Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový 512 GB SSD Disk Kingston + Imaginarny disk

Kúpil som si v elektrodome Nay, nový interný Kingston A400 SSD Disk o kapacite 512 GB, po pripojení k pc ma ale čakalo nepríjemné prekvapenie. Disk má z neznámych príčin len 220 GB miesto 512 GB. Win10 vidí iba kapacitu 220 GB a nepomohol ani pokus o sformátovanie. Prebehol som disk pomocou HD Tune a HD Tune niečo našiel, keď rozkliknem kolónku disky je tam disk C: P-128 GB, D: WD-1000 GB,F-Disk Generic External 240 GB + Msft Storage Space (2199 GB). Ako ostrániť ten disk Msft pokiaľ ho nevidí ani window. Chcel by som oba disky spojiť do pôvodnej veľkosti disku.

[96213-nova-bitova-mapa-2-jpg]

vidíš snad sám, že ti součty v menu nesedí. tak proč se na to nepodíváš nějakým partition managerem?
- sebevrazi používají správu disků ve windows (diskmgmt.msc)
- normální lidi si stáhnou normální nástroj: minitool partition wizard, niubi partition editor, atd.
tam jasně uvidíš, které části patří k sobě.

jinak kingston a400 je odpad určený jen pro bezdomovce, tím vychytralým nákupem bych se vůbec nechlubil.
vyrábí ho v kapacitách 240gb, 480gb ... kde jsi vzal svých 512gb?
a když ti to vypisuje "generic external" - přes jaký zlepšovák to máš připojené k pc a "zapomněl" ses o tom zmínit?

ale skutečnou kapacitu sis nepřečetl.
dva ti tu tvrdíme, že totální shit kington a400 se ve tvé údajné kapacitě nevyrábí - bez odezvy.
máš to před sebou, nikdo ti nezakazuje rozebrat pouzdro a přečíst si údaje na štítku - taky nic.
když se ti nechce hledat šroubovák, poslouží crystaldiskinfo - vypíše info.
a nakonec existují free partition managery, nějaké jsem jmenoval - zas nic.

ještě k tvému screenu se 100% damaged:
- jednak tam máš ten úchylný usb převodník, zapoj to rovnou do pc přes sata
- druhak lidi neumí 20 let odpojovat usb disky a běžně si je sami zničí.
- treťjak jsi nepsal, zda jsi náhodou ssd s fake kapacitou taky nekoupil "výhodně" na alien-expres

Nie, tentoraz nie. Kúpený v Nay Elektrodom v letnej Akcií, za 29.90 €. Vtipné je že som si ho vyzdvihol v obálke, s nálepkou Amazon. Disk som vyňal s púzdra, zas som sa nechal ošuliť, tentokrát Nay Elektrodomom. V každom prípade budem reklamovať. Štítok na spodnej strane ukazuje kapacitu 240 GB.

chtěl jsem napsat "mít fakturu nebo účtenku z pokladny", ale dívám se co to je za blbost: jaksi po půl roce se nenajde prodejce, který by to uznal.

je to shitová řada ssd, nebrat. do usb boxu jako instalační médium třeba stačí - kdyby to ovšem fungovalo, že. psal jsem něco o tom, že lidi neumí 20 let odpojovat usb disky/flashky. a možná jsem to před lety psal i tobě.
a protože jsi z toho už prý instaloval, tipnul bych si, že viník odpojovač sedí na tvojí židli.

máš jedinou šanci: zapojit přímo do desky, jestli bude fungovat jako sata disk. potom by šlo hodit vinu na aliena.

22,5% nespokojených zákazníků je otřesné. Horší jsou ale poznatky, že nechtějí uznávat reklamace, takže s nimi jednat bude asi náročné a bez záruky úspěchu.

Pridané: 3. 8. 2022 Anonymný užívateľ
10 %
+ Žiadne !
- Nezreklamuju vám nič !
Nikdy nekupujte v NAY nechcú reklamovať veci! A to nie sme prvý čo som po známych počula že nezreklamuju !

a další perličky:

- Namiesto notebooku mi však poslali mixér za 30 €.
- Veľmi zlá skúsenosť s reklamáciou. Tovar mi Vrátili celý poskriabany, špinavý od kávy a mriežka špinavá od vodného kameňa.
- Vyskúšajte e-shop a isto oľutujete.
- Najhorší eshop na Slovensku .
- po 2 tyzdnoch dorucili rozbaleny a nefunkcny tovar
- od zakaznika chcu aby nimi doruceny nefunkcny tovar zaniesol na ich predajnu

Nový = reklamovať / vrátiť. Spravil si chybu že si kúpil od Nay a ďalšiu chybu si spravil u samotného výberu produktu. Predajňu Nay mám 20km, aj tak som tam nikdy nič nekúpil. Ceny vysoké a všetko ostatné zlé. Jedine čo je dobré u nich je výber a hlavne že je možnosť si to ísť pozrieť osobne. Čiže prísť, pozrieť, odísť a nakúpiť inde. Ten Kingston v predaji 6 rokov a máš za dobrú cenu aj lepšie MX500 od Crucial. Môžem ti odporučiť napríklad obchod tvojpc.sk. Fungujú už niekoľko rokov, predtým to bol eshop comp4u.sk. Na heuréke nikdy nemali pod 95%. Ja som tam nakúpil viac ako 10x a nikdy problém nebol. Aj som vracal alebo reklamoval a tiež bez problému. Komunikácia obchodu na jednotku. Napíšeš im a za pár hodín máš odpoveď kľudne aj večer mimo normálnych pracovných hodín. To isté víkendy. Čo ale ľudia robia? Idú nakúpiť do Nay.

Tak, disk mi zreklamovať nechceli! Bloček som síce našiel ale neudáva sa na ňom veľkosť disku. Pani pri pulte mi tvrdila, že som disk vymenil a že pozná takých šmejdov ako ja. Nedá sa nič robiť! Jedine isť na SOI ale to sa mi nechce. Chcel by som tento ssd využiť aspoň v pomalom notebooku Lenovo. Neviem či nevytvoriť nové vlákno. Pripojil som disk ako externý cez usb ramček z Aliexpress, disk je rozpoznaný v pc aj notebooku. Na disk sa dá zapisovať aj z neho spätne prenášať data. Skúšal som ssd klonovať pomocou macrium reflect ale vypísalo nekompatibilný ssd. Odpojil som v pc hdd a pripojil do SATA-2 toto ssd. PC ho nerozpoznalo. Notebook ma ale len jeden sata port, macrium reflect aj tu vypisuje nekompatibilný ssd.

Fakt, skvělý obchod. To bych si líbit nenechal... Každý normální obchod při prodeji uvede na faktuře kromě přesné specifikace (kapacity) také sériové číslo disku. Takže nějaká výmluva na výměnu disku je mimo mísu. To by mohli tvrdit o jakémkoliv výrobku, že jsi ho vyměnil.

Neviem či nevytvoriť nové vlákno.

samozřejmě. když v jednom vláknu otočíš 2-3 problémy, nikdo se v tom nevyzná co vlastně v té chvíli řešíš a ani nemá smysl přispívat do nekonečného nepřehledného vlákna.
jen to chce údaje podstatné pro nový problém uvést znovu. kdekdo založí nový thread, ale údaje si mají lidi dohledávat ve starém vlákně - figu borovú.

p.s. na účtence ti nenapsali ani číslo zboží? jestli jim funguje web, třeba bys dohledal cos to vlastně koupil.
ale v případě kingston a400 ho doporučuju jen jako usb disk, je to pomalý shit.

Bloček som síce našiel ale neudáva sa na ňom veľkosť disku.

Takže je to v podstatě jejich chyba, že vystavili neúplný doklad.
To jsi kupoval přímo v té prodejně nebo objednával přes web? Tak bys měl mít i nějaké potvrzení objednávky třeba v mailu i se specifikací zboží. Dej sem fotku té účtenky.

disk mi zreklamovať nechceli

Jsou povinni reklamaci přijmout a sepsat reklamační protokol, až potom mohou rozhodovat o vyřízení nebo zamítnutí. Alespoň v ČR to tak je, u vás to bude podobné.

Štítok na spodnej strane ukazuje kapacitu 240 GB.

Tak jestli jsi jim tam tvrdil, že jsi kupoval jakýsi disk 512 GB a přinesl tohle, tak se nediv, že se jim to nezdá.

Ja verim, ze si disk vymenil...nakoniec vsetky tvoje problemy su "velmi zvlastne".
500GB SSD sa za posledny rok za tebou udavanu cenu nepredavali a to ani v akcii.
Cena zodpoveda 250GB disku "v akcii", takze som na 99.99% presvedceny, ze ti predali 250GB disk.
Preco ty tvrdis, ze disk je 500GB netusim.

Ospravedlňujem sa za zdržanie, dostal som srdcovú arytmiu a musel stráviť pár dní v nemocnici. Tu je foto dokladu: [96271-scan-jpg]
Ako som povedal disk som kúpil v lete, a ako ste podotkli z Nay eshopu. Disk mal byť 512 GB, toto udávali aspoň v eshope ale, mali ste pravdu, disk 512 GB z edicie a400, neexistuje, disk má skutočne len 240 GB kapacitu. Šiel som ho reklamovať ale reklamáciu mi neuznali. V odkaze v mojom Nay účte je už teraz správna fotka a medzičasom, opravili už aj popis výrobku. SSD dokonca nieje ani z Nay ale Nay ho objednali z Amazonu. SSD mi dali v žltom papierovom sáčku, kde bolo ešte zabalené v bublinovom sáčku. Nedá sa nič robiť iba ho používať...

Čo sa týka môjho dotazu, a dotazov obecne, keď riešenie problémov vyhľadávam cez prehľadávač google, obvykle nič nenájdem ale vždy, keď sem napíšem, google mi z nevysvetliteľných príčin, do hodiny, poskytne samovoľne riešenie na moje dotazy z tohto fóra.

Imaginárny disk NSFT 223 GB bol v skutočnosti virtuálny disk, ktorý samovoľne rezervoval Win10 na mojom Kingston 240 GB SSD disku, kvôli duálnemu zápisu. Čo spôsobovalo, že na disk som nemohol pomocou macrium reflect naklonovať operačný systém. Ak niekedy narazíte na podobný problém, choďte do Menu/System/Ovladaci panel (Ikony)/Ukladacie priestory/editovať ukladacie priestory/vymazať virtuálny disk, ďalej vymazať virtuálny fond. Skočí vám upozornenie a vy dáte potvrdiť. Váš SSD Disk z virtuálnym diskom sa rázom premení na obyčajný SSD Disk 223 GB, kde môžete bez problémov naklonovať celý operačný systém. Staré SSD Kingston 128 GB sa bude používať na ukladanie údajov.

Ešte nevedeli by ste mi poradiť? Nový Kingston 240 GB SSD Disk už funguje, a až na kapacitu som s ním spokojný, ale disk každé 2 minúty slabo pípne a je to dosť nepríjemné. Dá sa s tým niečo robiť?

Disk urcite kazde 2 min nepipne...nema tam co pipat totizto.
Ten blok je len potvrdenie uhrady faktury, takze si to evidentne nakupoval cez net, kde mas aj fakturu, pripadne dodaci a zarucny list.
To nie je nakup priamo v predajni s klasickym pokladnicnym blokom, kde je uvedena aj polozka.

uz to tu bylo: da se ten disk naklonovat na normalni 500gb, treba mx500, ten ti pipat nebude. (kapacity 250gb se uz nevyplati)
na kingston si kup usb3 pouzdro, az po uspesne nahrade novym ssd z nej odstran vsechny oddily, format, pouzivej ho jen jako rychlejsi prenosny disk.

jestli nemas k dispozici 2 sata porty (ve stolaku), musis udelat mezikrok: ulozit nekam image celeho kingstonu.
jde to i z boot media (ke stazeni od acronis), muzes pritom odpojit interni systemovy disk ciziho pc.