Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nezvaný host v monitoru? :D:D:D

Zdravím :)

Mám takový netradiční a asi i vtipný dotaz.. Do monitoru mi, zřejmě včera, vlezl brouk.. Prvně jsem si myslel, že leze po monitoru.. ale on je v něm, pod tím plastem :D Sice bylo srandovní, sledovat jak se tam plazí a určitě okusuje pixely, ale on si dovolil zřejmě zdechnout, protože už se neplazí.

Co s tím? Rozpustí se časem nebo budu mi ho bude navždy připomínat černá tečka? :D Asi nikdo takový problém neřešil, co?

[Js1z9rQ.jpg]

Řešení:

Tak se po pár dnech mrtvolka sama posouvá dolů k rámečku.. momentálně už je asi dva milimetry od okraje. Takže se problém vyřešil sám :DDD

loading...

Díky za info. Budu si pamatovat, že si ViewSonic nehlídá potřebné a budu se jejich výrobkům vyhýbat.
Pravděpodobně právě probíhá fáze mumifikace. Pokud se v řádu dní ten prevít nehne, tak už bych přestal věřit že spí. Ten už nebude ani kakat, a to je dobře. Ještě bych ověřil, zda to místo je teplejší. Je doba dovolených, tak je možné, že zatoužil po teplé destinaci... to by vysvětlovalo, proč tam ten prevít odtáhl.

Podíval bych se, jak se dělá rozborka toho monitoru a zvažoval ho rozebrat.
Ze sportu bych napsal výrobci žádost o jejich vyjádření a doložil jim foto (nikoli printscreeny).
Konec srandy... je to fakt hnus, když to čína šidí jak jen může.

Ty "elektro-nekontakty", to je koledování si o požár? Třeba vzniknou nová vlákna na téma jiskření a hašení, v lepším případě jen monitoru. Případné požární stavy bytu nebo domu a hašení svépomocí směřovat do kutilské poradny. Tam se to setká s nadšením a hordou nápadů jak hasit svépomocí...

Budu si pamatovat, že si ViewSonic nehlídá potřebné a budu se jejich výrobkům vyhýbat.

Takze s pocitacema koncis? Protoze by me zajimal aspon jediny kvalitni vyrobce monitoru, jestli nejaky jeste existuje?

Za sebe mohu rict, ze AOC a Dell mi do domu nesmi a v obou pripadech se tesne po zaruce odporoucely drazsi monitory minimalne pres 10.000 Kč.

LG, Samsung - vazne ne, respektive neni to lepsi nez ty dalsi zde zminene znacky. Ale v poho, ja neco vyberu, neni to uplne aktualni, mne slo spis o to, ze rict kvuli jednomu broukovi, ze Viewsonic nebrat, je nesmysl, protoze zbytek vyrobcu neni bohuzel o nic lepsi.

Jo, taky jsem to chtel napsat, ale v rozruseni z nekvality monitoru jsem na to uplne zapomnel, odendat viko a zkusit vyfouknout stacenym vzduchem.

To mas stejne asi kus od kusu, bez ohledu na znacku, ne?
Ja mela kdysi nejakej levnej Dell (asi za 3-3,5 tisice pred 6-7 rokama), pak jsem ho dala kamaradce (bo jsem sla do zahranici a zbavovala se nekterych kramu) a te funguje doted.
Ted mam Philipse asi za 7 tisic, ale teprve necele 3 roky, takze ti jeste nepovim, jestli vydrzi dele nez 5 let :-D

Čo s tými monitormi robíš? :-D
Monitor je niečo čo mi skôr zastará ako že sa pokazí. Aktuálne mám už 4-5 roky tento https://iiyama.com/gl_en/products/prolite-xb2483hsu-b3/ za cca 150€ a stále funguje a nevidím dôvod prečo by aj naďalej nemal. Predtým som mal už ani neviem aký takmer 10 rokov a ešte predtým ešte CRT. Ani jeden monitor mi zatiaľ neodišiel. Vždy šlo o to že zastaral, použiteľný by bol aj dnes. Netuším či je to používaním, výberom alebo je to len čisto lotéria na dobrý kus? To isté platí aj u inej elektroniky, je to fakt o šťastí? Popravde fakt netuším... Dosť si ale všímam ako sa kadekto v okolí sťažuje že sa pokazil mobil, TV, práčka a neviem čo ešte. Nehovorím že sa mi nikdy nič nepokazilo ale je to v extrémne malej miere. Určite nie aby mi odchádzal jeden kus elektra za druhým hneď po skončení záruky. Ak mám len šťastie tak som ticho aby som nezakríkol. Možno ale ide aj o ten výber a používanie. Napríklad taký mobilný telefón. Za posledných 15 rokov som vystriedal tri rôzne. Jeden hi-end a 2x low-end a vždy taký telefón teda vydrží aspoň 5 rokov kým zastará alebo sa niečo pokazí na doske. U mobilu sa to dá pochopiť že niekomu to padá denne ale tu je reč o monitore. Čo tam môžem ovplyvniť tak aby som ten monitor odpálil?

Slysel jsem negativni komentare i na iiyamu, tezko teda rict, jak to maji kvalitni, ikdyz zatim mam s nima zkusenosti dobre, nicmene je to minimum (2 monitory), takze v podstate zadna vypovidaci hodnota. A podle tech komentu, ktere jsem slysel se obavam, ze to take neni nic svetoborneho. :-/

Tak jiste, EIZO ma stale spicku v kvalite monitoru, jenze jsou extremne drahe a nevhodne na herni vyuziti. Pritom na druhou stranu maji i herni a kancelarske modely, ale jejich parametry jsou podprumerne. EIZO proste nabizi super kvalitu pro profesionalni vyuziti (grafika) za super cenu a to jim nelze uprit, ovsem mimo tenhle segment to hitparada neni.

S ohledem na výše uvedené komentáře doplňuji prostou úvahu. Obecně se ví, že hmyz žije s námi. Jsou destinace, kde je to ještě více exponované. Výrobce, který tento prostý fakt ignoruje a není schopný předejít nepříjemným následkům, ten není hodný mé důvěry. Proto ViewSonic opravdu ne...

Uvedené platí i pro ostatní výrobce. Historicky se to ví o kterých, že byli zahmyzení v displejové části?
Až vyčerpám arzenál, tak opravdu skončím s počítači. Pak půjdu do ZOO drbat slonům záda a trénovat lachtany.

Abych nebyl jen kritický a vtipný, tak než skončím s počítači a přestanu tu lidem radit (určitě se to tu beze mne obejde), tak navážu na to co jsem psal.

Pokud ten hmyzí prevít nedýchá a nekaká, tak je to poloviční vítězství.
Hlavně se nepokoušet působit tlakem na čelní vrstvu displeje! Nemačkat! Pokud se nachází v místě, kde je to více prohřívané, tak tím lépe a dříve proběhne proces mumifikace.

Pak je možné zkusit toho prevíta dostat ven vibracemi za citlivého přítlaku (nikoli na něj!). Na to je vhodný elektrický zubní kartáček. Vibrující plastovou stranou čistící hlavy (nikoli štětinami), přiloženou přes silnější igelit chránící vrstvu před poškrábáním, opatrně kroužit shora, nad prevítem a snažit se využít kooperace vibrací a gravitace. Jakmile se s ním pohne, tak je to na dobré cestě. Podle toho, kde se prevít nachází, tak tu nejbližší hranu směřovat směrem k zemi, aby byl odejit zaroh a to nejkratší možnou cestou. Nejlépe použít čtyři ruce. Jeden otáčí monitorem podle potřeby a druhý vibruje.

Doufám, že někoho nenapsadne obírat o hračky manželku nebo partnerku! Kuchyňské náčiní je opravdu nevhodné.

Tohle ani ne. Ale jednou jsem si dal tu práci a dal ten hmyz na fotku tabáku do dýmky, s bílým pozadím, 2 cm od toho tabáku a ptal se v dýmkařské skupině na ten tabák. Na FB je default také bílé pozadí.To bylo maso.
Asi to udělám znovu, s s fotkou mouchy, jak přistane na monitoru, projde se a zase odletí, a za 3 vteřiny znovu. K tomu text, který se běžně přečte za 10 vteřin... :-)

Díky 268x. Přesně něco takového jsem hledal a nenašel. Vykostím si z troho kousek videa s jednou, potom dám do editoru videa fotku nějaké neexistující rasy psa z Midjourney, druhou stopu, po třeba třech vteřinách tu mouchu, slepím, vygeneruji, udělám z toho gif a budu se někde vyptávat, cop to je za rasu psa. :-)

Umíš, jen to nevíš. Udělám to ještj jinak, mnohem jednodušeji Až mi vygenerují obrázek, udělám mu větší plátno, aby bylo okolo dehme tomu 50px potom pustím mouchy a natočím obrazovku (v aplikaco oCam). Z hoho potom v editoru videa (používám Kdenlive) vystřihnu vhodný kousek a v nějakém online konvertoru (třeba tady https://ezgif.com/video-to-gif), převedu video na *.gif, aby to šlo dát leckam a nebyl tam přehrávač. Ukázku sem potom dám.

Tak první nástřel. V náhledu už vidím, že by to chtělo, aby moucha nezmizela, ale pohybovala se ve smyčce, přičemž ten začátek, kdy není moc vidět, až když se pohne, mi přijde fajn. Natočím to znovu, nebo to fakt "rozeberttu" a udělám, jak jserm tio chtěl původbě a mouchu, aby chodila do osmičky.Text k tomu něco jako:
"Nevíte někdo, co to je za plemeno psa?

[97984-plemeno-400-gif]