Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání adaptéru u nového NTB

Zdravim, kupoval jsem Lenovo Ideapad 5 a píská mi adaptér. Zkoušel jsem dva a i ten druhý píská, jen méně..

je to normální - nebo ok ?
Vim, že u nabíječky baterek mi řekli, že to je ok .. ale mně to moc ok nepřijde. v tichu to je i trochu slyšet, zvlášť kdybych si adaptér položil vedle ntb.

U jiných nabíječek-adaptérů se to neděje, co mám zkušenost..

Doplnim: když ntb vypnu a je napájenej, tak zvuk pískání není "všemožné typy měnícího se pískání" ale jeden konstantní tón.

Napájací adaptér nemá vydávať žiadne zvuky ale je bežnou praxou že pískajú, bzučia atď... Niekedy len horší kus a v prípade že je to silný zvuk tak to vyreklamuješ. Lenže ti môžu poslať znova ďalší pískajúci adaptér, to sa stalo mne viackrát. Z pohľadu efektívnosti sa viac vyplatí kúpiť iný napájací adaptér s identickými parametrami a rovnakým konektorom samozrejme. Mám doma takto vymenených niekoľko kusov a síce sú spravidla trocha drahšie ale myslím že sa vyplatí.

Celé je to o šetrení. Výrobca pre produkt z low-endu alebo niekedy aj strednej triedy pribalí k produktu to najlacnejšie.

Ja po niekoľkých skúsenostiach volím vždy radšej cestu že si adaptér kúpim iný. Zaberie to zlomok času a námahy a cenovo to zase až tak drahé nie je. Reklamácia týchto vecí je vždy neistá. Budeš čakať 30 dní a nakoniec ti povedia že je to nedôvodná reklamácia.

No lowend.. mám skúsenosť s Thinkpad X1 Carbon, čo teda lowend nie je. Adaptér síce nepískal, aspoň ja som nepočul, zato však pískal smartfón k nemu pripojený.
A tu sa núka aj taká rada, vyskúšať použiť ako adaptér nabíjačku z telefónu, cca 25 wattová už celkom postačí. Ak sa dá nabíjať cez usb-c. Prípadne myslieť aj na toto prí výbere ntb.

Normální to není, celkem běžné bohužel ano. Ne každý ale pískání cívek slyší. Pokud se dá adaptér rozebrat běžnou cestou, můžeš na cívky použít speciální lak a přelakovat je. To pískání způsobují mírné vibrace, ale je to otravné jak hrom. V případě nouze lze použít obyčejný lak na nehty.
Jsi si jistý, že píská adaptér? Asi bych v první řadě nejdříve zkusil jiný adaptér a potom bych teprve řešil co dál.

domluv se s obchodníkem, jak reálná je reklamace, když ty ten zvuk slyšíš a tobě vadí.
to je nevýhoda mládí - vyšší kmitočty slyší líp.

když ntb vypnu a je napájenej, tak zvuk pískání není "všemožné typy měnícího se pískání" ale jeden konstantní tón.

konstantní dobíjecí proud, proto stejný zvuk cívek.

Zkoušel jsem dva a i ten druhý píská, jen méně..

velký špatný, reklamace jakože jen pískající adaptér nemá moc cenu. buď výměna celého ntb za jiného výrobce, nebo nákup jiného napájecího daptéru za vlastní prachy.

To je zase zadání dotazu tak z poloviny.
Typové značení? EAN kód?

Mám dost citlivý sluch a už jsem ze stejného důvodu 3x reklamoval a uznali to.
Buď od dne vzniku kupní smlouvy... odstoupit a vrátit prodejci zboží, a to do 14 dnů.

Pokud je to déle než 14 dnů, a stále do 6 měs. od dne nákupu, tak je to považovatelné za skrytou výrobní vadu a stačí od smlouvy odstoupit.

Pokud je to přes 6 měs. od koupě, tak nejlepší je domluvit se s prodejcem, aby do reklamačního protokolu napsal "Zákazníkem reklamovaná vada se projevila při převzetí výrobku prodejcem (vyzkoušeno s notebookem)". Tohle nikdo další řešit nebude a prodejci jeho dodavatel dodá nový kus a zákazníkovi tím dost zásadně pomůže.
Pokud bude prodejce dělat problémy, tak bych jim nemilosrdně vrátil celý notebook, protože napájecí adaptér je nedílnou součástí výrobku/balení.

Vítku, neváhejte a vraťte to. Koupil jste to jako celek (komplet) v jedné krabici, tak to respektujte, protože je to ve vašem zájmu (klidně se může stát, že se nakonec ukáže, že píská deska). Chápu že vrácení je komplikace a bude to stát značnou námahu, čas a nějakou korunu.
Nepředpokládám, že zbytečně chcete riskovat a později trpět.
Proto bych tohle nemilosrdně vrátil do 14 dnů a prodejce písemně upozornil na pískání, i když není nutné uvádět důvod. Je to více než vhodné a slušné, protože jinak to prodají jinému něšťastníkovi jako rozbalené zboží, aniž by někdo řešil příčinu.
Operační systém uveďte do stavu továrního nastavení.
Hlavně je to před vrácením nutné dobře zabalit. Nejlépe do bublinkové folie a ještě třeba do krabice od banánů.
Tím kovem asi myslí stínící "alobal"? Za 13000 Kč to je srágorka. Ale chápu, že roli hrají peníze.
Přeji vám lepší PC, protože to chápu tak, že ve vaší situaci je to nutný denní nejenom komunikační prostředek.

Vidím to takto...
Spotřebitel může od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dnů bez udání důvodu, což stanoví § 1829 odst. 1 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Pokud by prodávající následně využil § 1833 občanského zákoníku a argumentoval tím, že spotřebitel vrátil poškozené zboží, může spotřebitel uplatnit domněnku vadnosti, která je obsažena v § 2161 odst. 2 občanského zákoníku. Prodávající v takové situaci musí prokázat, že zboží bylo z jeho strany odesláno zcela v pořádku.
Pokud se to neprokáže, tak vzniká nárok na vrácení plné, nepokrácené kupní ceny výrobku.

Zde pozor na rozdílnost textů - viz bod d).
https://www.coi.cz/faq/4-odstoupeni-od-smlouvy-do-14-dnu-u-zbozi/
https://www.coi.cz/faq/4-odstoupeni-od-smlouvy-do-14-dnu-u-zbozi-2/

https://www.coi.cz/userdata/files/dokumenty-ke-stazeni/odstoupeni-od-smlouvy-formular.docx
Formulář - Oznámení o odstoupení od kupní smlouvy, vyplnit, vytisknout, podepsat, naskenovat do PDF a poslat prodejci e-mailem. V e-mailu je požádat o informace kam a kdy se s tím dostavit, nebo kam to zaslat poštou (dle možností zákazníka). Pokud se to bude posílat, tak odeslat Českou poštou, aby to bylo dobře pojištěné (ten základ poj. u ČP by měl stačit).

Není přepravce jako přepravce.
Několikrát se mi stalo u PČ poškození elektroniky. Trocha papírování a finančně je to brzy srovnané.

Lenovo podpora podporuje Lenovo.
V tomto případě je prioritou zájem zákazníka.

Proto písemně odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů a uvést důvod.
Nikoli reklamovat! Toto se nereklamuje. Protože reklamací by se prakticky znemožnilo nejvhodnější řešení v podobě odstoupení od kupní smlouvy.

Za mě určitě vrátit. Lenovo je evidentně šmejdské ve více kusech, tak proč ho v tom podporovat?
Dále bych hledal PC u Dell (záruka 3 roky NBD, řešeno opravou u zákazníka).
Opravdu je nezbytně nutný notebook? Co třeba raději nějaké menší PC (i to lze příležitostně přenést) se slušným monitorem? Raději se ptám.... zrak je v pořádku?

Zrak je v pohodě..

to je pro situace, kdy k někomu/někam pojedu a rád bych měl "práci sebou" .. protože je mi milejší se i sem tam zdržet, třeba i na pár dnů - co se týče monitoru ,auto nemám, takže to už se zbytečně komplikuje.. to už bych snesl ten pískající adaptér rozhodně spíš..

ve finále, mi jde o to moct "pracovat" ve smyslu, když sem někde s někym a je čas a něco mě napadne, abych si to všechno nemusel psát do mobilu, kterej má na mě zbytečně malej displej a vzhledem k absenci reálný klávesnice "sem ho na práci zavrh"

Vítku, ruku na srdce a rozum do hrsti. Kolikrát jste to co poposujete uskutečnil za posledních 5 let s ostatními notebooky/PC?
Mě vždycky dascinuje, že pro naprostou většinu lidí je notebook vmyšlená si nutnost. Pokud je třeba si zaznamenávat za pochodu myšlenky a komunikaci s někým dalším, tak bych raději zvažoval kvalitní záznamník. Přeci jen, pořízení audiozáznamu je rychlé, efektivní a bezstarostné. Typicky jednání na úřadech (s ním určitě máte bohaté zkušenosti)... tam je notebook opravdu k ničemu.
Řešil jsem "notebook" pro pána po vážné autonehodě. Nakonec jsem mu to rozmluvil. Za ty peníze se pořídilo klasické PC + ležení na míru. Má doživotní následky a musí být převážně ležící. Ten člověk je dodnes v pohodě a až čas ukázal, že trvat na notebooku byl nesmysl. Notebook = téměř neuskutečnitelná zdravá ergonomie práce (s ohledem na umístění displeje spojeného se základnou a klávesnicí). Tak to prostě je. Nabízí se otázka - proč si ještě více ničit zdraví a ještě za to platit?
Na příležitostné použití je lepší vzít slušný repas a ne si nechat zblbnout hlavu nějakým tenkoalobalovým nesmyslem od šikmookých soudruhů.
Tak rozum do hrsti... :i: :beer:

těžko říct, notebook sem měl před pár lety, kdy sem pro něj ještě neměl tohle využití, tak nemůžu posoudit..

přesto já vybral kovovej, protože je studenej a když se zahřeje , "je akorát",
plastový notebooky sou vařicí a je mi to nepříjemný (cejtim, jak mě pálej prsty)
zase uznávám, že ten kovovej je studenej až moc, takže si na místo, kde se dotýkaj ruce ntb beztak dám nějakou neklouzavou gumu (typu podložky na myš), aby to nebylo tak nepříjemný, než se zahřeje.. (vyříznu, upravim , neni problém)

a jako uznávám, já když mám návštěvu doma , tak taky pracuju jen okrajově, když musim něco udělat, protože reálně ani nejsem schopnej pracovat - to pak takovou návštěvu ani nemusim mít .. když jí nevěnuju pozornost, ale jinak moje vztahy sou vesměs intimní, takže návštěvu u někoho považuju za jakési "doma" .. a z takové pozice bych si i rád bral ten ntb, protože to nejvíc odpovídá "tomu, jak to mám reálně doma" ..

když mě pak napadaj drobnosti pracovní co udělat a nemůžu, tak mě to pak zas vadí, že to nemůžu "dělat" a ztrácim tim kapacitu ..

nevim, nejsem uplně normální člověk, heheh, co znám lidi .. tak nemůžu posoudit. těch pár tisíc asi obětuju.

na ten kov - co sem napsal, bych se zeptal- co si navrhl s tim, ať koupim repas nějakej, ale jak píšu, ty plastový mi nedělaj dobře, i hliníkový sem testoval a nejlíp mi logicky vychází ten kovovej.