Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS SQL select

Pani, mam tabulku kde su udaje napr o knihe, ako je nazov autor a podobne - nazvy stlpcov napr cislo, nazov, cena . . . povedzme tbl kniha
potom mam tbl kde je stpec por. cislo v v druhom stlpci (v kazom riadku) nejaky text, napr nazov, cislo . . . v a to su nazvy stlpcov tbl knih, povedzme tbl definicia,

Da sa napisat select (jeden select, ziadna procedura musi to byt jeden riadok) ktory by vybral text zo stlpca definicie a plikoval ho v selecte na vyber z knih . . . proste take dynamicke nacitanie poloziek selectu pre tbl knihy

select (tu by mal byt text z druhej tbl prvy riadok napr nazov), (tu by mal byt text zdruheho riadku druhej tbl napr cislo) from knihy . . .

aby sa dala doplnit podmienka na vyber stlpcov, napr definicia.platnost='A' . . .

tabulky nemam, ide mi o to, ci je to takto zrealizovatelne

MS SQL obsahuje ExecSQL(), který ti spustí SQL dotaz, obsazeny v retezci. Ale ten retezec (dynamický dotaz) by sis musel poskladat.
To jsi schopný i v rámci jednoho SQL příkazu, bez uložené procedury.

Jinak normální SQL dotaz, který by zrealizoval to, co chceš použít nepůjde.
Proč to chceš řešit takovým "divným" způsobem?

:-) lebo musim robit s tym co mi daju . . .
mozem si to naplnit do toho selectu rucne, ale potom sa musi strazit zmena v tabulke definicii, myslel som ze takto by to bolo pohodlnejsie, ak by to slo
Ak by to bola jednorazova zalezitost, nieje problem, ale nikto nevie na ako dlho . . . a takto by som sa aj nieco naucil :-)
dik, idem pozriet ci ten prikaz by bola schodna cesta

Ulozenou proceduru muzes pouzit a v ramci ni si z tech tabulek podkladat select, pomoci execsql() jej v ulozene procedure spustit a vratit data.
Budes mit, co potrebujes, zabalene v ulozene procedure

Jinak standardne se to resi ulozenymi procedurami, kterym predas parametry a ony vraci data.
Pokud dochazi ke zmene struktury, opravuji se v ramci aktualizace i ulozene procedury. Vse na jednom miste.

Samostatne sql dotazy rozhazene na spouste mist, o kterych nema nikdo prehled jsou cesta fo pekel