Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nelze najít wifi

Ahoj,
po kompletním vymazání notebooku jsem nainstaloval Windows 10. V počítači nejsou vůlec žádné ovladače na nic. Jenže počítač mi nechce najít žádnou wifi (asi na to nemám sítové ovladače) zkoušel jsem nějaké sítové ovladače stáhnout na svém druhém notebooku a na přes flash disk je instalovat ale pořád to žádnou wifi nechce nalézt. (bohužel doma kabelové připojení nemám) Je to Notebook HP ProBook 640 G3. Dokázal by mi někdo poradit? či jaké ovladače či stáhnout případně jak to nastavit ? děkuji moc za rady

Řešení:

Ahoj, nejprve děkuji moc za rychlou odpověd. https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/hp-probook-640-g3-notebook-pc/11623681 zde jsou ovladače konkrétně pro můj notebook. Tím chipsetem myslíte položku čipová sada? (ukazuje mi to totiž v češtině) ale i tak jsou tam tři...
a potom předpokládám položka ovladač-síť ..jenže je jich tam 12 různých (nevíte který konkrétně)... nějaké jsem stáhnul a pomocí flashky nainstaloval v notebooku...ale pořád to nefunguje

Ne, režim letadlo doopravdy zapnutý nemám. To je jen rychlá volba co tam je, když na to kliknu tak to políčko zmodrá a je aktivni. Teď aktivní doopravdy není.
Na telefonu najdu asi 15 wifi sítí, na druhém pc taky, ale tady na ntb po tom reinstal windows, nenajdu žádné, a to i když kliknu na letadlo nebo ne (samozřejmě vím že má být vypnuté)

Určitě zde nikdo neříkal nic ze srandy, a já doopravdy nainstaloval Software čipové sady Intel (10.1.18243.8188 Rev.S 3.0 MB 3. led 2020) z uvedené stránky jak mi bylo řečeno. Nejsem žádný odborník a proto píšu zde o radu. Ale u té instalace mi to nenapsalo žádné failed nebo něco, resp. to nevypadalo že se to nenainstalovalo. Takže teď jsem to zkusil nainstalovat znovu, vypadalo že se to nainstalovalo, klikl jsem na "dokončit" a objevilo se na 3 vteřiny tohle (viz screen) a pak to zmizelo...

Dobře zítra to celé vyzkouším. HW bude určitě v pořádku, abych upřesnil situaci, tak notebook jsem používal přímo já v práci, a vše fungovalo, dle politky firmy se po několika letech starší HW "vyřazuje" a za velmi symbolickou částku jsem si ho odkoupil (pro rodiče na internet) Jen mi to místní ajťák zformátoval. Doma jsem nainstaloval Windows, a dostal jsem se k výše uvedenému problému.

Ano!Děkuji moc pánové ! Ten kabel byl fakt nejlepší řešení ! tak jsem si sehnal kabel a přes něj jsem přes tu HP stránku dal automaticky detekovat ovladače,a voila! Už to najde všechny wifi v okolí a wifi mi jede! Děkuji moc pánové!
ještě jedna taková drobnost, na notebooku nejde snížit jas, je to na maximum jasu. Přes fn klávesu a f5, f6 se nic neděje. Přes nastavení jas obrazovky v nastavení systému sice mám posuvník na úroven jasu, ale když jej tam stáhnu tak tlačítko potvrdit je vyšedlé. Usuzuji že nemám ovladače na grafiku. Když jsem stáhl z HP stránky ovladač grafická karta, na konci instalace mi to napsalo že se instalace nepovedla nejsou podporované procesory. Přes stránku intelu jsem taky stáhl ovladač a taky nešlo. Jak říkám notebook není na hraní her, jen na internet...ale ten jas je na vypálení očí. Jestli jsem tak troufalý nevíte jak se to dá napravit?

aj tak by si najlepšie urobil ak by si urobil znova čistú inštaláciu alebo nehal niekoho aby to spravil za teba. Už len z dôvodu že si chipset nenainštaloval ako prvý čo je dosť dôležité.
Preto je možné že ti to niekde bude blbnúť. Preto dokial tam nemáš moc vecí by som ti odporučil to spraviť znova a poriadne

Tak super! :-) Kdyžtak si ty ovladače stáhni od výrobce a ulož si je někam bokem. Třeba na druhý disk nebo třeba na flešku, příště nebudeš mít tolik zdržování.
Ovladače stahuj od výrobce notebooku. https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/hp-probook-640-g3-notebook-pc/11623681

Nedávej "automaticky rozpoznat", ale vyber je manuálně. Začni chipsetem, restartuj PC a potom nainstaluj zbytek a naposledy restartuj PC. Tím to to mělo být vyřešené.

Ahoj, tak jsem přesně tohle zkoušel a nic se nezměnilo... Dále někdo radil ať nainstaluji ovladače grafické karty přímo od výrobce... V příloze jsou dva screeny. První, co mi to ukázalo po instalaci ovladače grafické karty přímo od výrobce HP....
a druhý screen jak to vypada v systému, že proste tlačítko použít je vybledlé. Fn a tlačítka pro jas nefungují.

je tam jen ten Obecný monitor PnP ...nic jiného...a nic se nezmění. ale jak jsem psal výše. když jsem stahoval ovladač přímo od výrobce, tka po instalaci se objevilo..že procesory nejsou podporovány, někdě výše jsem i posílal screen. Takže si myslím že mi pořád chybí ovladač na grafickou kartu. ale nevím co s tím když mi přímo od výrobce nejde nainstalovat. Jinak fn plus tlačítka na hlasitost normálně fungují... jen ten Jas nefunguje a to ať přes tlačítka fn plus něco..a nebo přes systém.

jestli už ve správci zařízení není žádný otazník/vykřičník, žádný ovladač nechybí.
ta debilní hláška m$ o nepodporovaném procesoru je chyba nebo úmysl některých aktualizací, s ovladači to nesouvisí.
ms měnil nastavení ovládání jasu co dva roky, někteří proto považují w10 dodnes za betaverzi.

nejspíš ti to tam hp assistant všechno doinstaloval, při ruční instalaci by tam měl být:
Software čipové sady Intel ... https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp101001-101500/sp101171.exe
HP Hotkey Support – UWP ... https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp99001-99500/sp99442.exe

zajímavý je: "Tento balíček obsahuje program umožňující uživatelům podporovaných modelů a operačních systémů obnovit v registrech výchozí nastavení Řízení spotřeby."
Výchozí nastavení systému ... https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp106001-106500/sp106097.exe
jenže píšou: "Implementuje hp přizpůsobenou křivku jasu 3 v notebooku HP EliteBook x360 1030 G7" - to skoro zní, že není pro tvůj model a tvou grafiku intel, přestože to ms v aktualizaci rozdrbal všem. nanejvýš se to nechytne.

zbytečným flashováním biosu se vyhýbám, je to vždycky riziková operace a většinou nic neřeší.

jaktože nejde tajným kabelem propojit ntb s monitorem?
- buď je kabel ve špatném směru (dp = jasná diagnóza),
- nebo je instalace systému rozdrbanější než to zatím vypadalo.

teď jsem ze zajímavosti zkoušel regulovat jas na firemním ntb přes klávesové zkratky: nejde to. nikdy jsem to za ty léta nepotřeboval, cosi jsem asi nastavil tahátkem ve windows a navždy na to zapomněl.
a toto?

nircmd.exe setbrightness 50

viz: https://www.nirsoft.net/utils/nircmd.html

Je to přesně jak říkáš, v práci jsem to taky nikdy neřešil, tak jsem byl fakt překvapený že něco takového jako stáhnutí jasu nefunguje.
appka mi bohužel nejde nainstalovat (failed to copy NirCmd) ..zkoušel sem ji instalovat i na mém normalně fungujícím ntb..a tam to ukazovalo stejnou chybu.

edit. dostal jsem i dokinu a přes tu jsem to připojil k monitoru (tudíž problém s jasem už nemusím řešit) nicméně děkuji všem za ochotu a za čas!