Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otazka ma prodejni cenu

Dobrý den, chtěl bych aby se mi vrátily peníze z pc co jsem si postavil v hodnotě cca 52 000 kč Takovou sestavu s takovými komponenty na alze či jinde už postavenou nekoupíte a proto se ptám, je realne prodat pc se stejnou nebo i za vyšší hodnotu když je cca 1-2 měsíce poskládán ? Nebo to vždy prodám pod cenu se ztrátou kolika procent ? Chtěl bych poskládat nový bílí set.

A důvod, proč by měl někdo za plnou cenu kupovat něco "použitého" s kratší zárukou, od neznámého prodejce, tj. bez záruky na vyřízení možných problémů? Ale třeba kupce na tu tajnou zázračnou sestavu najdeš, když musíš mít nutně "bílí" set. Možná by stačilo koupit jen bílou skříň a místo koukání okýnkem dovnitř na tmavé komponenty koukat na monitor.

Tak částečně máš pravdu, ALE pc který jsem poskládal je starý cca 1 měsíc, takže záruka rok a jedenáct měsíců. Komponenty stály cca 50 000 kč a pokud si člověk nechce stavět pc a chce si koupit takový pc celý postavený, tak je na 60 000 kč. Jsou lidi co se skládáním živý,neviděl bych důvod to neprodat za minimálně stejnou cenu, ano určitě to nekoupí někdo kdo tomu rozumí a postaví si to sám. Na druhou stranu kdo by chtěl stavět pc za 50 000 kč ? :D Něco se posere a papa.

Říká se, že nové auto ztratí 30% ceny jen tím, že přejede práh prodejny.

Člověk, co se živí skládáním, bere peníze hlavně za to, že projde s kupcem jeho potřeby a na ty mu navrhne optimální řešení. Pokud kupec ví, jaké součástky chce, tak to objedná v krámě a tam už mu ty konektory do sebe zastrkají zdarma nebo za pár stovek, pokud si to nechce udělat sám. Takže hledáš kupce, jehož potřeby budou náhodou přesně to, co máš doma na stole, ještě navíc to ani sám neví a k tomu je ti ochotný za to zaplatit víc, než to stojí na krámě nové, včetně záruky na funkčnost složení. No, neřikám, že nikdo takový existovat nemůže, ale asi bude dost problém ho najít a další problém přesvědčit, že tvoje nabídka je právě to, po čem touží.

Kdo by chtěl stavět PC za 50k+? No asi tak ten, komu vyjde, že má zájem o takový výkon a je schopný si vybrat, nebo nechat poradit vhodné součástky. Sestavit si to může nechat v obchodě se zárukou, nebo to bude chtít udělat sám, protože má nějaké představy co od toho chce i esteticky, pak si ty konektory propojí doma odpoledne sám. Návod, co kam strčit, samozřejmě dostane se součástkama a konektory jsou takové, že to prakticky ani nejde sesadit blbě.

Já si takhle nedávno stavěl počítač za asi 60k. Posral se jen HDD, který byl posraný z výroby, bez řečí mi ho obratem vyměnili za nový. Jinak všechno chodilo na první pokus, a kdybych si nehrál s cable managementem a air flow, tak to mám secvakané za půlku času, takhle to sice zabralo celé odpoledne, ale uvnitř vypadá přesně podle mých představ. S tím, že mám plnou záruční lhůtu a vím odkud ty součástky pocházejí.

Pokud narazíš na troubu je možné všechno. Zpravidla se ale logicky jde s cenou dolů. Poskládat si počítač z komponent zvládne taky dost lidí...možná by tak ta tvoje nesehnatelná sestava vyšla na 45:-D

Počítačová skříň Fractal Design Meshify S2 Tempered Glass
Počítačový zdroj EVGA 850 GQ Power Supply
Základní deska MSI MAG B550 TOMAHAWK
Procesor AMD Ryzen 7 5800X
Grafická karta GIGABYTE GeForce RTX 3080 GAMING OC 10G (rev. 2.0)
Vodní chlazení NZXT Kraken X73
Operační paměť Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Beast Black
SSD disk Samsung 980 1TB

Po spočítání to vychází na 49 695 kč za komponenty které jsou některé možná i rozbalené od alzy.
Záruka na komponenty skoro dva roky a grafická karta do roku 2026 :)

je realne prodat pc se stejnou nebo i za vyšší hodnotu

Za mě to reálné určitě není. Počítej něco kolem 90% s celkové ceny PC a to se štěstím, takže 10% bude ztráta z nákupní ceny. Další věcí je, jak bude řešena případná záruka.

na dokladu ziadne meno nie je, teda ak to nekupoval na firmu, SZCO. dalej, u teba pri reklamacii pytaju obciansky preukaz, alebo ako? v SR to mozes reklamovat na akekolvek meno je na fakture (mozno to funguje inak ak je zivnostnik, bavime sa o beznom spotrebitelovi)

tak u nas na beznom doklade meno nie je, ak sa bavime o uctenke z pokladne. samozrejme, ak to kupujes cez eshop, tak na fa je meno aj adresa kupujuceho. aj ked netusim, preco by mali pytat OP pri reklamacii. vratenie penazi je samozrejme mozne az po troch rovnakych vadach vyrobku, alebo pri neopravitelnom poskodeni, ak nie je mozna vymena za novy kus - teda oficialna cesta.

Třeba já většinou nakupuji na prověřených obchodech, kde jsem už registrovaný. Takže jsou vyplněné i všechny údaje a i na faktuře jsou, reklamuje se pak jednoduše přes kolonku Moje nákupy, takže i komunikace probíhá přes mě.
A ty ještě něco dražšího kupuješ přímo v prodejně, tj. s nemožností vrátit do 14 dní? Jde to většinou i objednat na dálku s možností v prodejně vyzvednout nebo i zaplatit a tam samozřejmě údaje jsou.

Doklad při reklamaci chtít nebudou, ale mohou dělat problémy při vracení zboží na jinou adresu nebo peněz na jiný účet. To se jim možná líbit nebude a budou to prověřovat. Takže budou stejně volat nebo psát původnímu majiteli, který musí změny potvrdit. To jsem psal už minule, že mohou nastat problémy. Ale diskutuj si tady dál s ostatními, jsi známý tím, že se budeš dohadovat dokud nepadneš nebo s tebou nebudou všichni souhlasit, což se zřejmě nestane.:-)

nechapem, znova. kupim si ten predrazeny PC od toho typka, bude mat, dajme tomu FA kde je jeho meno a adresa. budem to o rok reklamovat, pridem do predajne aj s FA a tovarom, a budu odo mna pytat obciansky?? WTF? co s tym ma iny ucet, ved clovek moze mat aj viac ako jeden ucet, preco by to mal byt problem? alebo mas osobnu skusenost, ze sa nieco take stalo?

Pokud je nákupní doklad na jistou identitu, tak je při prodeji třeba provést písemný převod práv. Pokud se to neudělá, tak se může stát, že prodejce odmítne reklamační řízení. V ČR je typický nešvar fízlování, takže obchody si vynucují osobní a kontaktní údaje. Když se tomu člověk brání, tak lze nakoupit anonymně s pouhým uvedením e-mailové adresy. Pro zahájení reklamačního řízení a sdělení výsledku zákazníkovi musí být dostačující e-mailová adresa. Jenže lidé jsou jak ovce. Slepě a nezkušeně věří obchodníkům, kteří hájí jen své zájmy. Zákazník má mít právo nakoupit anonymně i přes e-shop. Ono stačí, když osobně přijde vyzvednout zboží do obchodu, že ho všude snímají kamery. Platba karotu je taky nežádoucí (prodražuje zboží nám všem a ještě k tomu o sobě sdělujeme informace "systému"). Zásadně platím v hotovosti. Píšu narychlo, tak doufám, že je to pochopitelné.

Ještě dodatek - ani příslušník Policie ČR není oprávněný vyžadovat předložení občanského průkazu. Z GIBSu by mohli vyprávět. To že je to běžný nešvar, to je věc druhá. Natož nějaký čičmunda od Zelenáče...

Mimochodem, pro nákup ani reklamaci není nezbytně nutná ani ta e-mailová adresa.
Stačí objednat a zboží osobně vyzvednout v běžné lhůtě, po kterou je zboží rezervované u obchodníka, který jej drží vyhrazené skladem na dané provozovně. Stejně je to při reklamaci. Stačí osobně přijít 31. den na provozovnu a nechat si sdělit výsledek reklamačního řízení. Není přeci nutné zákazníkovi z akaždou cenu nutit, že mu "pošleme" sdělení o výsledku reklamace. Čeští obchodníci se ještě mají co učit. Naprostá většina z nich by v USA shořela jak papír.

Už sem na několika fórech našel nářky jedinců, co si koupili použitou věc přes bazar se zárukou. Při uplatnění záruky nebyl problém. Ten nastal, když se ukázalo, že je vada neopravitelná a výměna zboží nemožná. Došlo na vrácení peněz, ale původnímu kupci, který danou věc u obchodníka zakoupil. Ten tak na dané věci vydělal dvakrát, a světe div se, s kupujícím z bazaru nekomunikoval.

bych se ani nedivil: nejvetsi prodejce ma asi nejvetsi zkusenost se vzajemnym okradanim zakazniku mezi sebou pri reklamacich.
navic vsechny lamy co sem prijdou nakupuji vyhradne u nich. a kdyz to jsou deti, naivne si mysli, ze jim vsechno projde.
ta smlova o postoupeni prav je ok, uz to tu driv kdosi zminoval.

vubec nechapu, proc tazatel nevymeni jen bilou bednu a se slevou neproda tu starou. (i kdyz pc patri pod stul, kdo chce mit hlucny zavazejici kram na stole)
napad prodat novy pc jeste draz mi pripada naprosto uchylny. ze si neumi pc poskladat tazatel neznamena, ze kazdy kdo chce pc za 50 je stejne nemehlo.

hw spatny neni, cenu to ma. kdyz tazatel najde kupce za 51t. a draz, at sem da vypis z prevodu transakce nebo smlouvu, pak poslu tisic na charitu.

Jak tu psali jiní - pokud nenatrefíš na blbce, tak pro ty ostatní odečti 30 % kupní ceny. Já bych prostě nevěřil týpkovi, co si koupí sestavu za šílený peníze a za měsíc ji prodává, protože se mu vizuálně nelíbí. Prostě bych měl obavy, že je s tou sestavou něco špatně. Navíc je to pořád použitý zboží z druhé ruky, i když je to prakticky zánovní. Když někdo hodlá dát za počítač 50 litrů, tak si sakra rozmyslí, jestli bude kupovat použitý zboží, nebo půjde raději do úplně novýho. Počítač za 50 litrů si staví fanšmekři, co dobře vědí, co chtějí, ti ostatní si koupí notebook.

Jo to chápu, zase nepotřebuji designovou topku, ale kdyby byla možnost dostat zpět to co stojí komponenty tak dám třeba o 5 000 kč víc a udělàm white set. Mě se set líbí, jen bych udělal hezči a skládání mně bavilo. První poskládaný pc. Je fajn pocit koupit komponenty, poskládat to, nainstalovat vše potřebné a dát tomu život. Nechci to za každou cenu prodat, kdybych na tom tratil 5 000 kc tak do toho nejdu, jen kvůli tomu aby z toho byl o něco hezčí pc.