Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iPad: čtečka, přenos souborů atd.

OK, iPad je doma, seznamuji se s tím.
https://pc.poradna.net/questions/3124424-ipad-ma-smysl-pro-cistokrevneho-windowsaka

Jak v iPadu číst nelicencované *mobi? Epub není problém, to zvládne zabudovaná aplikace Knihy. Ale do iPadu vloženou *mobi knihu nenačte. Pdf jsem zatím nezkoušel, ale to nepředpokládám, že by měl být problém.
Poraďte nějakou jednoduchou apku, bude-li v češtině, je to plus. Měla by umět vytvářet vlastní knihovny či poličky, abych mohl knížky nějak skladovat podle autorů.

Nevím jak nejlépe kopírovat mezi PC/Windows a tím iPadem. USB kabel k tomu potřebný (kabel se speciálním epláckým samcem na jedné a velkým USB samcem na druhé straně) nemám, mám jen ten do nabíječky (ten končí samcem USB-C). Takže je asi potřeba kabel "USB-C samice --- velký USB samec". PC nemá wifi ani bluetooth. Zatím jsem tedy něco kopíroval pomocí iCloudu, asi by šlo v Safari na tabletu otevřít google drive či mega, ale je to jakési nepohodlné…

A ještě jedna věc, jde nějak knihy stažené z AppStore dostat mimo iPad? Stáhl jsem si tam podrobný manuál k iPadu a rád bych to dostal na PC. Zatím ani neumím to dostat na iCoud. Jde to vůbec nějak?

Díky za reakce!

Díky. Nakonec jsem to ale vyřešil jednodušeji, těch pár *mobi jsem zkonvertoval na *epub a ty ta defaultní čtečka umí. Stejně tak ty ostatní moje požadavky (adresáře/"poličky").

Tak už jen musím domyslet ten jednoduchý převod souborů mezi iPadem a PC/Windows, hnát všechno přes iCloud se mi nechce (i když to z iCoudu smažu, kdoví, kde to zůstane…), preferuji lokální cestu. Koukám na různé rekce, káblíky, třeba na tohle: https://www.datart.cz/adapter-micro-usb-to-lightning-white-5664.html, ale tam se dočtu, že to datově fungovat nebude, že je to jen "přechodka". Co tedy pořídit, abych mohl iPad fyzicky propojit s PC, které má jen USB 2/3 porty? Třeba tohle?
https://levneiphony.cz/doporucene/228-kabel-lightning-usb?gclid=EAIaIQobChMI2_v-wLub-gIVgZBoCR0lbw5FEAQYAyABEgJOkvD_BwE

...koukám, bez přímého propojení kabelem to půjde jednoduše třeba i přes Mega nebo Google disk. Pak už jen nějaký správce souborů na iPadu, ideálně dvoupanelový, snad něco takového existuje :)

edit: snad toto? https://apps.apple.com/us/app/commander-one-file-manager/id1035236694?mt=12

Tak to nechces resit pres iCloud, tak to pretahni po lokalni siti, predpokladam ze PC i tablet jsou doma pripojeny v te same, nasdilej si v PC slozku a z iPadu v aplikaci Soubory se k ni pripojis a potrebna data zkopirujes lokalne. Nez to porad pripojovat kabelem...

P.s. ten commander je pro Mac, ne pro iPad

Moc to řešíš. :) Pokud je to jednorázově, tak to tam vrzni, pak to v iPadu prekopiruj do interní paměti a je to.

Pokud je toho více a budeš sdílet častěji, nasdilej si nějakou složku přes SMB a z IPadu se k ní připoj. Na internetu je milion návodů.

Zajímavé to je… jenže pro mě asi zbytečné (a pravděpodobně drahé). Na ten iPad potřebuji dostat nějaké svoje soubory spíše jen jednorázově. Poslouží jako čtečka, www prohlížeč mimo domov, Skype komunikátor mimo domov (proto jsem tam založil další speciální účet, aby iPad mohl skajpovat se mnou i manželkou - a nemuseli jsme se přihlašovat a odhlašovat - případně potomstvem, i když nejsme doma na svých počítačích. A ještě snad jako dočasné fotoalbum, pokud někam/někomu (mimo domov) budeme chtít něco ukázat.

Navíc nekompromisně vyžaduji klávesnici s vysokým úhozem a českými znaky.

Aha, já jenom že jsem tuhle "fičúru" nedávno zahlídl a teď se mi to vybavilo.

Mělo by to fungovat pro tři zařízení, takže třeba iPad, notebook a stolní PC. Tyhle myši a klávesnice od Logitech drahé jsou, ale dle recenzí jsou to nejlepší periferie ve svém oboru.