Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nadobro vypnout Windows Update?

Zdar,na mym laptopu mi WU zatěžuje dost procesor i paměť. Řídil jsem se podle návodu na internetu. Přenastavil jsem hodnoty na 4,zákazal jsem ho ve složce "Služby místní systém" a všechno kolem toho jsem v Ovládacích panelech povypínal a tenhle úžasný vynález se pořád spouští a navíc pořád vyskakují okna o nedostatečné paměti. Lze se tohoto problému nějak zbavit? Díky za odpovědi.

Jak zatěžuje WU paměť a CPU ??? Je to 1-2 x za měsíc na pár minut (a může to probíhat v noci při "uspání") a jednou denně jen "virové signatury", což je bezvýznamné (nemáš šanci to poznat). To, že je služba aktivní, neznamená, že furt běží. Možná to máš jen rozvrtané ...

Právě že ne. Když hučí větrák,hned zapínám Správce úloh a tam vidím zatížení někdy i 20%. Je to na občas na víc procesech,ale tady nejvíc. A vždy je to na tomhle programu. Běží to několikrát denně,i když se zrovna nic nestahuje,protože to asi komunikuje se serverem.

zapínám Správce úloh a tam vidím zatížení někdy i 20%

A zistil si, AKÝ proces presne ti to vyťažuje? Defender beží na pozadí (v rozmedzí 0-5% nárazovo) a naplno pracuje len v prípade, ak sa pripojíš na stránku, niečo sťahuješ, niečo otváraš. Tých 1-5% - to je práve tá komunikácia so serverom, ale väčšinu času je na 1%. Okrem toho, WD si aktualizácie berie často v noci, niekedy aj v čase aktualizácii cez WU.
Podľa toho čo píšeš - nerobí to tvoj Defender, ale nejaká škodná na pozadí, ktorá obchádza práve WD.
AdwCleaner, MBAM - kontrola v Safe mode, čo sa nájde - vyhodiť.

Tak ja by som to do svojho osobného PC neinštaloval. Sú aj známe programy ktoré si do systému neinštalujem a nieto ešte takéto mini utility od neznámeho autora s uzatvoreným kódom. V prvom rade je problém to čo píšem v predošlej vete. Ďalej je problém že ak si to takto vypneš a zabudneš na to a prejdú mesiace prípadne až roky a ty nedostaneš bezpečnostné aktualizácie tak to môže byť problém. Takže fungovať respektíve blokovať to bude ale v ohľade bezpečnosti je to čisto tvoja zodpovednosť.

Inými slovami problém nie je WU. Problém je tvoj HW ktorý v 2023 už nestačí. Nehovorím že treba kupovať PC každé 2-4 roky ale sakra nepoužívať low-end HW 10 rokov. To je čisté trápenie a aj strata času.

To je ale jediný nedostatok a inak je tam všetko ostatné dotiahnuté k dokonalosti. Napríklad aj taká blbosť ako nastaviť si taskbar čiernej farby. Už si ani nespomínam koľko rokov späť sa to dalo a či na W10 vôbec to šlo... Sú to všelijaké blbosti ale niekedy aj dosť zásadné a podstatné funkcionality. Najväčšia sranda je že ovládací panel ktorý bol v predošlých woknách je tu ešte aj dnes pričom pridali ďalší ovládací panel s názvom nastavenia. Nie že to staré dať preč a nové zakomponovať ale proste kombo. Videl som to aj na W11 a predpokladám že W12 bude mať ovládací panel/nastavenia a ešte tam pridajú do tretice niečo.