Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna I-snímků, B-snímků a P-snímků videa z FRM do TFF

Zdravím,
neví někdo, jak do videa nastavit další klíčové snímky? Potřeboval bych mít snímky nastavené v tomto pravidelném schématu: IBBBPBBBPBBBPBBBPBBBPBBBI
Od snímku ve videu označené lomítkem, kde potřebuji nastavit první klíčový snímek pro snazší střih v Avidemuxu mám tyto snímky takto: P/BBBPBBBPBBBPBBBPBBBPBBBPBBBPPPPPPIIBPBPBPBPBPBBPIBBBPBBBPBBBPBBBPBBBPBBBPBPBPBPB 73KRÁT P BPBPBPBBBPBBBPBBBPBBBPPI 71KRÁT P BBBPBBBPPI 46KRÁT P IPPPPPI 68KRÁT P I 52KRÁT P I 44KRÁT P I 21KRÁT P I 40KRÁT P I 19KRÁT P IPPPPI 46KRÁT P I 19KRÁT P IPPPPPBBBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBPBBBPIBPBPPPPPPI 41KRÁT P I 38KRÁT P /I 26KRÁT P
Avidemux mi u tohoto videa ukazuje v části typ snímků za daným písmenem FRM. Dá se to přeformátovat na TFF? Radši sem pošlu odkaz na video. Je to tak od času 00:00:03.240. Děkuji.
https://1drv.ms/v/s!Aq8CPwMEeJyUrX3hokVeFnXWkDwW?e=OWJqwn

Takže TFF je top field first, používá se pro prokládaná videa. Já jsem ho ani neměl prokládané. Co znamená zkratka FRM, to je mi už jedno.
Teď to, bych potřeboval akorát udělat, je, z open GOP udělat strict GOP nebo closed GOP, aby se video podobalo záznamu ze satelitu. Nějak to půjdu zkusit, ale nevím, jak si poradí se záběry ve videu, aby každý první snímek nového záběru byl klíčovým, na každý poslední snímek dát. Tady mám zbytek dílu, strukturu GOP si můžeš sám zjistit v Avidemuxu. https://1drv.ms/v/s!Aq8CPwMEeJyUrVFT68-sjVgZXNOH?e=igNbhs
Moment, ten záznam TS z VLC obsahuje TV program? A jak se dá prorvat do Průvodce programem ve VLC? Dost mě to překvapilo. :-? https://1drv.ms/v/s!Aq8CPwMEeJyUrVFT68-sjVgZXNOH?e=swyiyz
Aleš

Prosím tě, nepiš co chceš dělat za výsledný produkt. Mám pocit, že jdeš na komára dalekonosným kanónem. V životě jsem se nezajímal jak program si dělá klíčové snímky, prostě jsem stříhal dle potřeby, je na programu aby si to zajistil sám. A to stříhám i profi pro televizi.

//Edit: Avidemux na střih je jen nouzovka, lepší je použít nějakou nelineární střižnu, ta si sama poradí s klíčovými snímky.

Pevně dané I, B, P snímky se nastavují takto:
https://stackoverflow.com/questions/21010453/how-to-set-option-of-ffmpeg-with-libx264-i-p-b-order
x264 je defaultně myslím close gop, x265 je defaultně open gop. Jestli chceš něco jiného, tak si to prostě nastav parametrem při enkodování (x265 a --no-open-gop).
Nechápu proč si to nenajdeš na googlu nebo v helpce x264/x265 jako já teď, když jsem ti chtěl poradit, a můsíš s tím otravovat lidi.

Na co narážíš? Odkaz na řešení jednoho problému jsem mu dal. A na druhý problém napsal řešení s tím, že jsem na to došel díky helpce x264/x265.
Takže jsem mu napsal odpověď, co to řeší.
A jestli to náhodou není to, co chce, tak to má napsat tak, aby šlo poznat co chce :-)

Jsou lidi, kteri pres Google treba tak dobre hledat neumi, je zbytecne hned nasazovat konfrontacni ton.

Souhlasim s tim, ze manualy kodeku jsou dobrym zdrojem informaci, napriklad pro x265:

https://x265.readthedocs.io/en/master/

---

Hrat si s jednotlivymi druhy snimku neni od veci, pokud vim, ze to je konecne video, ktere se nebude strihat, muzu vhodnym nastavenim usporit na datove velikosti. Plati to i obracene, pokud to dotycny potrebuje prestrihat, ikdyz strihat je nejlepsi z nekomprimovaneho zdrojoveho originalu.