Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel nefunguje při kopírování buněk řada čísel

Najednou mi přestal u sdílené tabulky fungovat sloupec s pořadovými čísly a objevil se u čísel tohoto sloupce vykřičník že je číslo uložené jako text.
Převedl jsem text na čísla, ale nemůžu rozchodit řadu čísel ( označí se bunky s čísly 1,2,3 a po tažení za pravý dolní roh se generuje řada) pořád generuje pořád 1,2,3,1,2,3 místo 1,2,3,4,5..
Nevíte kde se dá řada nastavit?

Stepane, Štěpáne. CTRL s tim roztazenim ciselne (nebo jine rady) maopak souvisi a prepina chovani.
Staci jedna bunka, do ktere napisu cislo a roztazenim vytvorim radu. Nepotrebuju 2 nebo dokonce 3 bunky a jeste je oznacovat. CTRL pri tom roztazeni udela bud to, ze vytvorim radu nebo kopii oznacene bunky

Mluvil o tom, ze to mel jako text
Priklad pro tebe (viz priloha) a zkus si vytvorit rady.
Nový excel, první sloupec jsem oznacil a nastavil format text
Druhy sloupec je beze zmen
U prvniho sloupce pro vytvoreni rady CTRL nepotrebujes, u druheho, kde Excel bunku automaticky prevedl na cislo kupodivu CTRL potrebujes

CTRL proste slouzi jako prepinac, abys mohl vytvaret/nevytvaret rady dle potreby