Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - Automation error

V rámci makra kopírujem hárok jedného súboru za posledný hárok druhého súboru. Pri prvom behu všetko prebehne korektne, no pri druhom a každom ďalšom spustení (pri pokračujúcej práci na zdrojovom súbore) vyskočí hláška Automation error (viď obr)
Vylučovacou metódou som zistil, že to spôsobujú dve tlačidlá na kopírovanom hárku.
Kopírovací príkaz:

Workbooks("Zdroj.xlsm").Sheets(IndexHarkaZdroja).Copy After:=Workbooks("Archív.xlsx").Sheets(PoslednyHarokCiela)

Tlačidlá pred kopírovaním zdrojového hárka nemôžem vymazať, lebo sú naďalej potrebné. V cieľovom hárku sú vymazané. Zdrojový hárok vo svojom module nemá žiadne makrá, všetky sú vo všeobecnom module zošita.
Pri manuálnej simulácii kopírovania sa náhodne stalo i to, že Excel zhavaroval.
Vie niekto dať tip, čo s tým? Chýba nejaké ošetrenie?

V rámci experimentovania som do kódu vradil MsgBox pred riadkom, ktorý spôsobuje problém, aby som zistil nejaké stavy, ktoré by mohli viesť do chyby. Od toho momentu všetko šlape tak ako má (teda aspoň zatiaľ to tak vyzerá, zajtra ešte dôkladnejšie otestujem).
Je možné, že nejaká operácia potrebuje dlhší čas a nestíha za bežiacim kódom a keď sa beh kódu zastaví MsgBoxom, v získanom čase sa meškajúca operácia ukončí a vďaka tomu nespôsobí problém?