet Googlu a můžeš kdykoli ověřit účet přes to. Rozdíl oproti Microsoftu je v tom, že u MS si prostě navolíš autentifikaci přes klíč a je hotovo, Google se ti nejprve snaží vnutit autentifikaci přes zařízení a teprve potom se tam dá najít i ten autentifikátor přes ty klíče.

Nehodlám si instalovat do mobilu nějaké sračky od Google ani od M$ natož jim dávat svoje telefonní číslo. Aitentifikace přes zařízení, které je v křemíkovém nebi, se mi nepodařilo překonat. Ať dělám co dělám, nakonec to skončí zase u toho zařízení. Čert aby Google vzal. Navíc to potřebuji v Linuxu přes Evolution stahovat. Původně jsem používal KMail, ale ten přestal fungovat s kalendářem. Syčáci mizerní. Nechci ani Google ani M$, najdu si nějakého malého, neparanoidního poskytovatele mailu.

natož jim dávat svoje telefonní číslo

Pokud mas Android telefon, nedokazu si dost dobre predstavit plnou funkcnost bez zadani telefonniho cisla k uctu Google. Podobne je to nakonec i u Applu. Dneska ta provazanost je tak velika, ze je to nezbytne. Jestlize to odmitas prijmout, doporucuju si poridit normalni placeny mail s vlastni domenou na libovolnem placenem hostingu.
Pritom tato skutecnost je vlastne vybornou zpravou, protoze porad existuji alternativy. Obavam se, ze se situace bude zhorsovat, protoze ted Google a Apple vytahuji z lidi i cislo platebni karty.

Kazdopadne osobne doporucuji sluzby od Microsoftu, minimalne tak mas telefon od Google a email od MS a tudiz vi kazda firma priblizne polovinu informaci, coz je rozhodne lepsi, nez aby jedna firma vedela vsechno. :-)

Třeba by mohl být spokojený se schránkou na centrum.cz https://reg.centrum.cz/
Lze ji dodatečně zvětšit na 15 GB. Pojme cca 40000 zpráv.
To zvětšení ti dobráci podmiňují zadáním mobilního čísla, na které zašlou SMS s aktivačním kódem.
Kdysi to nebylo nutné, tak žiju z historických zásob.
Pak je možnost vyhledat českou SMS bránu a na tu si nechat SMS zaslat.
Později je možné podpoře e-mailem ohlásit, že požaduji vymazat číslo z jejich databízí.
V běžném provozu to funguje i bez mob. čísla, ať už v základní velikosti nebo po zvětšení.

Určitě je nutné si přečíst podmínky. Vše se mění, často k horšímu...

Když už musím něco dělat v cizí schránce @seznam.cz, tak trpím. Před desítkami let jsem porovnával obě možnosti a zvolil jsem @centrum.cz
Momentálně ty dobráky podezřívám, že mi bez jakéhokoli varování vymazali historii pošty do roku 2004, a to včetně.
Jinak jsem za ty roky nezaznamenal nic co by mne nutilo ke změně. Nevybavuju si, že by někdo z okolí požadoval přechod k seznam.cz.

Mám iPhone a mám tam kdoví jaké číslo, z nějaké minulé SIM karty z firmy, která je už někde v popelnici. Mám i Android nějaký historický, jako tajné číslo, tam nevím, že bych dával nějaké číslo někde. Máš pravdu, že tahají z lidí i platební karty, to už je opravdu docela nebezpeční. Spíš hledám nějaké nezávislé free maily. Něco najdu, vyzkouším a dám vědět.

Určitě bych vyzkoušel více možností. Postupem času se ukáže vyhovující.
Dost strohý je tiscali.cz
Nevyžaduje pro registraci mob. číslo.
Z hlavy nevím parametry schránky.
Přijde mi to dost zastaralé a to prostředí je uživatelsky tyranské.
Přesto to dávám jako tip k vyzkoušení.

Nejsem šéf.

Pokud se nemýlím, tak centrum.cz některým uživatelům zapříčinilo ztrátu e-mailů. Rád bych jim křivdil. Tak s tím raději počítat. Neznám osobně nikoho, komu se to stalo. Raději prověřit, zda to není městská legenda...

Mám taky hlavní mail u Centrumu (už od poloviny 90. let). Vzpomínám si, že snad někdy po roce 2000 jim zhavarovaly poštovní servery, asi dva dny pošta nefungovala a obnova ze zálohy se ne zcela zdařila. Prý tehdy asi třetina uživatelů o část dat (mělo jít o ty nejnovější emaily) přišla. Osobně jsem však o žádné emaily nepřišel, ani neznám nikoho, komu by se to stalo. Od té doby si žádný delší výpadek nebo podobnou havárii nevybavuji.
Jinak s mailem u Centrumu jsem veskrze spokojený, nic mě nenutí přejít jinam.

Já to nejčastěji viděl při pokusu o stažení pošty v nějakém mailovém programu pomocí protokolu POP3. Google jej považuje za nebezpečný a automaticky ho blokuje (jde to povolit, ale jednou za čas to Google z neznámých důvodů zase zakáže).