Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lazarus - problen s while

Zdravím.
Nedavno jsem tu řešil programek na vyčitaní dat z vahy přes ser.port, který funguje, ale snažim se o další level.
Odešlu LazSerial1.WriteData(#$52#$0d#$0a);
A vrati se mi ST,GS,1450,kg
To první ST je že je vaha stabilní. Pokud není vrati NS, jako nestabilní. A tady je problem.
Normalně seděl na židli čipek, a když se na vaze zobrazilo ST, tak klik na tlačitko a data uložil a vytisknul.
Čipek už není.
https://i.postimg.cc/NG1h8qvN/v.png
https://postimg.cc/c6x4Wdwm

Po kliknutí na tlačitko by se v cyklu While mělo odesilat do váhy tak dlouho, dokud se mi nevratí stavvazeni = 'ST',
a pak vypsat bo Memo1.

Je to však opačně.
Nenapada někoho, de dělam chybu?
Děkují.

Kluci, jsem se zadrhl na tom posledním.
Chci to uložit, ale aby v nazvu bylo datum a čas a soubor musí být bez připony.
Když použiju formatdatetime('ddddd h:nn', now), mám 17.01.2023 15:46
Počitač bere tečku mezí 01.2023 a tedy mám soubor 17.01 s připonou 2023 15:46
Potřebují změnít ty . třeba za -.
Projet postupně znak po znaku a nahradít bych zvlad.
Je jednodušší zpusob?

Dik.

Tak jak kde, že ano ... u mě to například není žádný problém:

[gilhad@cobra-mk3(0) ~] $ ls -al aa*
ls: cannot access 'aa*': No such file or directory
[gilhad@cobra-mk3(0) ~] $ echo -e "test\n druhý řádek" > aa:bb
[gilhad@cobra-mk3(0) ~] $ ls -al aa*
-rw-r--r-- 1 gilhad users 21 2023-01-17 20:02 aa:bb
[gilhad@cobra-mk3(0) ~] $ cat aa:bb
test
 druhý řádek
[gilhad@cobra-mk3(0) ~] $ rm aa:bb
[gilhad@cobra-mk3(0) ~] $ ls -al aa*
ls: cannot access 'aa*': No such file or directory
[gilhad@cobra-mk3(0) ~] $