Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Android 12 - Tvrdé nastavení defaultní GPS navigace? Proč to nejde?

Zdravím,
jezdím jako kurýr Woltu. V jejich aplikaci lze nastavit nějaké podporované GPS navigace, abych mohl jen kliknout a otevřela se mi navigace přímo na adresu zákazníka.

Mezi možností výběru nejsou Mapy.cz od Seznamu, které jsem ale právě vždy používal a považuji je pro městskou navigaci za nejlepší. Důvodem jsou dobře doplněné čísla vchodů, což sice částečně má i google, ale je třeba pořádně zoomovat a i tak často nesedí.

Dřív jsem prostě nainstaloval Mapy.cz a android mi nabídl nastavení této aplikace jako defaultní pro navigaci. Teď ale v nastavení defaultních aplikací vůbec možnost navigace není a Wolt mi otevírá Google mapy.

Zkusil jsem Google mapy zakázat. To ale vede k tomu, že se teď otevírá prohlížeč s linkem na google mapy. V nastavení Mapy.cz od seznamu je možnost nastavit podporované url linky, díky čemuž by mělo právě dojít k otevření Seznamáckých map namísto prohlížeče, jenže v nastavení těch linků je zaškrtlé vše, až na www.google.com, což je ale právě link, který se otevírá v prohlížeči po kliknutí ve Wolt aplikaci. Když ten link zaškrtnu, vyjedu z nastavení a zase se vrátím, je jen tenhle link opět odškrtlý. Zakopaný pes je tedy právě v tom, že se z nějakého důvodu nedá zaškrtnout tento url link.

Nenapadá někoho jak to vyřešit? Jak systém donutit neodškrtávat tento url link? Nebo to dělá google naschvál, aby zabránil používání aplikace třetí strany? Všechny ostatní google linky jsou zaškrtlé, jen www.google.com ne.. Viz. screenshoty z mobilu.

https://i.imgur.com/MCbczqQ.png
https://i.imgur.com/BqPUQru.png
Samsung S10e - Android 12

Díky za případnou pomoc

Řešení:

No, nakonec jsem ze zvědavosti koukl na mamčin telefon s Androidem 13, tam to nastavení je velmi podobné, s tím rozdílem, že nezaškrtnutelný link je šedivý a je u něj konkrétně napsáno v jaké aplikaci se otevře.. Takto jsem zjistil, že link www.google.com blokuje aplikace Google Mapy, Google a Zprávy Google.. Když u nich vypnu otevírání podporovaných url, tak lze zaškrtnout tuto url u aplikace Mapy.cz od Seznamu :)

Teď, když přijmu zakázku ve Wolt appce a kliknu na navigování přes Google mapy, tak se mi otevře appka od Seznamu. Což je fajn, ale bohužel bez přednastavené cílové lokace. Tudíž, aplikace Mapy.cz nedokáže správně pracovat s url odkazem pro google a vyčíst z ní potřebné data.

Pak jsou tedy dvě možnosti. Snažit se naléhat na Wolt, aby podporu Mapy.cz navigace přidal.. Nebo zkusit napsat na Seznam, jestli by nemohl naučit jejich aplikaci správně přečíst takto generovaný google link.

No, každopádně si nemyslím, že se o to někdo bude nějak intenzivně zajímat, takže asi nezbývá, než prostě používat Google mapy. Ale zkusím to a třeba se stane zázrak :-)

Můžeš vyzkoušet aplikaci Sygic. Před lety byla výborná, ale jak tak čtu, tak je poslední dobou na houby. Ale za vyzkoušení zdarma nic nedáš.
Zkoušel podle těch screenů nastavit místo "Otevřít podporované odkazy" vypnout a nastavit "Podporované web. stránky"? Je to jen tip, fakt nevím.

Zkoušel jsem víceméně všechny gps navigace, právě seznam mi sedí nejvíc a dřív vše fungovalo, netuším kdy to přestalo.
Ty podporované web stránky jsou právě spojené s tím "Otevřít podporované odkazy", nedá se tam však nic ručně připsat, pouze zaškrtnout možnosti, které ta aplikace umí - což je vidět na tom druhém screenshotu. Jenomže Wolt aplikace otevírá navigaci s linkem www.google.com, který právě zaškrtnout nejde, odškrtává se.

Samozřejmě pokud to svépomocí vyřešit nelze, tak budu muset přejít na jinou navigaci nebo každého zákazníka vyhledávat ručně. Nejsnazší by bylo, aby Wolt přidal Seznam k podporovaným navigacím (žádá o to už několik měsíců spousta kurýrů), ale bohužel. Třeba ale existuje nějaká možnost jak to udělat sám. Jsem si jistý, že problém vězí jen v tom odškrtlém linku www.google.com .. jen přijít na to, u koho je problém, jestli u Androidu, Samsungu nebo přímo v appce Seznamu. Pokud by to byla chyba u Seznamu, tam by asi existovala i reálná možnost, že to po nahlášení fixnou.

Jo no, na Seznamu by o tom měli vědět, pokud nejsi sám, kdo má Samsung a tuhle appku, což asi nebudeš. Android máš aktualizovaný včetně té navigace?
Zkusil jsem tu aplikaci nainstalovat, ale registrovat se nebudu. Ale pod "Podat příhlášku" je ještě "Smlouva" a dole "Kontaktujte podporu" tak můžeš napsat i přímo jim. Mají tam směle napsané "Obvykle Vám odpovíme do dvou minut". Teď k ránu nejspíš ne, ale zkoušet to nebudu. Ty tam klidně napiš, popiš problém a typ telefonu a Androidu a uvidíš, co Ti odepíšou. Víc bohužel neudělám. Napadá mě jen přeinstalace celého programu, ale oni budou vědět víc.
Pak dej vědět, jestli to vyřešili.

Android mám aktualizovaný jak jen to u staré S10e ještě šlo :) Navigaci též. Stejnou věc řeší X dalších lidí s různýma telefonama a verzema androidu. Doteď jsem nevěděl, kde se stala chyba, ale jak jsem právě pátral, narazil jsem tady na ten "bug" s odškrtlým linkem. Když si totiž zkopíruju link nějaké trasy, odstraním z toho www. a nechám jen http://google.com/ (což je zaškrtlý podporovaný link), tak po kliknutí na odkaz se otevře appka Mapy.cz od Seznamu namísto prohlížeče.. :)

Jo, podpora Woltu je fajn, ale tohle neřeší.. Maximálně řeknou, že to přepošlou.. ale to už jsme zkoušeli dávno.

Vytvořil jsem vlákno na stránkách seznamu k samotné aplikaci Mapy.cz, odepisují tam i vývojáři appky, tak třeba na to kouknou.

Tak super :-) Ve vlastním zájmu by na to měli mrknout. Mě štve při instalaci nějakých programů, jak se tam vnucuje ta jejich seznam Lištička... Spoléhají asi na to, že běžný uživatel nic nečte a vše co uvidí prázdné zatrhne. Já to vidím snad u 70% uživatelů. Nevím, možná pár procent lidí to tam má úmyslně a používá to, ale vždy když jsem se ptal, k čemu to potřebuje mít v PC, tak byla odpověď "Co to je? Já to ale neinstaloval a nepoužívám." :-) Odpovídám stylem "Aha to byl ten známý Japonec Samo-Seto" "Aha, toho neznám. Jde to nějak odstranit?" To už jdu smíchy do kolen :-)

Koukal jsem na webu na odkazy typu: "Android defaultní GPS" a i lidi používající Waze si stěžují u různých aplikací, že jim to vyhazuje Google Mapy. Waze přitom patří pod Google. :-)

Jistě to nevím, ale názor na to mám ten, že jediný, kdo s tím může něco udělat, je vývojář Woltu, který by do aplikace musel přidat podporu pro mapy.cz.

Můžeš se samozřejmě dotázat na Seznamu, ale nemyslím si, že by problém byl u nich a že to dokáží pořešit.

No, nakonec jsem ze zvědavosti koukl na mamčin telefon s Androidem 13, tam to nastavení je velmi podobné, s tím rozdílem, že nezaškrtnutelný link je šedivý a je u něj konkrétně napsáno v jaké aplikaci se otevře.. Takto jsem zjistil, že link www.google.com blokuje aplikace Google Mapy, Google a Zprávy Google.. Když u nich vypnu otevírání podporovaných url, tak lze zaškrtnout tuto url u aplikace Mapy.cz od Seznamu :)

Teď, když přijmu zakázku ve Wolt appce a kliknu na navigování přes Google mapy, tak se mi otevře appka od Seznamu. Což je fajn, ale bohužel bez přednastavené cílové lokace. Tudíž, aplikace Mapy.cz nedokáže správně pracovat s url odkazem pro google a vyčíst z ní potřebné data.

Pak jsou tedy dvě možnosti. Snažit se naléhat na Wolt, aby podporu Mapy.cz navigace přidal.. Nebo zkusit napsat na Seznam, jestli by nemohl naučit jejich aplikaci správně přečíst takto generovaný google link.

No, každopádně si nemyslím, že se o to někdo bude nějak intenzivně zajímat, takže asi nezbývá, než prostě používat Google mapy. Ale zkusím to a třeba se stane zázrak :-)