Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS formátovat HDD

ahoj, chtěl bych zeptat, jestli jde naformátovat HDD v NASU, protože tam mám nějaký divné hodnoty i když tam mám asi 1TB dat tak mi to tam píše že tam mám přes 3TB
to se udělalo až jsem aktualizoval nějaký program v tom NASU

mám NAS : Synology DS220J a 2x 4GB HDD a mám to nastavený na Raid 1

děkuji za radu.

Ahoj,
problém by mohl být i v tom, pokud máš v NASu povolený koš. Je ho potřeba čas od času vyprázdnit. Protože cokoli v NASu smažeš tak se pouze přesune do koše, až teprve jeho vyprázdněním se vymazaná kapacita uvolní. Je tedy teoreticky možné, že ho máš naplněný 2TB smazaných dat, který dělají rozdíl mezi 1TB a 3TB.
https://kb.synology.com/cs-cz/DSM/tutorial/How_do_I_restore_files_deleted_from_Synology_NAS