Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na iphonu zapnout trvale hotstop

Ahoj,

mám IPHONE a chci z něj udělat hotstop pro můj windows 11.

To není problém, udělám ho a připojím se, co ale problém je, že ten IPHONE ten hotstop po 10minutách vypne. Jakoby když chvilku není nic připojeného ho vypnul.

IPhone mám nastavený řekl bych, základně. Žádné speciální VPN, atd...

Mám poslední aktualizace a síť (internet) na něm je také stabilní.

Proč se to tak proboha chová? V tomhle režimu to je nepoužitelné.

Nemá někdo nějakou radu jak hotstop nechat zapnutý trvale? Zkoušel jsem hledat nějaký apky a hacky, ale nic.

- já vím, neměl jsem si ho kupovat a už to nikdy nechci - ale třeba jen nechápu použití tlačítka "ZAPNOUT HOTSTOP".

Díky za rady

HotSpot jako modem? To jde? Já myslel, že HotSpot je z princípu přístupový bod sdílený přes WiFi anebo BT, takže samozřejmě přes WiFi. BT jsem také zkoušel, ale to jelo tak pomalu, že to skoro nebylo použitelné. Používám to přes NB s Windows, který má jak BT, tak i WiFi, takže si mohu vybrat, co chci, ale jak píšu, přes BT je to strašně pomalé a zdlouhavé.

Jinak nejvíce otravne není ani tak samotné odpojování v úplně nečekaných a nejnevhodnějších chvílích, třeba při odesílání příspěvku do diskuze, který se takhle smaže, ale třeba když se potřebuji na chvilku připojit na místní síť, která nemá přístup do Internetu, ale je na ní síťová tiskárna, tak po vytištění dokumentu a odpojení se od místní sítě už hotspot na iPhone není viditelný, a musím vypnout a znovu zapnout WiFi na NB s Windows, abych jej znovu uviděl v seznamu a připojil se k němu. Někdy ani to nepomůže a musím vypnout a znovu zapnout hotspot na iPhone, aby se objevil v seznamu dostupných bodů připojení. 3-[

A kde tam máš možnost hotspot jako modem? Buďto hotspot přes USB anebo iPhone jako modem, ale konstrukce hotspot jako modem je jazykový nesmysl. :-p

A jinak pokud trochu pohledáte na Internetu, tak tento problém se u iPhonu stěžují mraky uživatelů a že je to problém, mi potvrdila i helpdesk Apple, takže to asi nebude mnou, např. https://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=27&t=76756

Mimochodem, se stařičkým Xiaomi Redmi 2E a jinými Android telefony jsem žádný problém s vypadáváním hotspotu na stejném NB neměl, takže ani nastavením NB to asi nebude.

Chyba je na strane Windows ,prekontroluj nastavenie ,povypínať všetky funkcie úsporného režimu pre sieťové rozhrania v zariadeniach,ktoré sa pripájajú k iPhone hotspotu,niektoré Wi-Fi adaptéry majú v nastaveniach možnosť zvoliť “nechať pripojené aj keď nieje detekovaná žiadna aktivita” ,to musí byt zatrhnuté ,ak sieťový adaptér takouto voľbou disponuje…… hotspot v iPhone je buď zapnutý,alebo vypnutý ,iOS ho nevypĺňa kvôli šetreniu energie ani keď displej zhasne,tam nieje žiadna chyba,jediná záležitosť ,kedy hotspot automaticky odpojí zariadenia je stav,keď sa batéria dostane na 10%,vtedy sa zobrazí varovanie,že stav batérie sa dostal na kritickú hranicu a je treba ho dať na zdroj napájania…

Jak jsem psal výše, s Android telefony jsem nikdy problémy s připojením k hotspotu neměl, a to u stejného NB, který používám i nyní. A také nastavením NB nelze vysvětlit to, že po připojení k jiné WiFi síti, iPhone hotspot většinou přestane být viditelný a již se k němu opět nepřipojím, a musím vypnout a zapnout WiFi na NB, a často i na iPhone, aby se iPhone hotspot znovu objevil v seznamu dostupných sítí ...