Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stahování z internetu

Ahoj, chci se zeptat. Na PC mám 2 disky: Malý SSD systémový a 1TB HDD. Když stahuji z internetu stahuje se na velký HDD. Teď mi to ale začalo dělat že se při stahování zaplňují hordy místa i na systémovém disku kam se nic nestahuje. Např. je staženo 2GB a na SSD už je užráno 10GB neviditelného místa. Až se toho zaplní hodně, napíše to zaplnění paměti a PC se sekne. Po restartu je volné místo na SSD syst. disku zase zpět. Nevím co mám dělat, nikdy předtím se to nedělo, až teď. Používaný prohlížeč Chrome.
Moc děkuji za pomoc

Zjistil jsem že problém je ve virtuální paměti, která ale podle mě byla zaplá už před další aktualizací která tento problém zapříčinila jak to bývá. Bylo zaškrtnuto horní políčko "automaticky spravovat velikost ..." Vypl jsem to a zapl "velikost určí systém" Teď se na SSD na který se nic nestahuje ubývá stejná velikost jako data která stahuji na HDD. Chová se to jako by PC neměl op. paměť. Chci se zeptat co s tím. Jestli vypnout, nebo nastavit doporučené hodnoty. Nechat zaplou možnost "velikost určí systém" je špatně, PC po nějaké době klekne

podezřívám to ssd, že má nějaký potíž s vlastní "slc" cache.
navíc když stahuju v prohlíčeči, soubor se mi pod dočasným názvem ukládá přímo ve zvoleném stahovacím adresáři, není důvod aby se cpal do swapu. neužíváš pro stahování nějaký velmi zvláštní program? máš na mysli obyčejné "uložit jako"?
máš dost ram?
co to je za ssd?

Ano do swapu jak píšeš. Nepoužívám žádný zvláštní program. Prostě z prohlížeče na D:
RAM je 8GB
PC je sestava HAL3000 skoro 6 let stará kdy bylo moderní SSD pro OS a HDD pro data
Je to malý šuntík 120GB (110GB reálně). Takže OC, users, programy files a konec o moc víc tam toho nedáš. Přesně značku toho disku neznám.
Ve virt. paměti je zabráno stále víc dat a nemizí ani po restartu. Pokud něco přetahuju (třeba i 10GB) z exterňáku na pevný místo na SSD se naštěstí nezaplňuje, dělá se to při stahování z netu.
Navíc se mi už 3x během 2 dní stala modrá stránka s bílým písmem a smajlákem :( "v zařízení došlo k problému a je třeba jej restartovat shromažďuji chyby" ty se zastaví třeba na 44% a je to, dál by se s tím nic nedělo ani kdybych čekal hodiny. Nefunguje ani restart, musí se vypnout zdroj. To je důkaz dalšího a vážného problému s PC. Za ty roky jediné problémy způsobovaly aktualizace Woken. Tohle se mi nestávalo nikdy. Kdyby mě ty krámy vydržely aspoň 10 let neřeknu ani slovo, ale tento jde do kytek ani ne za 6 let

co pise dole iq37 s antivirem mi dava smysl. av se stavi komunikaci do cesty, proto pri skenu souboru vyuzije swap, normalni "ulozjako" by to fouklo podle tve predvolby primo na d:
zmenit nastaveni nebo existenci antiviru.

a 120gb systemovy ssd je na nic, kup si normalni ssd normalni velikosti (nejlevnejsi jsou ssd230s).
ten 120gb je idealni do usb pozdra jako bootovaci / instalacni / servisni flashka, viz: www.ventoy.net

na prozkoumani bsod slouzi: nirsoft bsod viewer
zajimavy sloupec hlavne "caused by driver".

Kdysi dávno jsem si nainst. Avast, asi po 2 týdnech nastaly s PC problémy, nevěděl jsem co s tím, naštěstí mě pak napadl ten antivirák, odinstaloval jsem ho a problémy ustaly. Antiviráky způsobují víc problémů než užitku. Žádný antivirák jsem si neinstaloval. Jediny co tam je je "Kaspersky", který tam byl od samého začátku. Mám se ho zbavit? Nebo v PC může být další o kterém nevím?

Prostě uvažuj o koupi nového většího SSD, jinak se problémů nezbavíš. SSD disky mají mít 10-20% volného místa, takže ten tvůj je už asi reálně zaplněný i bez stahování. Pak se nediv, že se zcela zaplní a přitom se může nabourat i celý OS, protože prostě něco nebude mít kam zapsat a tak se sekne. Značku současného SSD a hlavně jeho stav ukáže třeba CrystalDiskInfo.

jo, te tajne zbytecne veci od kasperskeho se zbav.
i on stahuje aktualizace pro svuj engine a jeho chovani se muze casem menit (malokdy k lepsimu).

po restartu stahni od vyrobce zakladni desky "chipset driver" a preinstaluj ho, snad opravi tu spoust po neprobouzeni.

jedna technicka: hibernace u stolaku nema vyznam.
druha technicka: objednej konecne ssd normalni znacky a velikosti.

Já jsem myslel že je teprve 1980 :). Tak snad jde hlavně o to že to nedělalo a málokomu dělá. Navíc kdybych nechal u virt. paměti zaplou funkci "automatického spravování" jak to bylo, sežralo by to ještě mnohem víc GB! Teď mám nastaveno "velikost určí systém". Nikde jsem nenapsal že 120GB SSD je o něčem. Taky tam je v podstatě jen OS a volné místo může být třeba 40GB se kterýma si může systém hrát, což není tak málo. Neinstaluju si na malý SSD GTA5 atp. Cílem mého dotazu je proč to tuhle spoušť dělá když se to nikdy předtím nedělo.
Navíc to způsobuje i zčernání obrazovky či dokonce modrou smrt. Taky by jsi nebyl veselý kdyby ti to PC dělal a byl vděčný za jakoukoli pomoc

už se tu psalo co s bsod, co s antivirem, co s tvým špatným nastavením swapu (sysdm.cpl -> měls zvolit "vlastní velikost"), i co v době levných ssd.
je to marný, je to ...

- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.