Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vidět IP kameru v hlavní síti, když je v subsíti? TP-LInk wifi router

Zdravím,
mám domácí síť (192.168.1.xxx) a z této sítě mám přes TP-link Archer AX73 vytvořenou subsíť (192.168.0.xxx). V hlavní síti je NAS. v SUBsíti je IP kamera. Jak nastavit, aby se buď naska tvářila, že je v subsíti, nebo naopak IP kamera se tvářila že je v hlavní síti? Díky moc. Zapojit IP kameru do hlavní sítě fyzicky neumím. Ani NAS do subsítě....

jak už jsem psal níže, ono to s tím souvisí. Problém jsou "síťoví architekti" kteří staví síť ad-hoc na těch nejsockovitějších routerech a pak řeší vyvřelé problémy, až je to jejich "řešení" nakonec udolá. :-)

Tvé řešení je portforward, ale je to to nejhorší a nejdebilnější řešení vůbec, protože druhý router stabilně zatížíš routováním a natováním (včetně forwardingu) trafficu z kamery.

ta "oddělená wifi síť" oddělená ve skutečnosti vůbec není, protože je máš až na druhém routeru, který veškerý provoz do výchozí LAN natuje. Tudíž se klient v LAN2 zcela bez potíží dostává do LAN1. Když už se to musí řešit takto humpolácky, tak ta bezpečnější síť je vždy až za druhým routerem. Správné řešení je oddělit sítě už na hlavním routeru, jenže k tomu potřebuješ schopnější zařízení, než je domácí router tp-link nebo Aušus. (tedy; ono to jde, ale musíš se poohlédnout po alternativních FW s alespoň základní podporou VLAN, jako je třeba DD-WRT/OpenWRT.

Kdybys místo svého "vím jak to chci" řešení popsal, čeho se vlastně snažíš dosáhnout, asi by se ti dostalo kvalitnější pomoci.

Odpoved znie nijako. Ked je kamera na subsieti, ak je na subsieti a nebude sa nikdy tvarit inak.
Spravnu odpoved si dostal.
Nepouzival na druhom routri wan port, nastv mu pevnu ip adresu z rozsahu, ktory pouziva hlavna siet a vypni na nom dhcp server.
Ziskas tak plne manazovatelne ap a vsetko budes mat na jednej sieti.

nikdy jsi to nedělal, ale víš, že potřebuješ dva routery. OMG.
Nechápu, co ti není jasné? IP adresa kamery je jasná (předpokládám, že máš DHCP rezervaci nebo IP nastavenou napevno), externí port i interní port budou stejné, tedy třeba 554 (ne že by to takto samo o sobě fungovalo)

edit: ty vlastně ani nevíš, jak funguje port forwarding, co? (to jsou ty "plevele, co s tím nesouvisí" ]:))

Mám jeden switch a pak dole v domě wifi router. Co je na tom nenormálního?

Když jsem to nastavil s IP adresou IP kamery a s 554 poretm tak to nešlo.

edit: ty víš jak funguje všechno co v životě používáš? pochybuju.... ale tohle je prostě bolest těchto IT poraden.... místo řešení k věci, sdělují se své názory a dojmy o které se nikdo neptal.... kdybych měl u všeho co neznám hned sklapnout a nezkusit to nastavit(nebo se to naučit), tak bych dneska neuměl nic. Ty umíš svařovat? Pokud ano tak kolika systémy? Umíš naklepat ručně kosu a umíš kosou séct? A myslím séct a ne to poskákat jak panna ocas....

Tak navrhuju buď piš k věci, nebo pokud je to pro tebe pod úrpveń nereaguj vubec, děkuju.

Já jsem ti ale psal, že jen port 554 ti fungovat nebude, to je jen RTSP port, k tomu potřebuješ ověření.

A já si osobně zakládám na tom, že se snažím chápat princip fungování věcí, které používám. A když už náhodou nevím, tak ze sebe nedělám mistra světa, který poučuje ty znalejší o tom, že "tohle neřeš, řeš tady ten můj problém, který jsem si vlastní blbostí a neznalostí vyrobil." Pokud jsi to stále nepobral, tvůj model "2 routery za sebou" je špatné řešení, které plodí další a další problémy, a to jsem ti napsal už úplně na začátku, celou tu dobu ti píšu k věci a (možná sis toho nevšiml) jsem 3-4 kroky před tebou. Upřímně řečeno, nebudu tu s tebou řešit identifikaci kamery, její komunikační protokol a způsoby autentikace v rámci síťového spojení a následný forwading všech potřebných portů, když jsi takový mistr světa v kosení a slušnost ti nic neříká.