Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nápad na algoritmus (přihlášování)

Ahoj,

mám webovou aplikaci a potřebuji u ni mít možnost (dodělat) nastavit maximální počet přihlášených uživatelů současně.

Takže jde o to, aby se zároveň mohlo přihlásit například 5 uživatelů, ale šestého , aby to už vykoplo s nějakou hláškou.

Vzhledem k tomu, že aplikace je webová, a běží stejně takto v prohlížeči, ve kterém toto čtete nyní, vyplývá z toho řada podmínek.

Jde o to, aby současně mohlo být přihlášeno maximálně například 5 uživatelů. (Tuto hodnotu bude možné nastavovat).

Vzhledem k tomu, jak jsem už psal, nelze se spoléhat ani na korektní odhlašování a přihlašování.
Je nutno počítat s tím, že uživatel zavře prohlížeč, spadne mu internet atd... atd... takže ani nelze nastavovat napevno mechanismus:
"Přihlášen / odhlášen"

Na straně druhé mám k dispozici všechny běžné mechanismy (Databázi / cookies/ sessions....)

Jde mě jen o nápady, jak je možné toto celé řešit.
Když se nad tím vzevrubně zamýšlím, asi bude nutné ukládat do databáze termíny posledních přihlášení,
a tyto při neaktivitě po nějaké době nechat expirovat.

Konkrétněji jsem nad tím zatím nedumal.
Obecně jde o omezení na jeden "login".
Tzn. budu mít třeba tři loginy. Na první se půjde přihlásit dvakrat. Na druhý pětkrát. A na třetí třeba jen jednou. Jako současně myslím, z více zařízení.

BE = backend (server, databáze, ...)
FE = frontend (prohlížeč uživatele)

Takže potřebuješ vyřešit tohle: přijde požadavek na zobrazení webu, ten zpracuje tvůj server a musí odlišit, zda jde o požadavek od už přihlášenýho uživatele a pustit ho kam potřebuje
- nebo -
uživatel dostane možnost se přihlásit (je-li jich přihlášených míň než je maximum)
- nebo -
odmítnout přihlášení a procházení webu, pokud je přihlášených už maximum

Tyhle info musíš řešit jednak na FE (identifikace přihlášení) a jednak na BE (počty přihlášených, expirace).

Napsals ale podle mýho málo technických informací; co ti běží na BE, jakým způsobem se dynamicky (?) generují stránky, zda jsou některý staticky generovaný; co předsadíš před web server (nebo jak bude přímo web server zpracovávat požadavky) atd.