Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cudzie zariadenia v google ucte, ukradnutie Facebook uctu

Zdravim,

Je to odbornejsí problem asi malokto bude vediet poradit no som vdacny za kazdu radu.

Za tyzden sa mi nahlasili 3 zariadenia do uctu google, neprisla mi ziadna notifikacia emailom, mam dvojfaktorove overenie tvare alebo ze sa musim sparovat bluetooth. Facebook mi uz ukradli, neviem ako ho ziskat spät, v priebehu 5 sekund mi zmenili email aj mobil, notifikacia prisla (no uz tam bolo ako som zistil 3 dni nahlasene zariadenie Windows Taliansko (aj ked vpn chapem). No hoc som v momente dal ze to niesom ja a hned som urobil co sa dalo uz bo neskoro. Pozrite fb: Michael Svk

Nemal som facebook zalohovany no viem ze facebook si robi zalohy na serveroch da sa to ziskat spät ? Mam tam vzacne zahranicne kontakty a ine veci fakt som z toho uz 6 dni zufaly a robim co sa da. Gmail som zalohoval (len neviem ako potom v pripade potreby tie data spät vlozit).

No predvcerom som zistil ze sa mi nahlasilo dalsie zariadenie, Mac a teraz uz ani nevidno polohu, chodim na google prihlasene zariadenia kazde 2 hodiny, co mam ine robit, ked mi ani nepride notifikacia ako keby to vsetko aj dvojfaktorove overenie obisiel. Co mam robit prosim ? Kontrolujem prihlasene zariadenia aj 10× denne, notifikacie mi chodia no ked sa prihlasi on alebo oni tak nie. Virus ani cudzi program nemam. Jedine ze by nieco dal do google uctu no nic som tam nenasiel (vtedy ked tam bol nahlaseny 2 dni a nevedel som o tom (windows taliansko) Uz fakt nevladzem.

z té slohovky nepoznám, jestli máš ještě přístup do google účtu.

v google-mailu nebo v nějakém jiném jsi měl nejspíš přihlášení na fb. jak zloděj dokázal obejít ověření nevím, stává se to běžně, tak jednou měsíčně sem někdo přijde, nikdo to nevyřešil.

google i facebook zálohuješ zbytečně, s přihlášením to nesouvisí. možná ty kontakty by v tom mohly být.
facebook s tebou nebude komunikovat, na neplacenou podporu kašle.

goggle: znáš svoje heslo? přihlásíš se z jiného prohlížeče? v osobních údajích máš druhý mail pro obnovení i telefon. jsou tvoje?
v zabezpečení a v jeho správci hesel si projdi, že jsou jen tvoje známé údaje.

Jasne ze mam pristup ku googlu ved tam pisem ze ked pozeram prihlasene zariadenia tak sa tam uz tri krat prihlasilo cudzie bez toho ze by mi prisiel email, pisem to tam. Po dalsie kebyze mam zalohu facebooku tak nepridem o nic tak som prisiel l vsetko a viem ze to servery facebooku maju tak sa tu pytam ako sa k tomu dostat (kto je v tom zbehly). Po dalsie stava sa bezne ze niekto obide dvojfaktorovu ochranu duhovky, a ked pride notifikacia tak hoc dam ze to nie som ja v tej sekunde ked prisla tak aj tak je vsetko zbytocne. Ja nepoznam nikoho komu by sa to presne tak stalo.

mel jsi v tom google uctu neco zkontrolovat, nepises nic.

ani prase z tvého popisu nepozná, co jsi vlastně kontroloval - žádný screen nebo výpis.
jak máme tušit cos dělal, když veškeré tvé umění je jen ve změněně přezdívek.
několikátá změna hesla nedává smysl, i když o ní schválně nepíšeš: buď stačí první změna, nebo účet není ve tvé moci a všechny změny se synchronizují do itálie.

Mam pocit, ze polovica veci, co si tu napisal su blbosti.
Uz len fakt, ze spominas overenie cez duhovku duhovku (co si videl mozno vo filme, alebo overenie cez sparovanie bt, co je technicky blbost.
Pracujes pre NSA?
Aj by som ti dal doplnujuce otazky, ale mam silny pocit, ze je to zbytocne.

Mam pocit ze asi nevies ako funguje Samsung s9 (security by Knox) kde to uz roky pouzivam, ano cez duhovku (odtlacok, tvar, duhovka). Bezne sa uz takto registruje cez pohyby oci a duhovku (aby si nemohol dat fotku) ak si chces preniest cislo k novemu operatorovi napr. Radost.....netreba nabuduce mat predsudky, toto je uz davno realita. Tak isto ako ked v Cine nasli cliveka podla nekvalitnej nahodnej fotky do 7 minut v niekolko milionovom meste...takisto ako mne obisiel prof. hacker (fanaticky islamisti, ved staci pozriet ako zmenili foto v profile) dvojfaktorovu ochranu....toto je uz realita nie reci z NASA :))) Prajem pozehnany den

Zhrnme si fakty, ze cloveku, co pouziva sken duhovky (fakt prvykrat vobec pocujem, zeby to niekto pouzival) na obstaroznom mobile hackne ucet nejaky islamsky fanatik.
A nie jeden ucet, ale hned 2.
Preco nehackol moje ucrty? Alebo niekoho ineho? Preco ak dokaze obist 2faktor nehackuje miliony uctov naraz?
Preco sa tito profi kackeri vzdy zameraju na paranoidnych ludi, ktori maju vsetko super zabezpecene a napriek tomu o svoje ucty pridu?
A my, co na ochranu kaslema, na nas ti zli hackeri kaslu...o ti je divne naozaj.
Odpovede nech si najde kazdy sam.

Zrnul si si fakty a predsudky podla seba ? Kto je paranoidny ? Ja urcite nie, vies co je paranoia ? Ja ro,hodne na zle veci nemyslim a strach nemam, som rad obozretny a to je velky rozdiel. Nikdy nevies ani ty ked o vsetko prides, mozno aj zajtra, nevies dna ani hodiny (a nikomu to neprajem), praveze som nemal urobene ani zalohy lebo som nevedel ze google ponuka taku moznost, ak to raz zazijes a budes surne potrebovat kontakty sj urcite info vtedy pochopis ake to je, inak zbytocna energia to pisat. Prajem vsetko dobre a kazdemu radim si zalohovat veci alebo sa hrajte na majstrov sveta a pycha predchadza pad.

Skudim si dat firemne platene konto a poziadat ich o zalohu, kto s tym ma realnu skusenost nech prosim napise, budem mu velmi povdacny

Neviem preco prave mne hovoris nieco o zalohovani, ked ja sa tym zivim a fakt, ze kopec firiem serie na zalohovanie je smutny a obcas sa nemozem ubranit trosku skodoradosti, ked pridu a placu, ze prisli o vsetky data lebo nemali zalohy.
Zapamataj si, ze data, ktore neboli zalohovane, nie su dolezite.
V kazdom pripade to tu uz odznelo, ze si prvy clovek (mozno aj na svete), ktoremu utocnici obisli Google 2faktor a paci sa mi vymenuvas nemozne veci...napriklad, ze ti chodi upozrnenia na prihlasenie, len ked sa prihlasi utocnik tak zrovna nie. Zeby utocnici z IS hackli cely Google;o)?

V kazdom pripade si nenapisal ako 2faktor pouzivas na Googli, ci pouzivas Google autentifikator, bezpecnostny kluc, zalozne kody, email, alebo sms. Pytas sa ako sa ti tam niekto dostal a pritom si nedodal skoro ziadne informacie.

Pozri zahram sa na detektiva a poviem ti co je divne.
Ukradli ti FB, ok to sa stava to sme tu riesili uz velakrat a vzdy slo o ludsku blbost. Ty samozrejme svoju chybu nespominas ani to, ci si mal 2 faktor aj tam, pripadne kedy sa to stalo.
Otazka c.1 ako na teba utocnici prisli?
Mozno nahodne, mozno strojovo, sme este v uveritelnej zone.
Teraz pride druha cast pribehu, ktora uz smrdi.
Niekto sa okem tvojho FB zameral aj na tvoj G ucet. Ba co viac podarilo sa mu nalogovat do toho uctu a...a nic nespravil. To je divne nie? Pretoze jedine, co spominas su nalogovane zariadenia na G ucte a nic viac sa ti tam nestalo. Divne nie?
Preco si nezmenil heslo do uctu, ked si videl cudzie zariadenia?
Preco si myslis, ze niekto obisiel vok sken duhovky? Ty si nejaky expert, ze to tvrdis.

Chcel si k veci, takze sa vratme k FB.
https://www.facebook.com/hacked
Toto si uz cele absolvoval, ak ano s akym vysledkom?

Jak už je tu napsáno, přes doufázové ověřování se ti na Google nikdo nedostal. Jenom plašíš.

Jedna možnost, jak překonat dvoufázové ověřování ale existuje, není však na vině Google, že by to špatně implementoval, ale uživatel. Lidé totiž svá stará zařízení (mobilní telefony, tablety, počítače) nevyhazují a místo, aby je nechali zrecyklovat, tak je prodávají. Samozřejmě je ani nenapadne takový základ, jako je uvedení zařízení do továrního stavu. Přitom prodané zařízení předtím nastavili jako důvěryhodné, aby se Google na kód dvoufázového ověřování neptal. V takovém případě jdi na web Googlu a všechna nepoužívaná zařízení, která už nemáš, z této důvěryhodnosti odeber. Vyřešeno.

---
Ani já facebook nekomentuju.

Vdaka za radu, no samozrejme ze mam vsetky odhlasene, ved som aj pisal ze kazde 2 hodiny kontrolujem ci niekto sa nenahlasi tak by som tam okrem toho co pouzival samozrejme nic ine nenechaval. A nikdy som telefon nepredaval, vzdy si ich nechavam. Tak stale neviem ako to obisiel. Facebook sa da ziskat tak ze si kupim firemny ? Ci to uz neje mozne tymto sposobom ? Ma s tym niekto osobnu skusenost ? Inak vela komentujucim tu chyba empatia. Ja preto hladam kde je problem aby som mu vedel predist.
JA sa nepytam ci sa dostal viem ze ano a aj mne je to nepochopitelne no mne urcite vzacne kontakty (nie fb hovadiny pre nastrocnych) treba nakolko iny kontakt nemam tak preto ma to stve ze som si fb zalohu neurobil (co som ani nevedel ze fb taku moznost ponuka)
Tak co uz je posledna moznost darkweb ? Pre nich ziskat ucet spät je brnkacka

To není o empatii, ale pokud budu mluvit za sebe, mám s Facebookem jen malé zkušenosti, v tom ti poradit nedokážu. Myslim, že podobně to tu má hodně z těch, kteří sem chodí pravidelně radit. Známe dohromady jistě hodně věcí, ale Facebook mezi to spíš patřit nebude.
Obecná rada a dost možná jediná funkční rada je domáhat se podpory Facebooku, ale zároveň víme, jak to na Facebooku chodí. :-/

Co se týká Google, tak jsem nikdy neslyšel, že by někdo dokázal obejít dvoufázové zabezpečení Google a vzhledem k tomu, jak to má Google zabezpečený, tak jsem přesvědčen, že to nelze. Chyba musí vzniknout u uživatele, buď má v PC nebo mobilním zařízení spyware nebo k jeho zařízení má fyzicky přístup někdo další. Víc k tomu nemám co říct.