Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zavináč, ani přes pravý ALT+V

Zdravim, před pár dny mi přestal fachat zavináč přes LEVÝ ALT+V ..
Nejde ani přes PRAVÝ ALT + V

Když jsem pouštěl takovou tu app-klávesnici na monitoru, tak když jsem zmáčkl pravý ALT, tak se na té klávesnici vůbec nepropsal, že ho držim
Stejně tak např. levý CTRL.

Instaloval jsem IRIS (změna teploty chromatičnosti), Rambox (all in one messenger) a slovník Lexicon 7 - všechny tři programy jsem odinstaloval..
a pak ještě pár PC her v Xbox app, ale tim to tušim nebude..

levej ALT + 6 + 4 funguje, ale to mi přijde zbytečně komplikovaný, spíš bych nějak přišel na to, proč mi nefunguje ta původní verze..

ve Firefoxu mi to začalo otevírat NÁPOVĚDU
ve Wordu taky
v Edge nic

nefunguje to ani v QWERTY ani QWERTZ (nevim, teď přesně, kde to má fungovat aspoň přes ten pravej ALT+V)..

v těch vláknech, co jsou tu v historii jsem nenašel odpověď ani na to, proč mi nejde ten pravej ALT+V

ty alt-zkratky jsou pro rakouskouherskou klávesnici qwertz, tj. platí i pro uživatele narozené až po příchodu českých windows, co používají stejné psacístrojové uspořádání.
normální klávesnice qwerty píše spec znaky přímo přes pravý alt, tak jako na originální us-klávesnici ibm.

z těch sw je podezřelý slovník, programy toho typu rády vnucují svou vlastní klávesnici. ale může to být kdeco, případně i rootkit* pro odchytávání hesel.

chtělo by zcenzurovat, co se automaticky spouští v tom pc:
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy). pro jistotu bych prošel i záložku drivers. hlavně tě zajímá sloupec výrobce - tj. kde není uveden microsoft - zdůvodnit si proč to tam je.

taky nepřehlédnout, když se nějaká špinavá funkce v .dll knihovně (vir?) schovává za spuštění windowsího rundll32 a příkaz vždy pokračuje parametrem, protože samotný rundll32.exe nedělá nic, tj. nikdy se nespouští zbůhdarma bez něčeho navíc.

lidi co mají hlavu v písku a vypnuté zobrazování přípon toto číst nemusí, těm není pomoci.

*) dají se stáhnout antirootkit hledače, dokonce spousta antivirů o sobě tvrdí že je detekuje, no...
ideální je stáhnout si bootovatelné .iso nebo zip s nějakou utilitou pro flashku, vyrobit "boot rescue" cd/flashku a po nabootování z něj proskenovat disk.
rozumně detekovací boot média měly: avira, kaspersky, dr.web. (u esetu si nevybavuju jestli měli takové cd a rozumně aktualizované)
záleží jak se cítíš, kam všude se na netu odvažuješ, na co bez předběžné opatrnosti klikáš a odkud a co bez kontroly instaluješ. podle toho je pc méně nebo více zabordelený.

OT:

…normální klávesnice qwerty…

Hele, tohle je těžké. Klasické psací stroje, na kterých jsme vyrůstali, byly qwertz. A lidi se tak naučili psát.

Počítače nebyly. Ve škole jsme programy děrovali (hollerith) na jakýchsi strojích velikostí soustruhu, diplomku jsem sice dělal na moderní IBM 360/148 (nebo/168, už fakt nevím), ale to jsem si nechal naklovat do mašiny v podniku, klávesnici jsem tedy neviděl.

První PC jsem si pořídil až po revoluci a qwertz jsem používal dál (vždycky jsem preferoval češtinu s dia a vždy mi fungovala). Nedokážu si představit, že bych se na stará kolena dokázal předělat :-) Když někdy musím psát bez dia (dlouhé texty), raději to napíšu s dia a autoit scriptem se následně diakritiky zbavím.

To já jsem obětí střídavého používáni qwerty/qwertz. Ať mám nastavenou jakoukoliv klávesnici, prakticky nikdy nenapíšu napoprvé správně některá vybraná slova, jako je zdroj, nebo operační systém (teď, asi kvůli soustředění na problematiku, se mně to podařilo napoprvé. Spěchám si to poznačit do kalendáře).

nejsem desetiprstič, takže všechna malá písmenka, na kterých mi záleží, si na klávesnici pohledám. (výzvou bývají texty z elektro, kde z piety k oboru používám u el.jednotek i shift). v tom mi qwerty klávesnice pomáhají rovnou psát přes pravý alt to co najdu. ale chápu, že rychlopsavci se už těžko přeučí na mnou preferované hezčí rozložení.
(to s tím autoitem je dobré :)

hm, díky, sice to neřeší problém, ale donutil si mě zkusit použít druhou klávesnici, která není píchlá do KVM switche...
a dělá to ten KVM switch, že blokuje ALTgr, protože mimo ten KVM switch to fachá.

bohužel jsem v poslednim tejdnu zkoušel dva KVM switche a ještě USB hub do danýho switche, skrze kterej to ALTgr povoluje, přestože z KVM switche samotnýho to nefunguje.. tak sem zjevně se v tom ztratil..

díky!
účastníkům konverzace se fakt omlouvám :DD .. prostě sem si toho nevšiml.

zřejmě řešenim bude tedy přenastavit přepínání KVM switche, co blokuje ten ALTgr na jiné tlačítko..(používám tlačítka na tom KVM, nikoliv ALTgr+něco), takže mě ta souvislost unikla.

no jasně no, ale tak , píšu, že jsem testoval i USB hub.. zapojenej do toho KVM a to fachalo..
tak proto mě to nenapadlo, když sem ho pak vypojil.

vlastně je to docela překvapivý, protože jsem měl dojem, že to přestalo fungovat až později, ale zjevně ne, když to funguje
já mám bohužel dost věcí k práci, takže sem zřejmě řešil i jiné věci a tahle souvislost mi unikla

nj :// .. jak psáno, pardoon.

Však o nic nejde, alespoň víš, kde byl problém. Mně se kdysi dávno stalo, že jsem skládal nové PC a ani nenaběhlo. Asi 3x jsem ho rozdělal, kontroloval dokola distanční šroubky, vytáhl desku zase ven a zkusil to celé zapojit mimo case v minimální konfiguraci a ve finále jsem zjistil, že jsem nezapojil napájecí kabel do zasuvky :-)