Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné odstranění síťového ovladače pro WiFi a kabelové připojení

Dobrý den,

můj dotaz souvisí se stařičkým notebookem - Asus K53SV s Windows 7, u kterého mi z ničeho nic přestala fungovat WiFi, resp. přestal se zobrazovat symbol WiFI a začal se zobrazovat symbol monitoru a červeného křížku. Diagnostika ukázala, že není nainstalovaný síťový adaptér, a tak jsem po něm začal pátrat. Nejdříve jsem zkoušel oficiální stránku výrobce (https://www.asus.com/cz/supportonly/k53sv/helpdesk_download/), ale zde mi ani jeden z ovladačů problém nevyřešil, resp. nenainstaloval žádný ovladač (hledáno v "Centrum síťových přípojení a sídelní" -> "Změnit nastavení adaptéru"). Nakonec jsem se dostal k ovladači od společnosti Realtek - PCIe GbE Family Controller, díky kterému se rozchodilo připojení k internetu pomocí kabelu, ale ne WiFi.

V příloze přikládám fotografii správce zařízení.

Tímto tedy prosím o radu, jak postupovat, případně jaký ovladač nainstalovat, aby bylo možné se znovu připojovat přes WiFi.

Předem děkuji za každou odpověď.

JJ

správce zařízení vypadá klasicky na domácí "instalaci".

1) začíná se typicky tímto: "Intel INF Update Driver"
2) až potom lan driver.
bez bodu 1) obvykle stojí instalace ostatních součástí za ...

pro otevření správce zařízení raději používám batku, viz její komentář:

REM ve spravci zarizeni zatrhnout "skryta": pak odstranit zasedle a konfliktni kramy
set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

kdyby nebyla vidět jen wifi karta, mohl být problém v jejím konektoru. ale protože zmizelo více periferií, je to klasická odbytá domácí instalace bez driveru základní desky.

edit:
ten tip mmtanka s přepínačem síťovek je dobrý. i to se může u notebuků stát.

Zkusil jsem nainstalovat Intel INF Update Driver a poté opravit Lan driver, ale nic se nezměnilo. Omlouvám se, níže uvedené části nerozumím, proto pokud jsem měl podniknout ještě nějaké kroky, tak jsem je neudělal.

"pro otevření správce zařízení raději používám batku, viz její komentář:

REM ve spravci zarizeni zatrhnout "skryta": pak odstranit zasedle a konfliktni kramy
set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc"

Mám dojem, že tieto NB majú Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (b/g/n = Wi-Fi 4/) - takže na stránke Asusu toto hľadaj.
Dokonca tam je
https://www.asus.com/cz/supportonly/k53sv/helpdesk_download/ pre Win7 64-bit (Atheros Wireless Lan Driver and Application
Verze V9.2.0.458
1.99 MB
2012/02/21)
A pokiaľ sa týka inštalácie - WiFi sa nemusí zobrazovať, pokiaľ je chybné, ale pre istoru - skús sa pomocou Aida64 pozrieť, čo ti to nájde (vyhľadá všetko, aj to čo nemá ovládač). Pokiaľ tam bude, skús nainštalovať ten ovládač ručne (je to ZIP - rozbaľ si ho a potom stačí spustiť PNPINST64.exe (64-bit), alebo PNPINST.exe (32-bit) - malo by sa to automaticky nainštalovať do C:/Windows (ďalej už neviem kde). Stačí restart a pokiaľ WiFi karta je OK, systém jej priradí tento ovládač.

A len otázka na okraj - nepoužíval si náhodou na "údržbu" rôzne "čističe" súborov, registrov? Pretože tento ovládač je v v adresári Windows - to je pre BFU "nedotknuteľný" adresár - zmazanie niečoho môže viesť k pádu systému, alebo ako u teba - vymazaniu potrebných súborov, ovládačov. LAN i WLAN ovládače sa samé nevymažú.

Soubor, na který odkazujete mi bohužel nejde spustit (v mém případě PNPINST.exe (32-bit)), nicméně mi jde spustit stejný soubor se stejným názvem ovladače i verzí jen nemá 1,99 MB, ale něco kolem 15 MB. U instalace se ukáže chyba, že zařízení není připojeno, zachycení této chyby posílám v příloze.

Jinak žádné čistění souborů a registrů jsem nepoužil.

v menu "zobrazit" jsou "skryte kramy".
muze se pak objevit neco mezi sitovkami, anebo mezi neznamymi kramy s otaznikem.
detaily o tom reknou: vlastnosti - advanced - hw id, a google.

priste nech okno spravce zarizeni takove velikosti, at vidis co potrebujes. do schranky ho dostanes: [alt] [prnscr]