Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - Jednodušší zápis složené podmínky?

Dobrý den,

Už jsem zde řešil něco podobné s hledáním textu na různých listech (viz zde), avšak toto je trochu něco jiného.

Zjednodušeně řečeno, napsal jsem dole jednodušší příklad, kde kontroluji, jestli počet buněk začínající písmenem A je rozdílný s počtem slova POKUS ve sloupci D v List1. Pokud to souhlasí, napíše List1, pokud ne, tak to samé udělá s druhým listem. (Snad jsem to jednoduše popsal)

=IF(COUNTIF(B5:B$16;"A*")<>COUNTIF(List1!D:D;"Pokus");"List1";IF(COUNTIF(B5:B$16;"B*")<>COUNTIF(List2!D:D;"Pokus");"List2";"OK"))

Tohle má však 3 problémy.

1. Vždy mně ukáže pouze jeden list, kde to chybí (ne všechny najednou)
2. Čím víc bude podmínek, tím bude na konci víc ukončovacích závorek

Tohle bych však nepovažoval za problém, horší je spíš

3. To porovnání COUNTIF je hrozně dlouhé a psát to tam s každou dalším listem, bude kód hrozně obrovský.

Proto se chci zeptat, jestli, prosím Vás, lze tato podmínky nějak zjednodušit?

Děkuji

Máš mít jeden první list dedikovaný na výsledky z každého listu, ty výsledky z listů budou v buňkách pod sebou třeba 100, 200 to je na tobě kolik budeš mít listů. Budeš to mít přehledné a hlavně na výsledcích ve sloupci lze postavit další analýzu v jiných nevyužitých buňkách na stejném listu.
co řádek to vzorec s IF s odkazem do požadovaného listu, žádné řetězení podmínek, v buňce pouze podmínka a zda je podmínka splněna či nesplněna. ve vzorci lze název listu dát do proměnné a tu proměnnou si bere z buńky vpravo - třeba funkce indirect().