Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po upgrade Grafické karty nejde CSGO

Ahoj mám problém odešla mi grafika do křemíkového nebe a vyměnil jsem ji za novou samo sebou jsem odinstaloval ovladače staré a dle instrukce nainstaloval nové bohužel když zapnu CSGO je to jediná hra co si jednou za tyden na hodku zahraju tak odehraju jeden zápas a druhý se buď nenačte nebo se načte až za 20min a to už je zas po zápase a jede jinej. nevím co stím už jsem přeinstaloval csgo ale furt nic tak to moc nechápu :-( mám přeinstalovat celý systím ?? moc se mi do toho nechce popravdě jinak mám Windows 10 home CPU: AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60 GHz GPU: AMD RX 6600 od MSI a 16GB ram byla to má jediná neřest.

Zajímavé podle mě
1) může být blbá grafika
2) je softwarem bios+čipset+ovladač -nahrát nové
3) stalo se něco jiného třeba nedoléhá chladič cpu, netočí se na něm větřák a podobně
4) je to windows

Pokud tu grafiku nemáš možnost zkusit jinde tak podle bodu 2)
Bych zkontroloval a nahrál nový bios. V biosu je část agesa, ta je provázaná s grafickou kartou a ovladači.

upgradnul bych ovladače čipsetu https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450
po restartu pak možná znovu ovladač grafiky
https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-6000-series/amd-radeon-6600-series/amd-radeon-rx-6600

Řekl bych, že tohle je vodítko správným směrem, u starších desek je vážně potřeba koukat na aktualizace BIOSu i jen při výměně grafické karty, já jsem do svý i7-4790K mohl narvat 4070ku taky jenom po aktualizaci BIOSu; na druhou stranu jsem se na to připravil předem a BIOS aktualizoval ještě před výměnou karty.

Tak aktualizace přeinstaloval jsem OS a zformátoval disky a po nainstalování se mi další mapa načte sice až na druhé kolo ale načte ale po připojení se mi to kouše a to mám ping 10-20ms ale jsou to strašné lagy :-( nevím si už rady zkusím sem zítra popsat celý komp jestli náhodou nemám něco v nekompalibitě ale nevím :-(

to by šlo. balík chipset driver poskytuje amd, je to velký .exe, který si detekuje a nainstaluje to, co deska s amd procesorem a chipsetem potřebuje.
netuším co má být autodetect, obvykle chodím na support výrobce desky a ovladače tahám odtamtud. (v nouzi instalační cd od desky a kontroluju, jestli se všechno nainstalovalo bez chyb)

čili ten hw se chová divně. memtest běžel? všechny komponenty nové?

odešla mi grafika do křemíkového nebe...

už to vidím. bohužel se mohlo stát, že ta grafika sebou mohla vzít řadič pcie sběrnice, tím je procesor.

Jen aktualizace přidal jsem do spouštění hry tyto parametry : cl_forcepreload 1 -high -novid a hra se neseká a načte se další mapa bohužel až za 2minuty takže jedu až druhé kolo. Dočetl jsem se že mám počkat na aktualizace ovladačů ale nevím zda-li to k něčemu bude. Každopádně přihlásím se.